• WYPRAWKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2019/2020

  Teczka z uchwytem, a w niej:

  1.blok

  2.papier kolorowy

  3.plastelina

  4.klej

  5.nożyczki

  6.temperówka

  7.ołówek

  8.gumka

  9.kredki ołówkowe

  10.kredki świecowe (najlepsze z bambino)

  11.farbki- kubek na wodę, 3 pędzelki o zróżnicowanej grubości

  12.fartuszek- na zajęcia plastyczno-techniczne

  13.zeszyt informacyjny w kratkę- 16 kartkowy

  14.zeszyt w linię i w kratkę – 16 kartkowy

  15.papierowa teczka na prace plastyczne

  16.do kącika czystości- ręczniki ze znaczkiem i przyszytym uchwytem

  17.woreczek na buty zmienne podpisane imieniem i nazwiskiem

  18. plecak szkolny- wielkość dostosowana do wymiarów podręcznika tj. wys. 29cmx20cm

  19.podręczniki zostaną zamówione przez wychowawcę klasy z wydaw. "MAC"- płatność do końca września.

   

  I Spotkanie informacyjne – dla rodziców

  02.09.2019r. po rozpoczęciu roku szkolnego w sali nr 3.

 • WAKACYJNE ŻYCZENIA

     Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich  czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

     Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

     Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP1 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Całą uroczystość rozpoczęła Msza Święta. Przed udaniem się na letni wypoczynek najlepsi uczniowie wyróżnieni zostali nagrodami i otrzymali świadectwa z rąk wychowawców i pani dyrektor na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.

       Klasa ósma pożegnała się ze szkołą z dużą dozą humoru w przygotowanej przez siebie krótkiej części artystycznej. Po akademii wszyscy udali się do swoich sal, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i rozpocząć wakacje.

      W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 udział wzięli również Wójt Gminy Gorzyce Pan Leszek Surdy oraz Ks. Proboszcz Mariusz Kozłowski.

   

  Naszym absolwentom życzymy dostania się do wymarzonych szkół i wielu sukcesów. 

  Wszystkim życzymy udanych wakacji!!!!!!

   

   

 • ZIELONA SZKOŁA W ZAKOPANYM

     W dniach 5 - 7 czerwca wychowankowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili zakopiańskie Krupówki. Kolejne dni przynosiły wiele niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń, między innymi spacer Doliną Kościeliską, zwiedzenie Jaskini Mroźnej i podziwianie górskiego krajobrazu. Dzieci uczestniczyły w różnych formach aktywności, między innymi w warsztatach tworzenia oscypka. Wszystkie formy aktywności miały na celu poszerzenie zainteresowań i zachęcanie  do kreatywności. Jedną z wielu atrakcji, która zrobiła ogromne wrażenie na dzieciach, była kąpiel w Aqua Parku w Zakopanem, park linowy oraz zwiedzanie najstarszego, zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku.

  Pobyt w Zakopanem pozostawił wiele wspomnień.

 • „Rotkäppchen” – bajka o Czerwonym Kapturku po niemiecku

      14 maja br. uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Anny Zimnickiej - Nowak zaprezentowali swoje umiejętności językowe przed całą społecznością szkolną w przedstawieniu pt. „Rotkäppchen” – bajka o Czerwonym Kapturku po niemiecku.

      Po wielu tygodniach prób i przygotowań młodzi aktorzy brawurowo wcielili się w swoje role. Ich trud i talent aktorski został nagrodzony gromkimi brawami.

 • SUKCESY UCZNIÓW

        Chcieliśmy serdecznie pogratulować uczennicy klasy III - MILENCE PIĄTEK, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w Konkursie Plastycznym "Kocham rośliny i zwierzęta" zorganizowanym przez LOP w Tarnobrzegu.

 • INFORMACJA

  19 czerwca 2019r. - Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  godz. 8.00 - Msza Święta

  ok. godz. 9.30 - spotkanie na sali gimnastycznej, krótka część artystyczna, przekazanie sztandaru, ślubowanie uczniów klasy VIII, wręczenie świadectw i książek uczniom wyróżnionym. 

  Przejście do sal, wręczenie pozostałych świadectw.

