• Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA BABĆ I DZIADKÓW

     • Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby, obdarzone często nadludzką cierpliwością i mające w sobie ogromne pokłady miłości. Służą nam swoją pomocą i radą. Lata życiowego doświadczenia nauczyły ich rozwiązywać niemal wszystkie problemy.

      Dziś wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy nieustającej pogody ducha, jeszcze więcej cierpliwości dla swoich wnuków i energii, której wystarczy na długie lata. Każdego dnia dziękować Wam będziemy za to, że z nami jesteście.

     • BIAŁA SZKOŁA

     • Pomimo wielkich starań i długich przygotowywań do końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się zrealizować tak ekstremalne przedsięwzięcie w okresie pandemii. Na szczęście moment zakończenia ogólnopolskiego nauczania zdalnego był pierwszym dniem zaplanowanej białej szkoły.

      10 stycznia 2022 wczesnym rankiem opiekunowie: Alina Piwowar, Justyna Tuderek i Marta Węglarska oraz 26 uczniów wyraziło swą gotowość do wyjazdu na białą szkołę do Bukowiny Tatrzańskiej w celu nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.

      Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo do stacji narciarskiej Olczań - ski. Część z nich po raz pierwszy zmierzyła się z nauką jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów na stoku UFO. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności na stoku Turnia, Zwyrtlik.      

      Tradycyjnie zorganizowana była wycieczka do Zakopanego. Ponadto uczniowie obejrzeli sztukę ludową pt. „Baby i dezerterzy” w wykonaniu górali  z Bukowiny Tatrzańskiej. W ostatnie popołudnie uczniowie pod opieką nauczycieli zażywali kąpieli w basenach termalnych Termy Bukovina.

      Każdy dzień był intensywny i dokładnie zaplanowany, jedynie wieczory były przeznaczone na integrację. Uczniowie spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i bawili się w „chowanego”.

      Bardzo dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy postarali się o dofinansowanie i pozyskanie sponsorów na wyjazd dzieci. Dzięki temu uczniowie mogli skorzystać z większej ilości atrakcji. Ponadto dziękujemy wszystkim rodzicom za przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach i równocześnie zachęcamy do przekazywania powyższych środków również w tym roku. Pomoże nam to w realizacji programu białej szkoły w następnym roku.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linku poniżej:

       

      https://drive.google.com/file/d/1CyAwm3xcqKkRD_Z5YzEvnML-h8mGdPZ2/view

     • Kartka świąteczna dla ‘’Obrońców Granicy’’.

     • Pod takim hasłem przedszkolaki wraz z wychowawczynią przygotowały kartkę świąteczną dla ‘’Obrońców Granicy’’ z życzeniami i podziękowaniem za pełnioną służbę. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną dzieci same nie udały się na pocztę, ale dzięki życzliwości pani listonosz z Urzędu Pocztowego z Gorzyc, która odwiedziła przedszkolaków, dzieci mogły nadać przesyłkę świąteczną. Jednocześnie dowiedziały się od pani listonosz jaka jest droga listu do adresata.

      Dziękujemy pani listonosz za życzliwość.

     • WIGILIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia przez dzieci z oddziału przedszkolnego zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia.

      Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zajadały świąteczne smakołyki.

     • Rozstrzygnięcie XX Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego „Gwiazdka 2021”

     • Od poniedziałku 20 grudnia do  środy lub po Nowym Roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury można odbierać nagrody i dyplomy.  W tym roku komisja miała bardzo trudne zadanie podczas oceny prac zgłoszonych do konkursu.  Uczniowie naszej szkoły na lekcjach plastyki oraz podczas zajęć plastycznych w świetlicy wykonani około 30 prac.

      Protokół i galeria foto TDK: https://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2021/12/17/znamy-laureatow-bozonarodzeniowego-konkursu-plastycznego-protokol/

      NAGRODY:

      I kategoria wiekowa:

       Hanna Rojek

      II kategoria wiekowa:

      Jakub Falisz

      Jan Frankiewicz

      Filip Rutkowski

      Mikołaj Lewandowski

      Emilia Nogaj

      WYRÓŻNIENIA:

      I kategoria wiekowa:

      Szymon Bąk

      Denis Adamczyk

      II  kategoria wiekowa:

      Natalie Spencer

      Gratulujemy wszystkich uczestnikom!

       

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • Wyróżnienie dla Marii Jedziniak uczennicy kl. 7 w diecezjalnym konkursie plastycznym Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ...

     • Uczniowie klasy pierwszej pomyśleli o dokarmianiu ptaków. Wspólnie z rodzicami wykonali karmniki , które z pomocą wychowawczyni oraz Pana woźnego zawiesili na drzewach wokół szkoły. Obiecali, że zadbają o systematyczne napełnianie karmników. W zamian za to będą mogli cieszyć się z widoku skrzydlatych przyjaciół.

     • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI W WYKONANIU KLASY III

     • Jakie słodkie zapachy kojarzą się nam ze świętami Bożego Narodzenia? Oczywiście „pierniki!” Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków.

      Po cyklu lekcji o dobroci, życzliwości i akcjach dobroczynnych uczniowie klasy III udekorowali upieczone wcześniej pierniki, które następnie zapakowali.

      W ramach akcji MEN „Razem na Święta” uczniowie wręczą je swoim bliskim, sąsiadom i osobom samotnym.

     • WYCIECZKA DO CAMUPSU LEGO

     • 6 grudnia w ramach mikołajek uczniowie klas I - III i klasy VII pojechali na zajęcia do Campusau LEGO do Stalowej Woli – Naukowy Zawrót Głowy.

      Podczas pobytu dzieci obejrzały film o historii powstania klocków LEGO, uczestniczyli w warsztatach fizycznych, kreatywnego budowania oraz programowania.

      Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logo SP1 oraz kubek ze swoim imieniem. 

      Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, a uczniowie zachwyceni zajęciami.

     • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE

     • Jak co roku , tak i w tym do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Tego dnia dzieci i nauczyciele ubrali się na czerwono.

      Długo oczekiwany gość wywołał radość na twarzach dzieci. Mikołaj został powitany wierszykami i piosenkami. Miłym akcentem spotkania były cukierki, którymi obdarowany został każdy uczeń.

     • SZKOLNY KONKURS Z CHEMII

     • 3 grudnia odbył się Szkolny Konkurs z Chemii pt. „ Śladami Marii Skłodowskiej -Curie.

      I miejsce zajęła Maria Jedziniak,

      II miejsce zajęła Antonina Dąbrowska,

      III miejsce zajął Wiktor Pasieczny

      Serdecznie gratulujemy!!

     • WYCIECZKA DO KINA KLAS IV - VI

     • Hip-hip  ho-ho!!!

      Pod takim hasłem uczniowie klas IV,V i VI zaczęli świętować mikołajki. 3 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem 2”. Film opowiadał o parze przyjaciół uczęszczających do klasy Świetego Mikołaja w międzynarodowej Szkole Bożego Narodzenia na północy Grenlandii, zmagających się z nieprzyjaznymi mnichami, którzy chcieli zniszczyć fabrykę prezentów, a tym samym zniszczyć magię świąt.Po udanym seansie grupa wróciła szczęśliwie do szkoły.

     • 4 GRUDNIA - BARBÓRKA

     • 3 grudnia uczniowie klasy "0", II i III uczestniczyli w zajęciach dotyczących święta górników - Barbórki.

      Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca górnika oraz jakie surowce są wydobywane w kopalni i do czego się je wykorzystuje. Uczniowie wysłuchali legendy o św. Barbarze. Zobaczyli jak wygląda mundur galowy i strój roboczy górników.

      Niebywałą atrakcją było wykonanie górniczej czapki - czako.

     • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W KLASACH MŁODSZYCH...

     •     30 listopada w klasie II i III odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie poznali tradycyjne polskie zwyczaje ludowe związane z ,,andrzejkami”.

      Dzieci dowiedziały się, skąd się wzięła tradycja „andrzejek” i jak je obchodzili nasi przodkowie. Następnie przystąpili do wspólnej zabawy, zamieniając sale lekcyjne w tajemnicze komnaty wróżb.

      Klasowe wróżki i wróżbici przepowiadali przyszłość z kart, dłoni oraz innych magicznych przedmiotów. Wywróżono m. in. przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni.

     • ANDRZEJKI W KLASIE IV

     •    29 listopada roku w klasie IV odbyły się andrzejki klasowe. Zabawa przebiegała w atmosferze  wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i wychowawcy mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

      Uczniowie przygotowali również informacje  dotyczące tradycji andrzejkowych poprzez opowiadanie i inscenizacje przysłów dotyczących tego święta.

      Uczniowie mieli również pyszny poczęstunek w postaci pizzy o który zadbali nasi kochani rodzice, na których zawsze możemy liczyć😊

     • ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • "Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami w przyszłości dziać’’.

      ‘’Hokus – pokus – czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary’’.

      Tymi słowami dzieci przedszkolne rozpoczęły zajęcia i zabawy andrzejkowe. Magiczna atmosfera pozwoliła przedszkolakom poznać tradycję obrzędów andrzejkowych.

      Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Każdy miał okazję i szansę odkryć co go czeka w przyszłości. Pod koniec zabawy czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Dzieci pełne radości i humoru z pewnością długo będą wspominać poznaną tradycję ludową.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

      25 listopada uczniowie klas "0" - III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji. 

      Dzieci poznały historię powstania tej niezastąpionej zabawki oraz przypomniały sobie misie występujące w bajkach, kreskówkach i książkach. Był czas także na zabawę ze swoim misiem, taniec oraz wykonanie pracy plastycznej.

      To był naprawdę miły dzień!