• SOLIDARNI Z UKRAINĄ...

     • Wojna to temat trudny, do tej pory omawiany na lekcjach historii. Dziś przyszło nam mówić o niej, bo dzieje się tak blisko…

      9 marca uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji wychowawczej dotyczącej wojny na Ukrainie. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy niebieskie i żółte. Podczas zajęć szczególną uwagę zwrócono na dostosowanie przekazywanych treści do wieku.

      Na podsumowanie lekcji uczniowie wykonali symboliczną gazetkę oraz rysunki.

     • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 7

     • Dzisiejszy Dzień Kobiet w naszej klasie przebiegł w bardzo milej i radosnej atmosferze - tym bardziej, że to właśnie dziś do naszego zespołu dołączyła nowa koleżanka z Ukrainy, Sofija. Chłopcy jak zwykle okazali się dżentelmenami, obdarowali wszystkie kobiety - małe i duże - kwiatami i przygotowali słodki poczęstunek. Czułyśmy się naprawdę wyróżnione! - za co serdecznie dziękujemy.

     • DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • W Oddziale Przedszkolnym również nie zabrakło życzeń, miłych gestów i upominków z okazji  8 Marca . Dziewczynki  wraz z życzeniami otrzymały medale "Super  Koleżanka" i  upominkowe prezenty. Bukiet pachnących kwiatów przypomniał wszystkim, że wiosna tuż, tuż. To był wesoły integrujący grupę dzień.

      Dziękujemy rodzicom za współorganizację w przygotowaniu upominków. Dzieci również pamiętały o swoich bliskich i wykonały laurkę dla Mamy.

     • JESTEŚMY Z WAMI!

     • Gołąbek Pokoju od dzieci z Oddziału Przedszkolnego....

      Rolą wychowawcy jest tłumaczenie dzieciom zmian zachodzących w otaczającej ich rzeczywistości. Należy najpierw oswoić myśli małego dziecka z lękiem, strachem i przygotować go do zrozumienia i odbioru przekazywanych wiadomości.

      Wychowawczyni - Oddziału Przedszkolnego- podjęła się takiemu zadaniu i odniosła się tylko do takich faktów, na które dzieci emocjonalnie i poznawczo są gotowe przyjąć. Przedszkolaki dowiedziały się, że wojna niesie walkę zła z dobrym. Zrozumiały potrzebę współczucia i bycia sercem z rodzinami i dziećmi z Ukrainy. Wykonując prace plastyczne pod hasłem - Jesteśmy z Wami! – uczyły się empatii i wzorów dobrych postaw. Plakaty płynące z serca i wysłany symbolicznie  gołąbek pokoju jest wymową ich serc i wiarą, że dobro zwycięży i przyniesie pokój.Jesteśmy z Wami !

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISAREK I PISARZY

     • 3 marca z okazji święta pisarek i pisarzy uczniowie klasy III i VII razem z wychowawcami udali się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Spotkanie z przedstawicielami biblioteki było okazją do wspólnych rozmów na temat polskich, obcojęzycznych i lokalnych pisarzy, ich utworów, upodobań dziecięcych w zakresie literatury oraz pracy bibliotekarza.

      Na podumowanie zajęć dzieci napisały kartki z życzeniami do swoich ulubionych pisarzy, które pracownicy wysłali do adresatów drogą mailową. 

      Kłaniamy się dziś nisko wszystkim twórcom literatury dziecięcej w dniu ich święta. Jesteśmy wdzięczni im za cudowne utwory, życzymy im wytrwałości, kolejnych bestsellerów oraz szczęścia, spokoju i zdrowia.

     • AKCJA CHARYTATYWNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOBRZYCE

     • Klęski żywiołowe są zjawiskiem powodującym ogromne straty w gospodarce człowieka, a nawet mogą zagrażać życiu. Doskonale pamiętamy co przeżywaliśmy podczas powodzi w 2010 roku. Jednak nie byliśmy sami. Pomoc płynęła z każdego zakątka Polski. Uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach pamiętają i są wdzięczni za pomoc mieszkańcom gminy Dobrzyca, za to, że podczas powodzi zatroszczyli się i okazali wielkie serce. Zabrali grupę dzieci wraz z nauczycielami na 2 tygodniowy pobyt w Dobrzycy zapewniając wiele atrakcji. W tym czasie rodzice dzieci mogli spokojnie zająć się porządkowaniem swoich zalanych gospodarstw.

      W ostatnim czasie gmina Dobrzyca ucierpiała podczas wichury. W związku z tym postanowiliśmy natychmiast okazać pomoc organizując w szkole kiermasz charytatywny. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspaniałych rodziców, babć i dziadków naszych uczniów. W ciągu trzech dni dostarczyli do szkoły ogromną ilość przygotowanych słodkości, które sami przygotowali z pełnym poświęceniem. Cała społeczność szkolna wzięła udział w kiermaszu kupując te produkty. Sponsorami, którzy włączyli się w akcję byli: GS Trześń, Pensjonat pod Pieprzówkami, Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Wszyscy wykazali się wielkim sercem za co serdecznie dziękujemy.

      Dzięki szczodrości darczyńców udało nam się zebrać kwotę 3.000 zł, którą przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Św. Tekli w Dobrzycy.

     • DZIEŃ PIEGÓW

     • 1 marca klasa II obchodziła Dzień piegów. Jest to znakomita okazja do uczenia szacunku i tolerancji wobec inności. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak powstają piegi. Wysłuchały piosenki "Dwaj piraci piegowaci". Obejrzały film edukacyjny "Dzień piegów". Domalowywaly również  piegi do znanych postaci z filmu jak Panu Kleksowi i Fizi Ponczoszance.

