• WYCIECZKA KLAS IV - VII DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

        10 maja uczniowie wraz z wychowawcami  zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Pod bacznym okiem przewodników, zjechali windą 212 m pod ziemię, gdzie czekała kolejka. Kiedy wszyscy zajęli miejsca w wagonikach, kolejka pomknęła w kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie kopalni. Dzięki stworzeniu multimedialnej trasy turystycznej, za pomocą holograficznych  i interaktywnych inscenizacji, dzieci poznały: średniowieczne techniki wydobywania soli, zwyczaje górnicze oraz dawne systemy wentylacyjne i transportowe. Duże wrażenie zrobiło na uczniach spotkanie ze średniowiecznym górnikiem oraz zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Końcowym punktem zwiedzania był pobyt w Komorze Ważyn, gdzie można było odpocząć, zjeść posiłek oraz kupić pamiątki.

  WYCIECZKA KLAS IV - VII DO KOPALNI SOLI W BOCHNI - Obrazek 1

  Pobyt w najstarszej w Polsce kopalni pozostanie na długo w pamięci uczniów!!!

   

 • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII"

       Głównym zadaniem nauki ortografii jest osiąganie przez uczniów umiejętności nawyku poprawnego pisania lub kontroli własnego tekstu. Zdobycie tej umiejętności pozwala uczniowi rozumieć budowę i znaczenie pisanych wyrazów, zastanowić się nad wyborem poprawnego zapisu i dokonywać je prawidłowo posługując się poznanymi zasadami.

    10 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". Konkurs  został ogłoszony wśród uczniów klas trzecich szkół podstawowych z gminy Gorzyce. Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Gorzyce - Pan Leszek Surdy.  Celem konkursu było m.in. podnoszenie poziomu sprawności ortograficznych wśród uczniów, wytwarzanie pozytywnej motywacji do nauki ortografii u uczniów kl. I – III oraz kształtowanie umiejętności i samodzielności rozwiązywania problemów ortograficznych.

       W konkursie więło udział 23 uczniów z pięciu szkół:

  - Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,

  - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach,

  - Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach,

  - Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Furmanach,

  - Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trześi.

   

      Konkurs składał się z dwóch części:  dyktanda i  testu ortograficznego. Maksymalna ilość punktów jaką można było uzyskać z obu cześći wynosiła 165 punktów.

     Komisja konkursowa w składzie: mgr Jolanta Streszewska - przewodnicząca, mgr Ewelina Drzazga, mgr Małgorzata Kotwica i mgr Zenobia Gilewska wyłoniła następujących zwycięzców:

  I miejsce - 163 punkty - Martyna Goębiowska SP2 Gorzyce

  II miejsce - 149 punkty - Julia Barnaś SP2 Gorzyce

  III miejsce  - 14,5 punkty - Hanna Wiechnicka  SP2 Gorzyce

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  1. Maria Górska SP2 Gorzyce - 144,5 punkty

  2. Oliwier Kotwica SP2 Gorzyce - 142 punkty

  3. Szymon Kowal SP Sokolniki - 141,5 punkty

  4. Oskar Chmiel SP Sokolniki - 141 punkty

   

      Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Antonina Dąbrowska, Maria Jedziniak i Oliwia Burek. Najwyższy wynik uzyskała Antonina Dąbrowska.

      Laureaci Gminnego Konkursu Ortograficznego otrzymali dyplomy oraz słowniki ortograficzne ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątowe dyplomy za udział. Dla wszytskich uczestników konkursu pani dyrektor SP1 - mgr Lucyna Pacura zakupiła słodki poczęstunek w postaci pączka i soczku.

  Organizatorami konkursu w szkole były pani mgr Jolanta Strzeszewska, pani mgr Ewelina Drzazga. Dekorację i pamiątkowe dyplomy wykonała pani mgr Kinga Roszuk.

   

     GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII" - Obrazek 1

   

  GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII" - Obrazek 2   GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII" - Obrazek 3

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

   

   

   

 • AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W poniedziałek 30 kwietnia w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV-VII  pod kierunkiem pani mgr Krystyny Rybak i pani mgr Elżbiety Jabłońskiej - Krysa zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim talentem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

     Dekorację szkoły przygotowały panie: mgr Kinga Roszuk i mgr Agata Guźla.

  AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1

 • OBCHODY DNIA ZIEMI

     Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z Koła Teatralnego wystawili przedstawienie pt. " Na ratunek Ziemi". Motywem  przewodnim spektaklu była walka ze smogiem, w rolę którego wcieliła się Dominika Tuderek.  Kiedy się pojawia, niszczy całą przyrodę wokoło tj. świat roślin i zwierząt. W rolę orła wcieliła się Amelia Partyka, która w lamencie rozpaczy dusi się i prosi o pomoc. W niebezpieczeństwie są również drzewa i rośliny: dąb - Daria Czajka, sosna - Zuzanna Bieniek oraz konwalia - Antosia Dąbrowska. Na koniec woda i  ogień zwracją się i wołają o pomoc. Woda - Marysia Jedziniak prosi, aby nie zanieczyszczać jej zasobów, bo są niezbędne do życie dla wszystkich organizmów na Ziemi. Martyna Motyka grająca ogień zachęca, aby postępować z nim rozważnie i bezpiecznie. Całość przedstawienia poprowadziła Martyna Śpiewak.

      Po zakończonym przedstawieniu został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pod hasłem "Stop- smog", który zorganizowały panie  mgr Kinga Roszuk i  mgr Alina Piwowar. 

  Wyniki konkursu:

  I miejsce - Jakub Borowiec kl. IV

  II miejsce - Alan Wziątek kl. IV

  III miejsce - Mateusz Koper kl. VII

  Wyróżnienie - Eryk Czajka kl IV

      W drugiej części obchodów Dnia Ziemi uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na barwny happening ulicami Gorzyc. W głośnych okrzykach niosąc transparenty zachęcali mieszkańców, aby walczyli ze smogiem. 

     Na podsumowanie obchodów Dnia Ziemi Pan wójt Leszek Surdy z przedstawicielami Urzędu Gminy w asyście Pani dyrektor mgr Lucyny Pacury, nauczycieli oraz uczniów posadzili drzewka przy boisku sportowym naszej szkoły. To już kolejne drzewa, które zostały posadzone podczas obchodów Dnia Ziemi. 

  Koordynatorzy akcji: mgr Lucyna Pacura i mgr Alina Piwowar.

    OBCHODY DNIA ZIEMI - Obrazek 1 

  OBCHODY DNIA ZIEMI - Obrazek 2   OBCHODY DNIA ZIEMI - Obrazek 3

                                                                                                       

 • PIKNIK "RADOSNA NIEPODLEGŁA"

    27 kwietnia uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w pikniku "Radosna Niepodległa" zorganizowanym przez Gminę Gorzyce i GOK w Gorzycach. Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego przemarszu ulicami Gorzyc z biało - czerwonymi flagami i chorągiewkami.  Wśród atrakcji pikniku znalały się m.in.: radosne śpiewy przy akordeonie, nauka tańca poloneza i krakowiaka, warsztaty przygotowywania biało-czerwonych ozdób, malowanie plakatów promujących akcję „100 lat Niepodległej – Gmina Gorzyce”, a także konkurs na najsmaczniejsze gorzyczaki, czyli biało-czerwone ciasteczka. Uroczystość zakończyła się wspólnym biało - czerwonym zdjęciem.

  PIKNIK "RADOSNA NIEPODLEGŁA" - Obrazek 1

 • 27.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PIKNIK "RADOSNA NIEPODLEGŁA".

 • OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

    26 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Test składał się z trzech części. Uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, matematyki  oraz przyrody. Na początek uczniowie obejrzeli kilkunastominutowy film z Bratkiem, następnie klasa przystąpiła  do sprawdzianu z języka polskiego. Test trwał  45 minut. Po przerwie rozpoczęła się druga część sprawdzianu - zadania z matematyki. Na końcu odbył się  minitest z przyrody. 
     Sprawdzian trzecioklasisty ma na celu dostarczać nauczycielom informację o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. 

 • GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

    25 kwietnia czworo uczniów z klasy VI: Emilia Krzemińska, Adam Krzemiński, Gabriela Czerwińska i Mikołaj Idec brało udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach.

     Uczniowie ci w kategorii IV - VII klas podstawowych zajęli II miejsce.

   

  Serdecznie gratulujemy!

 • SUKCESY UCZNIÓW

        Z radością inforujemy, że uczeń nszej szkoły - Igor Wdowiczak z kl. VI zajął III miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 25 kwietnia w Nowej Dębie. 

  Serdecznie gratulujemy Igorowi!

 • ZAPROSZENIE

        Serdecznie zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych z Gminy Gorzyce do udziału

  w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii",

  który odbędzie się 10 maja 2018 r. o godzinie 10.00

  w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach.

   

  Szczegółowe informacje znajdują się w zmieszczonym poniżej regulaminie:

  REGULAMIN_GMINNEGO_KONKURSU_ORTOGRAFICZNEGO_DLA_KLAS_III_(1).docx

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

  ZAPROSZENIE - Obrazek 1

 • 25.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii HAPPENING EKOLOGICZNY.

 • WIZYTA KLAS II – III W TESCO

     WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 1

      W dniu 24 kwietnia uczniowie klas II i III  pod opieką wychowawców uczestniczyli w „Ekspedycji Smaków” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przygoda dzieci zaczęła się od stoiska warzywnego. Następnie udały się na dział owoców. Uczestnicy mieli możliwość degustacji i odkrywania nowych smaków. Ekspedycja odwiedziła również działy z: nabiałem, produktami zbożowymi, pieczywem, przyprawami oraz  wodą mineralną.

     Zwiedzanie sklepu zorganizowano w formie gry terenowej, podczas której nie zabrakło: zagadek, kalamburów, ciekawostek o zdrowych produktach, poszukiwania „skarbów – naklejek”. Na podsumowanie ekspedycji uczniowie wspólnie uzupełnili piramidę żywienia. W specjalnie przygotowanej „Bazie” każdy uczestnik wyprawy przygotował dla siebie zdrowy posiłek na bazie jogurtu naturalnego ze smacznymi dodatkami takimi jak: bakalie, świeże i suszone owoce. Na zakończenie wizyty w sklepie Tesco dzieci otrzymały: książeczki edukacyjne oraz boks edukacyjny do zajęć w sali lekcyjnej.

     Uczniowie przekonali się, że zdrowe jedzenie wcale nie znaczy nudne i też może pysznie smakować.

  WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 2   WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 3

  WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 4   WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 5   WIZYTA KLAS II – III W TESCO - Obrazek 6

  Dziękujemy sieci Tesco za fantastyczną, pełną zdrowia inicjatywę!

 • SUKCESY UCZNIÓW

        Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Antoni Matyka z klasy V zajął II miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Ciekawostki przyrodnicze w obiektywie" organizowanym przez LOP w Tarnobrzegu. Zdjęcie zostanie umieszczone na kalendarzu.

  Serdecznie gratulujemy!

 • PROJEKT "GORZYCE - MOJA MAŁA OJCZYZNA" DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

        W ostatnich miesiącach uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu "Gorzyce - moja mała Ojczyza" przygotowanego przez panią Dorotę Grocholę i panią Magdalenę Baj. Założeniem projektu było aktywne uczestnictwo dzieci w poznawaniu i rozwijaniu zainteresowania regionem oraz upowszechniania tradycji ludowych. Uczniowie poznawali historię regionu poprzez uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych oraz ważnych wydarzeniach lokalnych i uroczystościach patriotycznych. Działania projektu dotyczyły przede wszystkim poznania Gorzyc, zarówno historii jak i dnia dzisiejszego. Podczas zajęć wzmacnniano również więzi z rodziną, szkołą, swoją miejscowością i najbliższą okolicą. Organizowane były spacery i wycieczki mające na celu zapoznanie uczniów z rodzimą miejscowością, miejscami pamięci narodowej i zabytkami.

      Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko rozbudzili zainteresowania  i więzi związane z regionem,  ale również realizowali tematykę kompleksową – "Polska – moja mała ojczyzna". Podczas lekcji dzieci słuchały legend dotyczących powstania państwa polskiego, poznały symbole, barwy narodowe, stolicę Polski - Warszawę oraz wykonały prace plastyczne dotyczące symboli narodowych.

   PROJEKT "GORZYCE - MOJA MAŁA OJCZYZNA" DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - Obrazek 1  PROJEKT "GORZYCE - MOJA MAŁA OJCZYZNA" DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - Obrazek 2

  PROJEKT "GORZYCE - MOJA MAŁA OJCZYZNA" DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - Obrazek 3

 • SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

      18 kwietnia w SP1 odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych pt. "Moja oczyzna, moja Polska". Konkurs zorganizowany został w ramach V edycji Szkoły Młodych Patriotów.  Celem konkursu było m.in.:

  -  rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną,    

  - poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,

  - upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę

  - stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

  W konkursie wzięło udział  21 uczniów, w tym 13 solistów, 1 duet i 2 zespoły.

  Jury w składzie:

  Pani Lucyna Pacura - dyrektor szkoły

  Pan Tomasz Śpiewak - pedagog szkolny

  Pani Krystyna Rybak – nauczyciel języka polskiego

  Oliwia Laskowska- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przyznało wyróżnienia następującym osobom:

   I miejsce – Antonina Dąbrowska kl. III

  II miejsce – Gabriela Czerwińska kl. VI

  III miejsce – Dominika Tuderek kl. IV

  Wyróżnienia: Karolina Matyka kl. VI, Dorian Wojdyło kl. VI, Martyna Motyka kl. IV,  Eryk Czajka kl. IV, Oliwier Wojdyło kl. IV, Karol Grębowiec kl. IV, Oliwier Gębalski kl. IV. 

  Nad całością konkursu czuwały: pani  Beata Szczypień, pani Elżbieta Jabłońska-Krysa, pani Justyna Tuderek, pan Tomasz Śpiewak. Oprawę plastyczną przygotowała pani Kinga Roszuk.

  SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć