• WYJĄTKOWA LEKCJA W MUZEUM

• W dniu 25.02.2020r. grupa 19 uczniów z kl. IV- V wzięła udział w lekcji muzealnej „ Herb Leliwa” połączonej z warsztatami w Muzeum Historycznym w Tarnobrzegu. Celem lekcji było poznanie historii herbu w Polsce. Uczniowie poznali i wykonali herby polskich rodów związanych z rodziną Tarnowskich.

• SUKCES NASZYCH UCZENNIC!

• Dnia 21.02.2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Wójta Gminy”.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas II – III wzięły udział uczennice klasy III – Agata Witkowska i Julia Czerepak.

W kategorii klas IV – VI – Martyna Motyka z kl.VI i Antonina Dąbrowska z kl.V.

W kategorii klas VII – VIII – uczniowie klasy VIII – Julia Jagieła, Emilia Krzemińska, Michał Bartoszek.

Julia Jagieła zdobyła tytuł „Mistrz Ortografii 2020” w kategorii kl.VII – VIII, uzyskując I miejsce, a Agata Witkowska zajęła II miejsce w kategorii kl.II – III.

Serdecznie gratulujemy!

• TŁUSTY CZWARTEK

• Tradycji stało się zadość… Dziś na bok poszły kanapki i szkolny obiad, królowały– pączki, oponki i chrusty z lukrem, pudrem, czekoladą, nadziewane… każdy zajadał się bezkarnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom, którzy włączyli się w smażenie i pieczenie słodkości. Dziękujemy Paniom Katarzynie Śpiewak, Katarzynie Niekurzak, Ewie Jedziniak, Joannie Burek, Katarzynie Wór, Wiolecie Wójcik, Iwonie Kaczor, Iwonie Winiarczyk, Marcie Węglarskiej, Justynie Tuderek, Mariannie Lorenc, Annie Krzemińskiej, Katarzynie Słowińskiej. Dziękujemy Panu Prezesowi Marianowi Grzegorzkowi, za przekazanie 60 pączków z GS w Trześni. Dziękujemy również rodzicom uczniów kl.O oraz kl.III za przekazanie pączków na kiermasz. Dziękujemy nauczycielkom Agacie Guźli i Joannie Stachurskiej za usmażenie pysznych chrustów.

Dochód ze sprzedaży (1020zł)  zostanie przeznaczony na dofinansowanie leczenia  dwuletniej Alicji.

Dziękujemy Wszystkim za okazane serce !!!

• ZABAWA CHOINKOWA

• Karnawał to czas radosnej zabawy. W dniu 19 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa na którą wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali. Zabawa odbyła się w dwóch turach – pierwsza dla uczniów klas młodszych 0-III oraz druga dla uczniów klas IV-VIII. Specjalny wystrój sali gimnastycznej wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Były tańce, ciekawe stroje, konkursy oraz słodki poczęstunek przygotowany w salach przez rodziców poszczególnych klas. Podczas zabawy dedykowanej uczniom klas IV-VIII z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego rozlosowano bony upominkowe zwalniające z jednej odpowiedzi ustnej oraz kartkówki. Bony rozlosowano wśród uczniów biorących aktywny udział w zabawie tanecznej.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• INFORMACJA

• W naszej szkole pamiętamy o tradycji Tłustego Czwartku. Przedstawiciele Volontario, PCK i Samorządu Szkolnego w tłusty czwartek tj. 20 lutego, na przerwach sprzedawać będą pyszne pączki i faworki. To jedyna taka okazja do usprawiedliwionego pączkowego szaleństwa. Pieniądze zebrane ze sprzedaży będą przeznaczone dla chorej dwuletniej Ali, mieszkanki naszej gminy.

Zachęcamy do udziału w tak szlachetnej akcji!

Cena za pączka - 2zł, oponki - 1,5zł, faworki - 1 zł

• WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W NISKU.

• W dniu 10.02.2020r.  uczniowie  klas I-III wraz  z wychowawcami zostali  zaproszeni  do Komendy  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. W specjalnie zaaranżowanych salach edukacyjnych: pokoju, kuchni i łazience dzieci mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w tych pomieszczeniach. Nauczyły się jak bezpiecznie reagować w sytuacjach zagrożenia, jak alarmować służby ratownicze. Następnie wzięły udział          w zaimprowizowanej akcji ewakuacyjnej z miejsca objętego dużym zadymieniem, widziały jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu i czadu. Obejrzały także filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz wozy strażackie i sprzęt, którym strażacy posługują się w różnych akcjach ratowniczych.

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE ZE STOMATOLOGIEM

• W dniu 31.01.2020 w klasach 0-II odbyło się spotkanie profilaktyczne ze stomatologiem p. Magdaleną Przywarą. Celem spotkania była profilaktyka stomatologiczna próchnicy oraz higiena jamy ustnej. Pani doktor zapoznała dzieci z zasadami właściwego szczotkowania zębów oraz uwrażliwiła dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw, a ograniczenie spożywania słodyczy.

• LEKCJA TECHNIKI W KLASIE V - MANEWRY DROGOWE

• W klasie V podczas lekcji techniki uczniowie wykonywali makiety przedstawiające ruch drogowy. Poprzez to zadanie ćwiczyli zasady bezpiecznego poruszania się wszystkich uczestników ruchu drogowego.