 • "DZIEŃ RODZINY" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 • SUKCESY UCZNIÓW

       Z radością informujemy, że uczennica klasy III - Amelia Jakubik została WYRÓŻNIONA w XXXIV FESTIWALU PIOSENKI EKOLOGICZNEJ, który odbył się 7 czerwca br. w Tarnobrzegu.

  Serdecznie gratulujemy Amelce!

 • SUKCESY UCZNIÓW

       6 czerwca br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sokolnikach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz matematyki 2019". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy III: Gabriela Stój, Mikołaj Lewandowski i Piotr Grębowiec.

      Z dumą informujemy, że Piotr Grębowiec zajął II miejsce, Gabriela Stój zajęła III miejsce, natomiast Mikołaj Lewandowski otrzymał wyróżnienie.

     Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy i wyróżnieni nagrody w postaci tablic matematycznych. Nagrody i gratulacje w imieniu wójta Gminy Gorzyce przekazała skarbnik gminy Marta Mazur - Matyka.

      Uczniów do konkursów przygotowywała mgr Jolanta Strzeszewska.

  Serdecznie gratulujemy Gabrysi, Piotrusiowi i Mikołajowi!

 • "JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE"

     W dniach 3-6 czerwca 2019r. odbyła się trzydniowa wycieczka klasy VIII do Warszawy. Pojechała na nią prawie cała klasa. Uczniowie zobaczyli najciekawsze miejsca stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Udało im się zwiedzić: Łazienki Królewskie, Pałac Kultury, Stare Miasto, Zamek Królewski, Nowe miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Syrenę Warszawską, Kopiec Powstańców Warszawskich, Wojskowy Cmentarz na Powązkach i ZOO. Byli też w Centrum Kopernika.  Wizyta w tym miejscu pozwoliła  zobaczyć na żywo i w praktyce poznać wiele zjawisk, o których uczniowie uczyli się tylko w teorii, m.in. z dziedziny biologii, fizyki, geografii i chemii. 

      Wszyscy byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tam spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Pomimo bardzo wysokiej temperatury i słonecznych dni wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

  Opiekunami wycieczki byli: pan Tomasz Śpiewak i pani Beata Szczypień.

 • SUKCESY UCZNIÓW

     Miło nam poinformować, że uczeń klasy III - Piotr Grębowiec zajął I miejsce w XIV POWIATOWYM KONKURSIE O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM "Bezpiecznie na drodze" pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

      Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Jolanta Strzeszewska.

  Serdecznie Gratulujemy Piotrusiowi!

 • SPnr1 PO RAZ 4 Z TYTUŁEM "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM"

       Miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz 4 z rzędu uzyskała  tytuł „SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”, przyznawany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty panią Małgorzatę Rauch.

       Certyfikat: „Szkoła  przyjazna  utalentowanym  uczniom” to znaczący sukces naszej placówki, wyróżniający ją pośród szkół Podkarpacia. W tym roku tytuł ten otrzymało 12 szkół podstawowych. Potwierdza on  idealne warunki  stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych.

       Certyfikat dla naszej szkoły, jako jedynej w gminie Gorzyce odebrała pani dyrektor Lucyna Pacura z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch na uroczystej gali w dniu 5 czerwca 2019r.

     W uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych uczestniczył również Aleksander Matyka - uczeń klasy VIII, który w tym roku szkolnym otrzymał tytuł LAUREATA z trzech przedmitów: matematyki, fizyki i chemii. Dodatkowo w przedmiotowym konkursie z fizyki uzykał drugi wynik w województwie.

     Dyplomami nagrodzeni zostali również nauczyciele przygotowujący Olka do konkursów: mgr Alina Mokrzak, mgr Katarzyna Szeląg i mgr Małgorzata Kołeczek.

  Serdecznie gratulujemy Olkowi, Rodzicom i Nauczycielom!

 • SUKCESY UCZNIÓW

     4 czerwca br. uczennice: Julia Jagieła z kl. VII, Emilia Krzemińska z kl. VII, Julia Bednarczyk z kl. VII i  Nikola Góral z kl. VIII reprezentowały naszą szkołę w V Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach. 

  Uczennica Julia Jagieła zajęła I miejsce, natomiast Nikola Góral III miejsce.

   

  Uczennice do konkursu przygotowywała mgr Krystyna Rybak.

   

  Serdecznie gratulujemy Julce i Nikoli!

 • DZIEŃ DZIECKA W KLASACH MŁODSZYCH

       Jak, co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli DZIEŃ DZIECKA. Uczniowie klas "0" - III uczcili je 31 maja br. Słońce świeciło nad naszą szkołą od samego rana. Dzień ten rozpoczął się tematem ważnym w życiu każdego człowieka - od nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia z dziećmi przeprowadził Pan Wojciech Kasak, za co mu serdecznie dziękujemy.

      Tego dnia zrobiło się również bajkowo, dzieci mogły przenieść się w krainę, w której mieszkał Smok Bazyliszek. Przedstawienie kukiełkowe pt. "W krainie Bazyliszka" dostarczyło uczniom wiele pozytywnych emocji.

       Nasza szkoła od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje w tym celu liczne działania. Podczas Szkolnego Dnia Dziecka nasze maluchy pod okiem nauczycieli i rodziców przygotowały owocowo - warzywne smakołyki. Na stołach królowały m. in. truskawki, jabłka, banany z których dzieci przygotowały soczyste szaszłyki, pyszne desery i sałatki oraz świeżo wyciskane soki.

      Dzień zakończyły rozgrywki sportowe, w których najmniejsi uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie w postaci poczęstunku dla swoich pociech, a Dzieciom z okazji ich święta życzymy spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce album fotograficzny.

 • OBCHODY DNIA DZIECKA 2019

  W piątek 31 maja br. uczniowie naszej szkoły świętowali DZIEŃ DZIECKA.

       Młodzież z klas IV - VIII wzięła udział w specjalnie dla nich zorganizowanym Gminnym Dniu Dziecka na stadionie.

      Starsi uczniowie świętowanie rozpoczęli od godz. 9.00 rozgrywkami futbolowymi o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Po tej konkurencji w zmaganiach szkół wystartowali dyrektorzy razem ze swoimi uczniami. Dodatkowo na wszystkich uczestników czekały liczne stoiska z atrakcjami m.in. pokaz sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, zabawy podwórkowe z dawnych lat, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, eksperymenty fizyczno - chemiczne. Nie zabrakło też zdrowego i smacznego poczęstunku. Każdy mógł poczęstować się zdrowymi pastami do kanapek, soczystymi owocami i warzywami oraz kiełbaskami z grila.

  Był to dzień pełen niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce album fotograficzny.

 • O BEZPIECZEŃSTWIE I "INNYCH" WAŻNYCH SPRAWACH... POGADANKA PROFILAKTYCZNA.

      Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 

       Dnia 30 maja br. uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielem policji z Komisariatu Policji w Gorzycach. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z apelem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie pani Małgorzaty Rauch.

     Tematem spotkania z uczniami było m.in. bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz  bezpieczeństwo w szkole.

    W celu wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą, a rodzicami w szkole umieszczono ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

 • DZIEŃ DZIECKA I PROMOCJI ZDROWIA DLA KLAS "0" - III

  Żyj zdrowo i kolorowo

  w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach

  31.05.2019 r. (Start godz. 8.00 -12.00)

   

  PROGRAM:

  1)  Warsztaty kulinarne.

  2)  Pierwsza pomoc przedmedyczna.

  3)  Teatrzyk kukiełkowy o „Smoku Bazyliszku”

  4)  Gry i zabawy ruchowe.

  5)  Wspólne grillowanie.

  6)  Plakat promujący zdrowie, przygotowany przez każdą z klas.

   

  Godziny pracy świetlicy i odjazdy autobusów zgodnie z planem.

   

 • SUKCESY UCZNIÓW

      Z radością informujemy, że uczennica klasy III - MAJA PIĄTEK zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym zoragnizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

     Do konkursu uczennicę przygotowała mgr Jolanta Strzeszewska.

  Serdecznie gratulujemy!

 • SUKCESY UCZNIÓW

     Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy VIII - ALEKSANDER MATYKA uzyskał maksymalną ilość punktów, a tym samym zajął I miejsce w konkursie matematycznym "Liczba jest istotą rzeczy" zorganizowanym przez Zespół Szkół im. ks. S. Staszcia w Tarnobrzegu.

      Szkołę w konkursie reprezentowała również uczennica klasy VIII - Julia Gąska, która otrzymała dyplom uznania.

  Serdecznie gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć