• Dzień Patrona

• 22 września 2023 roku w murach naszej placówki świętowaliśmy Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. z uczestnictwem pocztów sztandarowych, co napełniło nas poczuciem wspólnoty i szacunku do tradycji. Po zakończeniu liturgii udaliśmy się na cmentarz, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobie ks. Adama Osetka, aby oddać mu cześć i uczcić jego pamięć.

Następnie powróciliśmy do szkoły, gdzie mieliśmy przyjemność wysłuchać montażu słowno-muzycznego w wykonaniu klasy II, poprzedzonego krótkim wystąpieniem Dyrektora, który przypomniał wszystkim zgromadzonym zasługi ks. Adama Osetka. Charakter wykonania montażu słowno-muzycznego w pełni oddał atmosferę tego wyjątkowego dnia.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• W Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach już po raz 30 została przeprowadzona akcja pt. SPRZĄTANIE ŚWIATA. Organizatorem akcji była fundacja Nasza Ziemia. Tegorocznym hasłem akcji było „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”. W sprzątaniu wzięły udział wszystkie klasy pod opieką wychowawców. Wysprzątano ulice: Stawową, Krętą, Szkolną, Odlewników, Pańską, Sandomierską, Jana Krzemińskiego oraz teren wokół szkoły. Zebrane śmieci złożono w miejscach wyznaczonych przez Zakład Gospodarki Komunalnej . Akcję zorganizowano w porozumieniu z Urzędem Gminy.

• Wycieczka szkolna - Lublin - Majdanek

• 18 września 2023r. uczniowie klas VI-VIII pojechali na wycieczkę szkolną do Lublina. Zapoznali się z historią miasta na tle zabytków Wzgórza Zamkowego. Przechadzając się po Starym Mieście, słuchali opowieści i legend lubelskich. Mieli możliwość podziwiania panoramy Lublina z Wieży zamkowej oraz obejrzenia wystaw historycznych znajdujących się wewnątrz baszty.

Zwieńczeniem wycieczki była przejmująca wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku - Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady. Pobyt w muzeum wywarł duże wrażenie na uczniach.

Wycieczka była niezapomniana i była dobrym wstępem do omawianej historii i literatury dotyczącej II Wojny Światowej.