• Zajęcia z ICT i grafiki komputerowej.

• Pierwsze organizacyjne spotkanie.

Na pierwszych zajęciach w ramach Projektu Unijnego „Edukacja kluczem do sukcesu” uczestnicy zapoznali się z planem pracy na zajęciach z ITC i grafiki komputerowej oraz harmonogramem spotkań.

A oto zrobione przez uczestników swoje zdjęcia.

Zapoznawanie z  podstawowymi programami graficznymi  (TuxPaint, Paint, Mały malarz, Gimp, Corel, PowerPoint) i  nauka korzystania z nich.

W ramach zajęć rozwijających kompetencje kluczowe z ICT i grafiki komputerowej uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i powiększali warsztat swoich możliwości jeśli chodzi o technologię informatyczną.

Zajęcia informatyczne ITC pozwoliły ujawnić i rozwinąć zainteresowania  informatyczne uczniów, ukazały im komputer jako pożyteczne narzędzie do pracy i nauki,  kształciły aktywność poznawczą i twórczą, rozwijały uzdolnienia w dziedzinie poszukiwania, porządkowania oraz wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Uczniowie potrafią już samodzielnie tworzyć zaproszenia i ogłoszenia. Umieją posługiwać się programami Office. Samodzielnie każdy uczeń tworzy swoją gazetkę w programie Publisher, która pod koniec realizacji projektu zostanie wydrukowana jako efekt ich pracy. Samodzielnie tworzą prezentację w programie Power Point. Dzięki zajęciom udało im się poszerzyć wiadomości i umiejętności jakie poznali na informatyce.

W ramach graficznych zajęć poznali dziecięce programy graficzne takie jak: Mały malarz, Gimp, Tux Paint, oraz Paint. W ramach tej części zajęć udało im się stworzyć pierwsze ciekawsze i bardziej wymagają prace graficzne. Prócz ćwiczeń, rozwijających kompetencje z tej dziedziny uczniowie samodzielnie stworzyli w programie Gimp drzewo genealogiczne swojej rodziny. Z wielkim zainteresowaniem chcą rozwijać swoje umiejętności i z chęcią przychodzą na zajęcia.

Ogłoszony został szkolny konkurs miedzy uczniowski na najciekawiej zrobioną pracę graficzną. Największe zainteresowanie zajęciami okazują Patryk Czerwiński i Jagoda Soból, którzy jak do tej pory odznaczają się większymi niż inni uczestnicy wiadomościami i zdolnościami do planowania prac graficznych i wykorzystywania np. Internetu do swojej pracy.

Wszystkie prace i ćwiczenia  uczestników były drukowane na kolorowym urządzeniu wielofunkcyjnym zakupionym w ramach projektu.