Projekt Unijny
- Rok szkolny 2012/13 . Projekt
- Uczestnicy projektu.
- Spotkanie organizacyjne z rodzicami.
- Spotkanie z uczniami biorącymi udział w pojekcie.
- Zajęcia plastyczne w ramach projektu.
- Zajęcia z ICT i grafiki komputerowej.
- Zajęcia praktyczno-doświadczalne.
- Zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje z matematyki.
- Zajęcia z logopedą.
- Zajęcia rewalidacyjne
- Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego.
- Nasz finalista- wzór do naśladowania.
Zajęcia z ICT i grafiki komputerowej.
Pierwsze organizacyjne spotkanie.
Na pierwszych zajęciach w ramach Projektu Unijnego „Edukacja kluczem do sukcesu” uczestnicy zapoznali się z planem pracy na zajęciach z ITC i grafiki komputerowej oraz harmonogramem spotkań.
A oto zrobione przez uczestników swoje zdjęcia.
Zapoznawanie z podstawowymi programami graficznymi (TuxPaint, Paint, Mały malarz, Gimp, Corel, PowerPoint) i nauka korzystania z nich.
W ramach zajęć rozwijających kompetencje kluczowe z ICT i grafiki komputerowej uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i powiększali warsztat swoich możliwości jeśli chodzi o technologię informatyczną.
Zajęcia informatyczne ITC pozwoliły ujawnić i rozwinąć zainteresowania informatyczne uczniów, ukazały im komputer jako pożyteczne narzędzie do pracy i nauki, kształciły aktywność poznawczą i twórczą, rozwijały uzdolnienia w dziedzinie poszukiwania, porządkowania oraz wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Uczniowie potrafią już samodzielnie tworzyć zaproszenia i ogłoszenia. Umieją posługiwać się programami Office. Samodzielnie każdy uczeń tworzy swoją gazetkę w programie Publisher, która pod koniec realizacji projektu zostanie wydrukowana jako efekt ich pracy. Samodzielnie tworzą prezentację w programie Power Point. Dzięki zajęciom udało im się poszerzyć wiadomości i umiejętności jakie poznali na informatyce.
W ramach graficznych zajęć poznali dziecięce programy graficzne takie jak: Mały malarz, Gimp, Tux Paint, oraz Paint. W ramach tej części zajęć udało im się stworzyć pierwsze ciekawsze i bardziej wymagają prace graficzne. Prócz ćwiczeń, rozwijających kompetencje z tej dziedziny uczniowie samodzielnie stworzyli w programie Gimp drzewo genealogiczne swojej rodziny. Z wielkim zainteresowaniem chcą rozwijać swoje umiejętności i z chęcią przychodzą na zajęcia.
Ogłoszony został szkolny konkurs miedzy uczniowski na najciekawiej zrobioną pracę graficzną. Największe zainteresowanie zajęciami okazują Patryk Czerwiński i Jagoda Soból, którzy jak do tej pory odznaczają się większymi niż inni uczestnicy wiadomościami i zdolnościami do planowania prac graficznych i wykorzystywania np. Internetu do swojej pracy.
Wszystkie prace i ćwiczenia uczestników były drukowane na kolorowym urządzeniu wielofunkcyjnym zakupionym w ramach projektu.