• "BYĆ JAK IGNACY"

      Uczniowie uczęszczający na Koło Geograficzne wykonali model Układu Słonecznego w ramach projektu "Być jak Ignacy".

      Planety zostały pomniejszone o około 600 milionów razy. W tej skali Słońce musiałoby być kulą o średnicy 2,5 m! Natomiast odległości między planetami są w naszym modelu umowne. Gdybyśmy chcieli przedstawić je w tej samej skali, co planety, to cały Układ nie zmieściłby się nawet na szkolnym podwórku.

     • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

      11 maja 2022r. uczniowie klas IV, V, VI i VII naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzali zamek wybudowany w stylu późnorenesansowym zwanym Małym Wawelem. Zapoznali się z historią zamku, który był siedzibą rodu Leszczyńskich. Zwiedzali salę portretową, Galerię Tylmanowską i secesyjną kaplicę. Podziwiali wystawy zlokalizowane w podziemiach zamku, tj. wystawę ceramiki z Ćmielowa, wystawę zbroi rycerskiej oraz wystawę stałą poświęconą historii zamku. Spacerowali po pięknym parku zamkowym z ogrodami w stylu angielskim, włoskim i francuskim. Relaksowali się na placu zabaw. Na koniec wycieczki odbyła się degustacja lodów w McDonald’s.

     • OGRÓDEK NA PARAPECIE

      Pierwszaki od najmłodszych lat uczą się zdrowego stylu życia. Wiedzą już, że w codziennym odżywianiu należy zadbać o zróżnicowaną dietę bogatą w warzywa i owoce. W związku z tym założyły kolejną uprawę roślin w klasie. Po cebuli przyszła pora na rzeżuchę. Starannie posiały ją, podlewały i przez kilkanaście dni cierpliwie obserwowały jej wzrost. Kiedy już wyrosła przyrządziły sałatkę z nowalijek z wykorzystaniem rzeżuchy. Okazało się, że większość uczniów po raz pierwszy miała okazję poznać smak rzeżuchy, która jest nieocenioną skarbnicą wielu witamin korzystnie wpływających na organizm człowieka.

     • DZIEŃ STRAŻAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      Gdy dorosnę będę strażakiem! - Marzenia dzieci z Oddziału Przedszkolnego

      W tym tygodniu przedszkolaki naszej szkoły na zajęciach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa poznały ’’Pracę strażaka’’. Inspiracją do naśladowania tego zawodu stał się dla nich mały Wojtek bohater bajki Czesława Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". W pracach plastycznych dzieci ukazały swoją kreatywną dojrzałość. Z pewnością w przyszłości będą strażakami i będą jeździć tak pięknym wozem strażackim jaki zrobiły.

     • STYPENDIA DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

      • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla Siebie” w Gorzycach ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium z Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni”.

      • Celem Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni” jest promowanie młodzieży szczególnie uzdolnionej. Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny złożyć wnioski o przyznanie stypendium w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach do 24 maja 2022 r. do godz. 15.00.

     • ROCZNICĄ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W pierwszych dniach maja obchodzimy takie święta jak:

      - Święto Pracy - 1 maja

      - Wstąpienie Polski do UE - 1 maj 2004 roku.

      - Święto Flagi RP - 2 maja

      - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      W Szkole Podstawowej nr 1 2 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 maja i Święta Flagi. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły odświętnie ubrani. Uroczystość uświetniły piosenki i wiersze w wykonaniu uczniów. Wszystkim zebranym uroczystość bardzo się podobała.

  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 17.05.2022
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych