Zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje z matematyki.

Od 1 listopada 2012 grupa sześcioosobowa uczniów z klasy IV, V, VI   Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. A. Osetka w Gorzycach uczęszcza na zajęcia  rozwijające kompetencje kluczowez matematyki, w ramach projektu „Edukacja kluczem do sukcesu”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny w środy. Uczniowie poprzez udział w dodatkowych zajęciach ćwiczą podstawowe działania matematyczne, utrwalają umiejętności wykonywania obliczeń, przetwarzania oraz interpretowania danych liczbowych, odczytywanie informacji przekazywanych w postaci graficznej, poszukują różnych dróg rozwiązywania zadań, rozwijają  logiczne  myślenie. Na zajęciach wykorzystujemy  pomoce i materiały dydaktyczne (gry, książeczki, ćwiczenia oraz plansze interaktywne), które zakupiono w ramach projektu. Na zajęciach dzieci rozwiązują zagadki i krzyżówki matematyczne, niestandardowe zadania tekstowe, zadania tekstowe o więcej niż jednym rozwiązaniu. Poznają zasady gier logicznych typu: sudoku, trójkąt matematyczny, tangram klasyczny oraz gry np: ”Liczby w rozumie”. Uczeń kl. V Patryk Maczka jest uczniem, który poprzez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach zaczął rozwiązywać zadania o podwyższonym stopniu trudności. Wyjaśnia na tablicy , kolegom i koleżankom rozwiązanie zadania. Jako jedyny w klasie rozwiązuje zadania w nietypowy, ciekawy sposób. Wyróżnia się twórczym podejściem do zagadnień i problemów matematycznych.