Szkolne Koło Wolontariatu " VOLONTARIO "

Wiadomości:

 

27.11.2018

       26 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się II edycja akcji charytatywnej pt.”Muffinki dla chłopczyka
i dziewczynki”
, która miała na celu zebranie pieniążków dla potrzebujących zwierząt ze schroniska mieszczącego się w Gminie Gorzyce ”Zwierzęcy Zakątek”. Przeprowadzenie akcji zorganizowało Szkolne Koło Wolontarystyczne„Volontario” we współpracy z SU, PCK i Harcerzami.

       Uczniowie szkoły oraz ich rodzice przygotowali pyszne muffinki.. Muffinki sprzedawane były na wszystkich przerwach szkolnych, a wybór babeczki pomiędzy czekoladową, w polewie czy z orzechami był z pewnością
dla wielu ciężkim wyborem.

       Zgodnie z oczekiwaniami akcja cieszyła się dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale też nauczycieli i pracowników szkoły. Za zebranie pieniądze wolontariusze kupią i zawiozą karmę dla zwierząt ze schroniska “Zwierzęcy Zakątek”.

       Serdeczne podziękowania dla rodziców, które zaangażowały się w pieczenie pysznych muffinek.
Tym zadaniem zajęły się: Ewa Jedziniak, Katarzyna Śpiewak, Anna Krzemińska, Aleksandra Laskowska i Wiesława Koper. Dziękujemy również kupującym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w akcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

24.11.2018

                          

 

 

 

 

 

 

19.10.2018

                         

 

 

 

 

 

 

 

09/09/2018

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

    19 maja to dzień niezwykły, nietypowy, a mianowicie „dzień dobrych uczynków”. Uczestnicy Volontario i większość uczniów naszej szkoły  uznało to za dobrą okazję, aby przypomnieć wszystkim, dlaczego warto być dobrym i spełniać małe i większe dobre uczynki.

     Już od rana 18.05 uczniowie czynili wszystko, aby  udowodnić, że niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość. Wśród dobrych uczynków dominowały: pomoc nauczycielom, koledze, koleżance, pomoc w sprzątaniu,  prawienie komplementów oraz dzielenie się przyborami szkolnymi i posiłkami.

      Najlepszym sposobem, by uczcić Dzień Dobrych Uczynków jest jednak robienie czegoś pozytywnego nie tylko 19 maja, ale każdego dnia

 

                               

 

 

 

 

 

 

WSPIERAMY DOM DZIECKA

 Podziel się radością świąt!

        Przed Wielkanocą Szkolne Koło Volontario i Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę potrzebnych artykułów dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Uczniowie wraz z rodzicami jak zawsze chętnie włączyli się w tą akcję charytatywną. Dzięki zaangażowaniu udało nam się zebrać sporą ilość różnych artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania maluchów tj. soki, zupy  w słoikach, pampersy, mydełka, szampony itp. Uczniowie pod okiem Pana Tomka Śpiewaka zapakowali zebrane rzeczy, a uczniowie wraz z Aliną Piwowar udali się przed Świętami Wielkanocnymi do Domu Dziecka aby przekazać zebrane rzeczy. Podczas spotkania nasi uczniowie tj. Emilia Krzemińska, Nikola Góral, Gabrysia Czerwińska oraz Kuba Brzeziński szybko nawiązali kontakt z maluchami i wspólnie spędzili czas na zabawie.  

     Już po raz kolejny Uczniowie i Rodzice naszej szkoły spisali się na medal, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieciaków oraz Dyrekcji Domu Dziecka.

                                                      Koordynatorzy akcji

                                                                      Tomasz Śpiewak

                                                                      Alina Piwowar

                                                              

         

 

09/03/2018

      8 Marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto wszystkich pań, to idealna okazja, aby złożyć życzenia   i podarować kwiaty. 

Wolontariusze koła "Volontario" z naszej szkoły również o tym dniu pamiętali, wybierając się do domu Świętego Brata Alberta w Gorzyach z życzeniami i kwiatami.

