• WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY III DO OGRODU TECHNICZNEGO...

     •       9 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawczyniami wesoło spędzili czas w Ogrodzie Technicznym w Gorzycach. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz zręczności. Po udanej zabawie dzieci udały się na smaczne lody. W drodze powrotnej cała klasa zaczerpnęła ochłody przy fontannach.

          Zabawy w szerszym gronie dzieci zawsze są atrakcyjne, ciekawsze, rozwijają psychikę i kształtują prawidłowe zachowania.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA...

     •       Od wielu lat w naszej szkole podejmuje się działania i promuje zasady zdrowego stylu życia w ramach projektów, lekcji wychowawczych, zajęć kulinarnych, sportowych i ekologicznych. Nasze działania miały na celu uświadomienie społeczności uczniowskiej potrzeby dbania o własne zdrowie, kondycję fizyczną i otaczające środowisko.

            W tym roku postawiliśmy na śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Na lekcjach wychowawczych uczniowie przygotowali kanapki, koktajle, sałatki oraz przekąski warzywno – owocowe oraz zaznajomili się z prezentacją multimedialną pt. „Promocja zdrowia” poszerzającą wiedzę o zdrowiu, przygotowaną przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy II przygotowali inscenizację teatralną pt. „Żyj zdrowo” oraz zaprezentowali piosenki o zdrowiu. Był to czas poświęcony nie tylko edukacji prozdrowotnej, ale również integracji klasowej.

     • DOMKI DLA OWADÓW - galeria prac uczniów...

     •        Pszczoły, trzmiele czy dzikie murarki, zapylają nasze rośliny, dzięki czemu mamy potem owoce. Takich gości warto mieć w swoim ogrodzie. Żeby jednak tak było musimy im trochę pomóc - np. stawiając w ogrodzie domek dla owadów.Kiedyś pożyteczne owady radziły sobie same. Schronienie znajdowały np. w słomianych strzechach, czy między drewnianymi belkami domów.

      Obecne budownictwo praktycznie im to uniemożliwia i wiele z tych pożytecznych owadów ginie.Uczniowie z Koła Geograficznego wykonali własne mini domki dla owadów z użyciem materiałów recyklingowych. Poniżej przedstawiamy galerię prac i zachęcamy do samodzielnego wykonania podobnych.

     • SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY...

     • 2 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sokolnikach odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwie uczennice z klasy VIII: Karolina Warchoł i Agnieszka Gąska.

      Miło nam poinformować, że uczennica Karolina Warchoł zajęła II miejsce w kategorii klas VII - VIII.

      Gratulujemy!

     • WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY I - III...

     •    1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała ich właścicielka.

          Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt: koni, kóz, krów, osiołków, emu, królików oraz rybek. Mogły także karmić zwierzęta chlebem, pietruszką, jabłkami i liśćmi sałaty.

           Po zwiedzaniu uczniowie jedli smaczne, placki "proziaki", kiełbaskę z grilla oraz pili kompot przygotowany przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz sadzenie rzodkiewki w doniczkach. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. 

     • EGZAMINY ÓSMOKLASISTY...

     •    W dniach 25 - 27.05.2021r. uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i jezyka obcego.

      Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszym wyników

      i dostania się do wymarzonej szkoły.

     • ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI...

     • "Najlepsze u Mamy jest to, że ją mamy.

      Mamy ją swoją. Nie cudzą.

      Nie inną. Zawsze tą samą..."

       

        Z najlepszymi życzeniami  dla WSZYSTKICH MAM uczniowie klas I - III.

     • WIOSENNE SPACERY UCZNIÓW KLASY III..

     •      Spragnieni wiosennego słońca uczniowie klasy trzeciej udali się nad pobliski staw prowadzić dalsze obserwacje pary łabędzi tj. Basi i Kuby, które dokarmialiśmy zimą. Radość była ogromna , bo okazało się, że rodzina łabędzi powiększyła się o siedem młodych. Były tak oswojone z nami ze podpłynęły do brzegu i dostały od dzieci pożywienie . Na zakończenie pobytu nad stawem uczniowie otrzymali lody dla ochłody. Nadal będziemy troszczyć się i dokarmiać rodzine łabędzią.

     • OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY...

     • Jak co roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Na początku uczniowie obejrzeli krótki film terapeutyczny, który miał na celu zniwelować niepokój towarzyszący przed rozpoczęciem pisania testu. Podczas oglądania uczniowie wykonali kilka ćwiczeń ruchowych wraz z bohaterem filmu Bratkiem . W pełni zrelaksowani przystąpili do pisania testu, który składał się z trzech części tj. polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Z relacji uczniów wynikało, że test nie był trudny.

      Po zakończeniu pisania testu uczniowie wybrali się na lekcję, podczas której z pomocą hulajnogi , rolek oraz deskorolek mogli się odstresować.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     •     Uczennice Antonina Dąbrowska z kl. VI i Agnieszka Gąska z kl. VIII otrzymały wyróżnienia w I Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Gminę Gorzyce i Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II.

      Gratulujemy!

     • "TYDZIEŃ ULGI"

     •       Od 17 maja 2021 r., nasza szkoła wchodzi w kampanię organizowaną przez Instytut Psychologii UJ tzw. "Tydzień Ulgi".

      Uczniowie przez pierwszy tydzień nauki będą realizować go bez sprawdzianów i zadań domowych.

      Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów i nauczycieli.

     • WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W KLASIE I...

     •      8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

      Z tej okazji w ramach współpracy, popularyzacji czytelnictwa i książek, pierwszaków odwiedzała Pani Bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

      Pani Mariola powiedziała dzieciom, gdzie znajduje się biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Opowiedziała również o swojej pracy i ciekawych księgozbiorach, które czekają na nich w bibliotece.

      Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał kolorową zakładkę do książki.

      Wszystkim Pracownikom bibliotek życzymy radości i satysfakcji z pracy oraz samych uśmiechniętych czytelników i zwrotów książek w terminie!

     • METODA PROJEKTU W KLASIE DRUGIEJ...

     •       Tym razem uczniowie klasy drugiej wzięli na warsztat kontynent - Europa. Poznawali wiele atrakcji turystycznych europejskich stolic. Pracowali bardzo wydajnie i zgodnie metoda projektu.

       

     • ZAJĘCIA OGRODNICZE...

     •       Uczniowie naszej szkoły ucząc się czynności ogrodniczych zadbali przy okazji o estetykę wejścia do szkoły od strony ulicy Szkolnej. Chłopcy przygotowali grunt pod kwiaty, przekopali, opielili i posadzili piękne aksamitki.

      Uczniowie nabyli nowe pożyteczne umiejętności i zobowiązali się pielęgnować rabatkę.

     • STO LAT STRAŻACY!!!

     •     Z okazji Dnia Strażaka przypadającego 4 maja uczniowie klasy I odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Gorzycach. Wyjście odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na miejscu pierwszaków przywitali sympatyczny panowie strażacy, którzy na świeżym powietrzu

      zademonstrowali wyposażenie wozu strażackiego. Podczas prezentacji sprzętu uczniowie odpowiadali na pytania panów strażaków i za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali słodką niespodziankę.

      Wycieczka do straży i poznanie jakże ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach za miłe przyjęcie i ciekawą prelekcję.

      Dziękujemy, że jesteście!

     • METODA PROJEKTU W KLASIE II...

     • Uczniowie klasy drugiej po raz kolejny wybrali się w podróż dokoła świata. Tym razem zwiedzali Amerykę Południową i Amerykę Północną. Pracowali metodą projektu. Ameryki to kontynenty wielu kultur.

      Oto ich dzieła:

     • "DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR..."

     •      Uczniowie klasy I podczas lekcji dowiedzieli się jak powstają chmury oraz poznali ich rodzaje.

        Pierwszoklasiści zainspirowani pięknymi widokami nieba wykonali przepiękne, kolorowe latawce, które po lekcjach puszczali wspólnie z rodzicami.