      Dzieci z tych zajęć zapamiętały, że należy nie oceniać ludzi za ich wygląd, tylko za zachowanie.

     • TEATRZYK SZKOLNY

     • Dzieci "Oddziału Przedszkolnego" w ramach działalności szkolnego teatrzyku wystawiły przedstawienie w formie żywego aktora pt. "Zimowe zmartwienie wróbelka Elemelka".

      Dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu dzieci do występu, a dzieciom gratulujemy za kreatywną zdolność aktorską.

     • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • "Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

      Kogo kocham, kogo lubię prześlę w jego stronę.

      Ciebie lubię, Ciebie znam i serduszko Tobie dam".

      Walentynkowe zabawy miały również miejsce w kalendarzu uroczystości dzieci przedszkolnych. Była to wspaniała okazja do integracji grupy. Nieodzownym elementem towarzyszącym zabawom dzieci stało się czerwone serce jako symbol uczucia przyjaźni, miłości i czynienia dobrych uczynków.

      Miłym akcentem walentynkowych zabaw było podarowanie dzieciom drobnego upominku o symbolu miłości -''Balonik serduszko" i słodki poczęstunek - czekoladowe serduszko.

     • WALENTYNKI

     • WALENTYNKI to wyjątkowy dzień dla wielu osób. To dobra okazja by powiedzieć komuś, że się go lubi lub darzy wyjątkową sympatią. Uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali "Pocztę walentynkową". Dzieci mogły wrzucić do walentynkowej skrzynki przygotowane przez siebie kartki. Adresatami walentynkowych wyznań i podziękowań prócz uczniów byli również nauczyciele. Dzień św. Walentego na stałe wpisuje się w tradycję naszej szkoły i obchodzony jest co roku.

     • TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASIE I i III

     • Nasza szkoła przystąpiła do programu Tydzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

      Działania były wieloetapowe i rozłożone na kilka dni. Na początku uczniowie klasy I i III zaznajomili się z tematyką zagrożeń w sieci. Przestrzegani byli przed nieznajomymi poznanymi w sieci, by chronili swoją prywatność, szanowali innych w sieci oraz by korzystali z Internetu z umiarem. Działania klasy pierwszej opierały się na historii przyjaciół z Sieciaki.pl, czego efektem było wykonanie gazetki ściennej „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Uczniowie klasy trzeciej stworzyli wspólnie Kodeks Bezpiecznego i Pozytywnego Internauty, a następnie każde dziecko wykonało komiks związany z tematyką zajęć

      Zwieńczeniem tygodniowych działań był spektakl online na żywo pt. "Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", który utwierdził i ugruntował nabytą przez dzieci wiedzę.

     • BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • „A w karnawale!” – bal był nad bale!

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykłe wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością. 10 lutego dzieci przebrały się za bohaterów znanych i lubianych bajek. Tego dnia tańce przeplatane były zabawami integrującymi grupę. Podsumowaniem dnia był szeroki uśmiech na twarzach przedszkolaków kiedy wracały do domu.

     • KARNAWAŁ W KLASIE II I III

     • 9 lutego klasa II i III wzięły udział ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ połączonej z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA PIZZY.

      Przed rozpoczęciem zabaw na parkiecie uczniowie poznali tradycje związane z karnawałem w Polsce i na świecie oraz dowiedzieli się ciekawostek na temat pizzy.

      Następnie w kolorowych i ciekawych przebraniach rozpoczęli zabawę w rytm różnorodnej muzyki. W salach lekcyjnych na uczniów czekał smaczny poczęstunek w postaci PIZZY zakupiony przez rodziców.

      Na koniec wybrano króla i królową balu.

      To był dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

     • DZIEŃ ZABAW W KLASIE I

     • W związku ze zbliżającym się Dniem pizzy oraz trwającym karnawałem zorganizowano dzień zabaw oraz zajęć praktycznych dla uczniów klasy 1. Na początku dzieci poznały historię powstania ich smakołyku, poznali różne rodzaje pizzy oraz ich recepturę. Następnie podążając za wskazówkami uczniowie przygotowali pizze wg własnych preferencji.

      Przedstawiono również uczniom zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Pozostały czas zajęć uczniowie spędzili bardzo aktywnie. Doskonali technikę tańca walca wiedeńskiego oraz tańczyli przy swoich ulubionych utworach muzycznych.

      Dziękujemy rodzicom za współpracę.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
      https://drive.google.com/file/d/1lBrQtFXrCrjlyg-igOPHo3otAzpplg7e/view?usp=sharing

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

     • Bezpieczne ferie, a w szczególności przebywanie na dzikich ślizgawkach oraz noszenie odblasków poza terenem zabudowanym, było głównym tematem spotkania dzielnicowych z Komisariatu Policji w Gorzycach z uczniami klas I - III.

      Policjanci zaapelowali do dzieci, aby rosądnie korzystały z czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych. Zwrócili uczniom uwagę na skutki niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań.

      Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy dzieci na tematy zagrożeń, z którymi mogą się spotkać.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LEGO W KLASIE III

     • 28 stycznia uczniowie klasy III rozwijali swoją wyobraźnię podczas wspólnych zabaw klockami LEGO.

      Każde dziecko mogło przynieść do szkoły swoje ulubione klocki. Podczas zajęć uczniowie poznali także historię powstania klocków LEGO.

      Zajęcia z klockami LEGO bardzo przypadły dzieciom do gustu.

     • KONKURS MATEMATYCZNY

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

      Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

      Konkurs rozgrywany jest od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

      Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

      Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

      https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki