• WYWIADÓWKA

  W dniu 30.01.2019r. (środa) odbędzie się wywiadówka.

  godz. 15.30 - klasy "0" - III

  godz. 16.30 - spotkanie rodziców uczniów klas "0" - VIII z policjantami na sali gimnastycznej. Pogadanka dotycząca cyberprzemocy, dopalaczy, nękania itp.

  godz. po 17.00 (po spotkaniu z policjantami) - klasy IV - VIII

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • MINUTA CISZY...

       16 stycznia br. o godz. 12.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć o tragicznie zmarłym, honorowym obywatelu naszej gminy Pawle Adamowiczu. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Pacura przedstawiła uczniom krótki życiorys prezydenta Gdańska, a przewodnicząca SU Oliwia Laskowska wierszem Wisławy Szymborskiej pt. "Nienawiść" wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. 

  MINUTA CISZY... - Obrazek 1   MINUTA CISZY... - Obrazek 2

 • BIAŁA SZKOŁA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

  BIAŁA SZKOŁA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ - Obrazek 1

       Tradycyjnie przed feriami uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się na Białą szkołę do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyjeździe udział wzięło 23 uczniów pod opiekę nauczycieli Aliny Piwowar, Justyny Tuderek i Marty Węglarskiej.

    Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo na stok. Część uczniów po raz pierwszy zmierzyło się z nauką jazdy na nartach i snowboardzie. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, gdzie podziwiali uroki miasta zimą. Podtrzymując tradycję, obejrzeliśmy ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Dopełnieniem aktywności zimowych był udział w kuligu połączony z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Uczniowie klasy VI i VII obejrzeli sztukę ludową pt. „Zatraceniec” w wykonaniu górali amatorów z Bukowiny Tatrzańskiej.

     Aby się zrelaksować i rozluźnić mięśnie w ostatnie popołudnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na baseny termalne Terma – Bania w Białce Tatrzańskiej. W związku z piękną zimą i nadmiarem śniegu uczniowie z zachwytem nurkowali w śniegowych zaspach lub zjeżdżali na kółko-ślizgach.

  Wieczorem chętni uczniowie spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i inne gry.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linkach poniżej:

  https://drive.google.com/open?id=1I0kBnYuCn8bI0RMjdCUWaRme98aF-UaE

  https://drive.google.com/open?id=1V5Oawa9C2obonB4bp9a3dJkBf4Tc0Lty

 • WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

       WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" - Obrazek 1   WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" - Obrazek 2

      9 stycznia br. uczniowie klas V- VIII razem z wychowawcami pojechali na przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" do MDK w Stalowej Woli. Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, powodując jego moralną przemianę. Główny bohater musiał  rozliczyć się ze swoimi lękami, przeszłością i trudnym charakterem. Wszystko po to, by pojąć te prawdy życiowe, które wydają się najprostsze. 

     Spektakl wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Podczas występu przygotowana była interesująca scenografia, oprawa muzyczna oraz gra świateł. Aktorzy dostarczyli młodym widzom wiele emocji.

 • WIZYTA KOLĘDNIKÓW W SZKOLE

      4 stycznia grupa uczniów z klasy VI i VIII  postanowiła przypomnieć dawną już i trochę zanikającą tradycję bożonarodzeniową – kolędowanie. Przebrani za króla, marszałka, babę, żyda, kostuchę, anioła i diabła odegrali zabawną scenkę dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 

  WIZYTA KOLĘDNIKÓW W SZKOLE - Obrazek 1

  Bardzo dziękujemy naszym uczniom za występ i podtrzymywanie tak pięknej tradycji bożonarodzeniowej!

 • WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA"

  \

  Kategoria I (klasy I-III):

  I miejsce - Karolina Śpiewak

  II miejsce - Amelia Jakubik

  III miejsce - Piotr Grębowiec

   

  Kategoria II (klasy IV-VIII):

  I miejsce - Martyna Śpiewak

  II miejsce - Oliwier Gębalski

  III miejsce - Julia Lorenc

   

  Wyróżnienia:

  Maria Jedziniak

  Karol Tomaszewski

   

     Zadaniem uczestników było wykonanie ozdób choinkowych z użyciem materiałów, które na pierwszy rzut oka wydają się już nieprzydatne. Dzięki temu stare gazety, butelki czy słomki do napojów stały się surowcami wtórnymi.

     W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Ich prace ozdobiły szkolną recyklingową choinkę wykonaną przy udziale uczniów.

       Wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia 2018 r. w czasie szkolnych Jasełek. Organizatorkami konkursu były mgr Katarzyna Sulich i mgr Kinga Roszuk.

         WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA" - Obrazek 1     WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA" - Obrazek 2

  Gratulujemy zwycięzcom!

 • JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE...

       Po raz pierwszy w historii SP1 w jasełkach bożonarodzeniowych wystąpili nauczyciele i pracownik administracji. Na pomysł wystawienia niecodziennych jasełek wpadła Pani Beata Szczypień. Pracowników szkoły nie trzeba było wcale namawiać do wzięcia w nich udziału. Aktorzy wcielili się  w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki w wykonaniu uczniów, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Widzowie przyjęli spektakl bardzo życzliwie i ciepło.

      Oprócz uczniów, przedstawicieli gminy i rodziców inscenizację obejrzeli zaproszeni goście - sponsorzy, którzy za swoją wieloletnią pomoc i wsparcie dla szkoły otrzymali od Pani dyrektor Lucyny Pacury tytuł honorowy "Przyjaciela szkoły".

  JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE... - Obrazek 1    JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE... - Obrazek 2
     Najważniejszym celem jasełek było sprawienie dzieciom i ich rodzicom nietypowego prezentu świątecznego. Nauczyciele nie wykluczają, że na tym świątecznym spektaklu nie poprzestaną i w kolejnych latach także będzie można ich zobaczyć w innych aktorskich kreacjach:-)

 • SERDECZNE ŻYCZENIA

             Uczniom i Rodzicom......

  Niech magiczna moc

  Wigilijnego Wieczoru

  przyniesie spokój i radość.

  A Nowy Rok obdaruje

  pomyślnością i szczęściem.

  Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

  oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019

  Życzą:

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  Szkoły Podstawowej nr 1

  im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

   

 • WIGILIE KLASOWE

        Jak co roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną organizujemy w klasach spotkania opłatkowe. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, z głośników słychać  kolędy, a dzieci i młodzież wzajemnie składają życzenia nauczycielom i sobie nawzajem.

   

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 1   WIGILIE KLASOWE - Obrazek 2

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 3    WIGILIE KLASOWE - Obrazek 4

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 5    WIGILIE KLASOWE - Obrazek 6

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 7     WIGILIE KLASOWE - Obrazek 8 

 • SUKCESY UCZNIÓW

     Z radością informujemy, że prace 5 uczniów naszej szkoły zostały dostrzeżone i nagrodzone przez jury  XVII EDYCJI BOŻONARODZENIOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO na projekt kartki świątecznej GWIAZDKA 2018. Prace plastyczne wykonane zostały na lekcjach plastyki oraz podczas zajęć w świetlicy SP1 prowadzonych przez Panią Kingę Roszuk. 19 grudnia 2018r. uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w rozdaniu nagród i otwarciu wystawy pokonkursowej w Tarnobrzeskim Domu Kultury.                                                                                               

     NAGRODY otrzymały: Daria Czajka,  Amelia Partyka, Oliwia Burek, Olga Pawłowska. Wyróżniona została również praca Piotra Grębowca wykonana techniką pasteli.

  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 1

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Zapraszamy na stronę TDK w Tarnobrzegu: http://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2018/12/21/bozonarodzeniowy-konkurs-plastyczny/

   

 • PROJEKT PROFILAKTYCZNY "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA"

     13 grudnia br. naszą szkołę odwiedzili RYMcerze - znani polscy raperzy Bęsiu i DJ Yonas - ze swoją akcją profilaktyczną skierowaną do młodzieży szkolnej "Nie zmarnuj swojego życia!"Znani raperzy zachęcali uczniów kl. IV - VIII do rozwijania swoich talentów, do robienia w życiu tego, co się kocha - niektórzy odważni uczniowie mogli nawet się przed nimi zaprezentować. RYMcerze przestrzegali na swoim przykładzie przed niebezpieczeństwami używek, czy też innych zniewoleń człowieka, które z reguły prowadzą do ludzkich tragedii.  

      Ambasadorami akcji "Nie zmarnuj swojego życia" są: Sonny Sandoval ze słynnej amerykańskiej grupy P.O.D., sportowcy - Jerzy Dudek, Tomasza Adamek, czy aktorzy Monika Figurska, Maciej Musiał, Tomasz Kwaśny. Patronat honorowy nad akcją objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. 

     PROJEKT PROFILAKTYCZNY "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA" - Obrazek 1

  Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć na profilu RYMcerzy https://www.facebook.com/Rymcerze/

     Projekt RYMcerzy „Nie zmarnuj swojego życia” spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży i był możliwy do realizacji w naszej szkole dzięki finansowym wsparciu Pana Wójta Leszka Surdego i  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy!

 • PIECZENIE PIERNICZKÓW W KL. III

       12 grudnia br. klasa III zgodnie z przedświąteczną tradycją piekła pierniczki. Z pomocą wychowawczyni i mam, praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. Najwięcej radości sprawiło uczniom dekorowanie upieczonych pierniczków.

  PIECZENIE PIERNICZKÓW W KL. III - Obrazek 1   PIECZENIE PIERNICZKÓW W KL. III - Obrazek 2

  PIECZENIE PIERNICZKÓW W KL. III - Obrazek 3   PIECZENIE PIERNICZKÓW W KL. III - Obrazek 4

      Po szkole długo unosił się  zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

 • - Obrazek 1

 • AKCJA CHARYTATYWNA "PACZKA DLA DZIECIACZKA"

      Z okazji zbliżąjących się "mikołajek" po raz drugi już, uczniowie działający w szkolnym kole PCK i "Volontario" postanowili pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Nasze Mikołajki obdarowaly słodkościami dzieci z Ochronki. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów z naszej szkoły, którzy jak zawsze z sercem przystąpili do zbiórki słodyczy. Z zebranych słodkosci wspólnie przygotowaliśmy 30 paczek, które w przeddzień Mikołaja trafiły w ręce podopiecznych Domu Dziecka.

     Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać z dziećmi mieszkającymi w tamtejszym Domu Dziecka oraz zobaczyć jak mieszkają i jakie mają obowiązki. Dzieci były bardzo zadowolone, a wychowawcy z Domu Dziecka przekazali nam podziękowania dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Koordynatorami akcji w szkole była p. Alina Piwowar, p. Justyna Tuderek i p. Tomasz Śpiewak.

  AKCJA CHARYTATYWNA "PACZKA DLA DZIECIACZKA" - Obrazek 1  AKCJA CHARYTATYWNA "PACZKA DLA DZIECIACZKA" - Obrazek 2

  AKCJA CHARYTATYWNA "PACZKA DLA DZIECIACZKA" - Obrazek 3  AKCJA CHARYTATYWNA "PACZKA DLA DZIECIACZKA" - Obrazek 4

  Cieszymy się, że mogliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia wywolać uśmiech na twarzach tych dzieci.

 • WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE III

     7 grudnia br. uczniowie klasy III pod kierunkiem wychwawców wykonali przepiękne ozdoby choinkowe. Każdy wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafił. Zabawy związane z plastyką dostarczają dzieciom wiele radości i są okazją do świetnej zabawy. 

  WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE III - Obrazek 1   WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE III - Obrazek 2

  WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE III - Obrazek 3

 • "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

  "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

     7 grudnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Strażacy zaprezntowali uczniom i nauczycielom prelekcję w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Podczas spotkania wyjaśniono dzieciom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w budynkach mieszkalnych. Uczniowie obejrzeli krótki film nakręcony przez strażaków pokazujący, jak można uchronić się przed tym niewidzialnym zagrożeniem. 

     Podczas spotkania dzieci miały również okazję poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z zapobieganiem powstaniu pożaru w domach.

    "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA" - Obrazek 1

  Serdeczniej dziękujemy przedstawicielom Komedy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu za ciekawą pogadankę.

   

   

 • IV IGRZYSKA MIKOŁAJKOWE

      6 grudnia br. uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wzięli udział w IV Igrzyskach Mikołajkowych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce, które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach. W zawodach rywalizowalły ze sobą dzieci klas I - III ze szkół z całej gminy. Organizatorem ingrzysk był Gminny Ośrodek Kultury, SP nr 2 oraz Urząd Gminy Gorzyce.

      Dla uczniów tego dnia przewidziano wiele atrakcji. Brali oni udział w zawodach sportowych, w warsztatach plastycznych, na których wykonali szopkę bożonarodzeniową, a także mogli sprawdzić swoje umiejętności taneczne podczas zumby. Na koniec ingrzysk przybył Święty Mikołaj, który obdarował każdego ucznia prezentem.

  IV IGRZYSKA MIKOŁAJKOWE - Obrazek 1   IV IGRZYSKA MIKOŁAJKOWE - Obrazek 2

   

  Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

   

 • "DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA!"

     6 grudnia br. grupa taneczna "Fokus" wraz z opiekunem panią Barbarą Deville postanowiła przyłączyć się do zbióki pluszaków dla małych pacjentów z Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu organizowanej przez naszą szkołę przekazując swoje maskotki wygrane w licznych turniejach tanecznych.

  "DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA!" - Obrazek 1

  Serdecznie dziękujemy zespołowi "Fokus" i pani Barbarze Deville za maskotki!

   

         Przypominamy, że zbiórka pluszaków trwa do 14 grudnia. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. Razem możemy więcej!

 • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

       MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA - Obrazek 1   MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA - Obrazek 2

      6 grudnia br. z okazji "mikołajek" uczniowie klas V - VII wraz z wychowawcami pojechali do kina Helios do Stalowej Woli na film pt. "Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda".   Film oparty jest na książce pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" autorstwa J. K. Rowling. Jednym z głównych bohaterów jest Newton Skamander, który pomógł zdemaskować i schwytać czarnoksiężnika Gellerta Grindelwarda. Ten jednak ucieka z więzienia i gromadzi wokół siebie zwolenników, którzy tak jak on uważają, że czarodzieje stoją wyżej niż wszystkie istoty niemagiczne – w tym ludzie. Historia rozgrywa się w Nowym Jorku, Londynie, a  swój finał ma w Paryżu. W filmie można znaleźć kilka odniesień do serii o Harrym Potterze.

     Po zakończonym seansie wszyscy udali się na smaczny poczęstunek do resaturacji Mc Donald. 

  Wyjazd do kina z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć