• O BEZPIECZEŃSTWIE I "INNYCH" WAŻNYCH SPRAWACH... POGADANKA PROFILAKTYCZNA.

     •     Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 

           Dnia 30 maja br. uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielem policji z Komisariatu Policji w Gorzycach. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z apelem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie pani Małgorzaty Rauch.

         Tematem spotkania z uczniami było m.in. bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz  bezpieczeństwo w szkole.

        W celu wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą, a rodzicami w szkole umieszczono ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

     • DZIEŃ DZIECKA I PROMOCJI ZDROWIA DLA KLAS "0" - III

     • Żyj zdrowo i kolorowo

      w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach

      31.05.2019 r. (Start godz. 8.00 -12.00)

       

      PROGRAM:

      1)  Warsztaty kulinarne.

      2)  Pierwsza pomoc przedmedyczna.

      3)  Teatrzyk kukiełkowy o „Smoku Bazyliszku”

      4)  Gry i zabawy ruchowe.

      5)  Wspólne grillowanie.

      6)  Plakat promujący zdrowie, przygotowany przez każdą z klas.

       

      Godziny pracy świetlicy i odjazdy autobusów zgodnie z planem.

       

     • SUKCESY UCZNIÓW

     •     Z radością informujemy, że uczennica klasy III - MAJA PIĄTEK zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym zoragnizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

         Do konkursu uczennicę przygotowała mgr Jolanta Strzeszewska.

      Serdecznie gratulujemy!

     • SUKCESY UCZNIÓW

     •    Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy VIII - ALEKSANDER MATYKA uzyskał maksymalną ilość punktów, a tym samym zajął I miejsce w konkursie matematycznym "Liczba jest istotą rzeczy" zorganizowanym przez Zespół Szkół im. ks. S. Staszcia w Tarnobrzegu.

          Szkołę w konkursie reprezentowała również uczennica klasy VIII - Julia Gąska, która otrzymała dyplom uznania.

      Serdecznie gratulujemy!

     • OGÓLNOPOLSKI BIEG PRZEDSZKOLAKÓW

     •     Dnia 9 maja br. w ramach promocji zdrowia i sportu Oddział Przedszkolny uczestniczył w III Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków zorganizowanym w ramach zajęć  na terenie placu szkolnego.

        Wysiłek i sprawność fizyczna dzieci została doceniona oraz nagrodzona dyplomami i słodkościami.

       

       

     • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     •      W Szkolnym Konkursie Plastycznym na "Najpiękniejszą pisankę wielkanocną z elementem biało - czerwonym" udział wzięlo 27 uczniów z klas "0" - VIII. Prace uczniów ocenianie były w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - kl. "0" - III, II kategoria - kl. IV - VIII.

          Komisja konkursowa w składzie: mgr Jolanta Strzeszewska, mgr Joanna Stachurska i mgr Ewelina Drzazga wyłoniła następujących zwycięzców:

       

      KATEGRORIA I: klasy "0" - III:

      I miejsce: Maja Wianecka kl. "0", Zofia Tabor kl. "0", Bruno Porębski kl. "0"

      II miejsce: Emilia Kozioł kl. "0", Natalia Mysza kl. "0", Amelia Jakubik kl. III

      III miejsce: Jan Zarębkiewicz kl. I, Filip Polek kl. "0"

       

      KATEGORIA II: klasy IV - VIII:

      I miejsce: Ignacy Adamczyk kl. IV

      II miejsce: Maria Jedziniak kl. IV, Kamil Mordon kl. IV

      III miejsce: Mikołaj Idec kl. VII

       

         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy nagrody ufundowane przez panią dyrektor mgr Lucynę Pacurę.

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

       

     • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE "CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ"


     •     14 maja br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszem policji panem Stanisławem Cibą z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

          Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Prowadzący spotkanie dokładnie omówił zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

          Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

      Opiekunowie SKW Volontario
      Justyna Tuderek
      Tomasz Śpiewak

     • II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

     •    13 maja br. nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ pod hasłem "Strofy o Ojczyźnie". Konkurs swoim patronatem objął Wójt Gminy Gorzyce pan Leszek Surdy.

         W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 24 uczniów, którzy reprezentowali 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Gorzyce. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Szymon Węglarski z kl. VI, Julia Jagieła z kl. VII, Oliwia Laskowska z kl. VIII, Nikola Góral z kl. VIII i Jakub Brzeziński z kl. VIII.

          Do oceny występów uczniów powołane zostało jury w składzie: pani Lucyna Pacura - dyrektor SP1, pani Mariola Stopińska - Hara - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach, pani Monika Zając - pracownik Urzędu Gminy Gorzyce i ksiądz dziekan Mariusz Kozłowski.

          Młodzież recytowała wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego też jury nie miało łatwego zadania, dokonując wyboru najciekawszych i najładniejszych recytacji. W oczekiwaniu na wyniki na wszystkich uczestnków czekał słodki poczęstunek zakupiony przez panią dyrektor SP1.

           Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Gorzyce.

           Uczennica naszej szkoły Oliwia Laskowska z kl. VIII zajęła II miejsce, natomisat Szymon Węglarski z kl. VI otrzymał wyróżnienie.

       

            Organizatorami konkursu były mgr Lucyna Pacura - dyrektor szkoły, mgr Krystyna Rybak i mgr Ewelina Drzazga.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

     • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     •   30 kwietnia br. odbyła się  akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klas starszych pod opieką pani Marty Węglarskiej, pani Kingi Robak i pani Moniki Chruściel - Krupy. O oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Jabłońska - Krysa i pani Beata Szczypień. Uczniowie przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 maja i polskich symboli narodowych. Na koniec artyści zatańczyli poloneza. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w zakładce album fotograficzny.