    Wspaniale było wywołać radość na twarzach pań, podczas krótkiego występu artystycznego i wręczania kwiatów.

 

 

 

 

 

 

20.12.2017

            Uczniowie z SKW Volontario wraz z SU w ostatnich miesiącach zorganizowali akcje zbiórki żywności dla zwierząt                         „Pełna miska dla schroniska”, w której udało się zebrać kilkanaście puszek z pokarmem dla zwierząt oraz akcję                            „Muffinki dla chłopczyka i dziewczynki”. Wolontariusze podczas sprzedaży muffinek zebrali pieniądze, za które kupiono 48 puszek pokarmu dla potrzebujących czworonogów. W akcji wsparli nas uczniowie, rodzice, nauczyciele a także pracownicy szkoły. Po udanych akcjach, ośmioro wolontariuszy wraz z opiekunami, mgr Justyną Tuderek i mgr Tomaszem Śpiewakiem w grudniu, odwiedziło „Przytulisko na Wiśniowej” w Sandomierzu, gdzie przekazało pokarm dla czworonogów. Kolejną akcją był kiermasz ozdób świątecznych gdzie udało się zebrać 241 zł, przy ogromnym wsparciu rodziców. Zebrane pieniądze zostały przelane na konto Gorzyckiego Stowarzyszenia „Zwierzęcy Zakątek” w Gorzycach.

Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc i wsparcie w organizowanych akcjach

 

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

27.02.2017

           Uczniowie z koła „Volontario”, wraz z PCK, harcerzami i Samorządem Uczniowskim z zorganizowanej akcji „Paczka dla zwierzaczka” zebrali około 140 kg suchej karmy, 40 puszek karmy dla kotów i psów oraz przekąski, zabawki i koce.  Dużym wsparciem okazało się spotkanie „Szkolny Kinomaniak, dzięki któremu wolontariusze zebrali pieniążki, za które został zakupiony pokarm dla potrzebujących czworonogów. Cała szkoła zbierała karmę, przez ponad 3 tygodnie. W akcji jak zawsze mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli oraz osób pracujących w placówce szkolnej. Akcja ta okazała się wspaniałym przedsięwzięciem, pomocą dla potrzebujących zwierząt.

            Zebrany pokarm został przekazy dla schroniska dla zwierząt w Tarnobrzegu oraz dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Gorzycach.

                                                     

                                                        

 

 

 

 

 

 

13.02.2017

 

             W piątek z 10 na 11 lutego 2017 roku, SKW „Volontario” pod opieką p. Tomasza Śpiewaka, p. Beaty Szczypień            i p. Marty Węglarskiej, zorganizowali spotkanie integracyjne o nazwie „Szkolny Kinomaniak”. W trakcie spotkania odbyła się projekcja dwóch filmów. Kulminacyjnym punktem spotkania były zabawy integracyjne oraz znakomita pizza przyszykowana przez p. Martę Węglarską. “Szkolny Kinomaniak” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadził blisko 40 uczniów    z klas od IV do VI.

           W trakcie spotkania „Szkolny Kinomaniak” SKW “Volontario” zebrało 228 zł i 54 gr. za zgromadzoną kwotę zostanie zakupiona żywność dla zwierząt ze schroniska.

 

                                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

06.02.2017

W dniach 10 -11 lutego 2017r. w szkole odbędzie się spotkanie integracyjne dla klas IV-VI „Szkolny kinomaniak” organizowane przez SKW „Volontario”. Głównym celem spotkania jest integracja z rówieśnikami przez zabawę, oglądanie filmów. W trakcie spotkania uczniowie będą uczestniczyć w zabawach integracyjnych, oraz wspólnie przyrządzą pizzę! Zapraszamy!

Koszt wejścia "symboliczna złotówka" - zebrane pieniążki zostaną przekazana dla potrzebujących zwierząt ze schroniska.

Opiekunowie: Tomasz Śpiewak, Marta Węglarska, Beata Szczypień.

 

                             

 

 

 

 

 

02.01.2017

     

 W tym roku SKW "Volontario" wraz z PCK, SU oraz harcerzami organizują akcję "Paczka dla zwierzaczka". Apelujemy o suchą karmę (karmę z długą datą ważności) dla psów i kotów, stare koce dla schroniska i zabawki dla zwierzaków. Wszystkie rzeczy przynosić można do naszej szkoły - gabinetu pedagoga szkolnego/opeikuna koła "Volontario" Tomasza Śpiewaka.

Dziękujemy!

                                                

 

 

 

 

 

 

 

06.12.2016

Dzień 5 grudnia został wyznaczony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w 1985 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna.

       Wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu ’’Volontario’’ również świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, wyruszając na pizzę do miejscowej pizzerii „Sandra” w Gorzycach. Wolontariusze bawili się świetnie, pizza smakowała wybornie. Być może za rok dzień ten będziemy obchodzić podobnie bądź w inny sposób.

 

 

 

 

 

 

 

 

05.12.2016

 

         Uczniowie z koła „Volontario” w przedświątecznym okresie postanowili pomóc najbardziej potrzebującym. Wolontariusze przeprowadzili akcję pt. „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W trakcie akcji wolontariusze zbierali zabawki, artykuły szkolne, ubrania, oraz żywność stojąc w supermarkecie „Bierdonka”. Podczas akcji zebrano dużo zabawek, książek, artykułów szkolnych (kredki, długopisy, zeszyty, bloki), a także dzięki hojności mieszkańcom Gorzyc dużo żywności.

                Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali paczki, które zostały zawiezione do Domu Dziecka w Skopaniu.

To wszystko jest wynikiem ogromnego zaangażowania młodych wolontariuszy, wrażliwych na potrzeby ludzkie i szczerze wierzących w sens niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

PS. Dziękujemy wszystki uczniom i rodzicom którzy wspomogli akcję "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

                                                                                

     

                        

Szkolne koło wolontariuszy

"VOLONTARIO"

 

 

 

 

 

 

 

09.11.2016

       W tym roku Szkole Koło Wolontariuszy "Volontario" wraz z PCK, Harcerzami oraz Samorządem Uczniowskim, stworzyło akcję która się nazywa:  „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Do 5 grudnia będziemy zbierać: niezniszczone zabawki, przybory szkolne,książki, kolorowanki, niezniszczone ubrania, gry planszowe, artykuły spożywcze (suche), chemię.

Wszystkie zebrane rzeczy, zostaną podarowane dzieciom w trudnej sytuacji socjalno-bytowej, które potrzebują pomocy w konkretnej placówki.
 

..... bo każdy może być MIKOŁAJEM ! :) 

 

24.20.2016

 

   24.10.2106r. odbyło się drugie spotkanie wolontariuszy, którzy zgłosili chęć przynależności do koła zajmującego się pracą na rzecz ludzi którzy potrzebują pomocy. Na spotkaniu wspólnie ustaliliśmy plan pracy do końca roku szkolnego (20016/20017). Następnie opracowaliśmy terminarz akcji na najbliższy czas. Wybraliśmy nazwę naszego koła "VOLONTARIO", oraz wybraliśmy osoby które będą pełnić dane funkcje w Szkolnym Kole Wolontariuszy.

Volontario (j. włoski) - dobrowolny, ochotniczy.

  Logo opracowane przez:

                                              mgr Kinga Roszuk

   

 

 

 

 

 

17.10.2016

 

 

Założyciel Szkolnego Koła Wolontariuszy serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów, zainteresowanych pracą na rzecz osób potrzebujących, na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 19.10.2016 w gabinecie pedagoga szkolnego na godzinie 7 lekcyjnej. 

Serdecznie zapraszamy! :-)

 — w: Szkoła Podstawowa Nr 1 im .ks. Adama Osetka w Gorzycach.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
  • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć