.

Poniedziałek 22.10.2018

• SUKCESY UCZNIÓW

Z wielką dumą informujemy, że uczeń klasy VIII Aleksander Matyka przeszedł do etapu rejonowego w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z chemii, geografi, fizyki i matematyki.

Serdecznie gratulujemy Olkowi i życzymy dalszych sukcesów!

•    PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - Obrazek 1

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W obecności najbliższych, a więc rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz swoich wychowawców 19 października br. zostali przyjęci do braci szkolnej.

Aktu pasowania dużym, zielonym ołówkiem dokonała Pani dyrektor SP1 Lucyna Pacura. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Aliny Piwowar i Agaty Guźli. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Milą niespodziankę przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klasy ósmej obdarowując ich kwiatami.

•      W dniu 18 października br.  trzy uczennice z naszej szkoły: Amelia Jakubik klasa III, Agata Witkowska i Karolina Śpiewak z klasy II wzięły udział w I Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Moja Ojczyzna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Furmanach. Dziewczynki wykonały utwory o tematyce patriotycznej: "Dziewczyna z granatem" i "Szare szeregi".

Amelia  zajęła I miejsce, zaś Agatka i Karolina II miejsce. Było to dla uczennic bardzo duże przeżycie, tym bardziej, że zorganizowane na 100 - lecie  odzyskania przez Polskę Niepodległości.

•    W dniu 16 października br. do naszej szkoły zaprosiliśmy, za pośrednictwem rodziców naszej uczennicy Karoliny Matyki,  przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) z Rzeszowa.

Przeprowadzili oni ciekawe zajęcia praktyczne, które pozwoliły lepiej zrozumieć dzieciom,  na jakie trudności napotykają osoby poruszające się na wózkach, jak zaproponować pomoc, co zrobić kiedy wózek przewróci się. Każdy pełnosprawny uczeń  mógł samodzielnie spróbować poruszania się na wózku,  siedząc na wózku pokonać tor przeszkód, wykonać szybkie skręty, oraz utrzymać balans. Takie spotkanie, pozwoliło uczniom i nauczycielom lepiej poznać ograniczenia, na które w życiu codziennym napotykają osoby niepełnosprawne ruchowo.

•      Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

12 października br. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Lucyna Pacura, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.