• Zabawa choinkowa 2023

• 9 lutego 2023 roku w SP 1 w Gorzycach odbyła się zabawa choinkowa Uczestniczyli w niej uczniowie całej szkoły. Samorząd Uczniowski postarał o udekorowanie sali przed balem. W pierwszej turze brały udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I- III, a w drugiej uczniowie kl. IV-VIII. Wszyscy bawili się w rytmach muzyki w obecności z DJ-a Dzieci młodsze przygotowały wiele pomysłowych przebrań. Wcieliły się w różne postaci z bajek oraz filmów. Byli piłkarze, księżniczki, królowie, wiedźmy, Hawajka, Elsa, dziewczynki Wednesday, Spider-Man, Batman, Ninja, Harry Potter, gangster, kotki, myszki, jednorożec oraz misie. Królem i królową balu zostali uczniowie klasy drugiej tj. Magdalena Osmala oraz Jakub Wójcik. Zadaniem pary, która wygrała konkurs było wspólne wykonanie tańca przed publicznością. Z zadaniem poradzili sobie znakomicie i otrzymali wielkie brawa. W przerwie między tańcami uczniowie mogli poczęstować się różnymi przysmakami oraz słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

• Światowy Dzień Pizzy

• 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy, dlatego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego dnia. Dzięki zaangażowaniu się wychowawców klas i rodziców uczniowie obejrzeli prezentacje i filmy, z których poznali krótką historię pizzy, z jakiego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach wyrabiania i wypiekania pizzy. Była to ogromna frajda dla uczniów, bo każdy miał do wykonania określone zadania. Dzień ten można uznać za bardzo udany. Całą akcję podsumowaliśmy w krótkiej fotorelacji. Zapraszamy do obejrzenia.

• Wyjazd klas I-III na spektakl pt. "Czerwony Kapturek"

• 2 lutego 2023 roku uczniowie klas I – III wyjechali do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”. Zaproponowana przez Teatr Współczesny z Krakowa wersja historii małej dziewczynki, która jest znana wszystkim dzieciom małym i dużym, okazała się niezwykle kolorowa, wesoła, rozśpiewana i roztańczona. Spektakl w pełni realizował cele edukacyjne przeznaczone dla najmłodszego widza. Poprzez piosenki i dialogi w pośredni sposób uczył jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Spektakl był bardzo ładny a dzieci były zachwycone. Podobała im się gra świateł, zmieniające się sceny i dekoracje. Największe emocje wywołała muzyka i same postacie bohaterów.

Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.