• FERIE ZIMOWE

     • W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach których dzieci mogły spędzić swój czas wolny w sposób aktywny i ciekawy. Podczas zajęć dzieci miały możliwość wzięcia udziału  w grach i zabawach ruchowych, przygotowywały laurki na dzień babci i dziadka oraz maski karnawałowe. W ostatni dzień zajęć każdy uczestnik otrzymał upominek.

     • Biała szkoła 2020 – Bukowina Tatrzańska

     • Tydzień przed feriami, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się na Białą szkołę, tradycyjnie do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyjeździe udział wzięło 24 uczniów pod opieką nauczycieli Aliny Piwowar, Justyny Tuderek i Marty Węglarskiej.

      Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo na stok. Część z nich po raz pierwszy zmierzyło się z nauką jazdy na nartach i snowboardzie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, gdzie podziwiali stolicę Tatr. Po raz kolejny obejrzeli sztukę ludową, tym razem pt. „Baby i dezerterzy” w wykonaniu górali  z Bukowiny Tatrzańskiej.

      W ostatnie popołudnie uczniowie pod opieką nauczycieli, zażywali kąpieli w basenach termalnych Terma – Bania w Białce Tatrzańskiej.

      W związku ze słoneczną pogodą  i nadmiarem śniegu, uczniowie z zachwytem budowali igloo, nurkowali w śniegowych zaspach i zjeżdżali na kółko-ślizgach.

      Wieczorami spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i bawili się.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linku poniżej:

      https://drive.google.com/open?id=19oRcVx-NdAKatW9WOEKn8-Xm8ucGKNs8

     • "PODZIEL SIĘ RADOŚCIĄ ŚWIĄT"

     • W tym roku nasi uczniowie wraz z rodzicami jak zawsze z wielką ochotą zaangażowali się w akcję zbiórki słodyczy dla Domu Dziecka. Zebrane słodycze uczniowie działający w Kole Volontario i PCK wspólnie z nauczycielami zapakowali i obdarowali dzieci i młodzież z Domu Dziecka. Podczas wspólnego spotkania przy herbacie  porozmawiali o swoich obowiązkach i zainteresowaniach. Na koniec przekazali życzenia świąteczne dzieciom, wychowawcom oraz Pani Dyrektor Domu Dziecka.

      Bardzo dziękujemy  uczniom i ich rodzicom za okazane serce.

     • DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA i EKO KALENDARZ ADWENTOWY

     • ‌Koło Geograficzne włączyło się w obchody Dnia Czystego Powietrza organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. Uczestnicy przeprowadzili pogadankę na temat jakości powietrza w Polsce skierowaną do młodszych kolegów i koleżanek. Przy pomocy eksperymentu wyjaśnili, w jakich warunkach powstaje smog. Wzięli także udział w quizie sprawdzającym wiedzę z ww. tematyki.‌W grudniu w szkole działał również Ekologiczny Kalendarz Adwentowy. Chętni uczniowie podejmowali różne wyzwania, których celem było zwiększanie świadomości ekologicznej. Zachęcamy do podziwiania ich prac dotyczących ekologicznych świąt Bożego Narodzenia.