• JESTEŚMY Z WAMI!

     • Gołąbek Pokoju od dzieci z Oddziału Przedszkolnego....

      Rolą wychowawcy jest tłumaczenie dzieciom zmian zachodzących w otaczającej ich rzeczywistości. Należy najpierw oswoić myśli małego dziecka z lękiem, strachem i przygotować go do zrozumienia i odbioru przekazywanych wiadomości.

      Wychowawczyni - Oddziału Przedszkolnego- podjęła się takiemu zadaniu i odniosła się tylko do takich faktów, na które dzieci emocjonalnie i poznawczo są gotowe przyjąć. Przedszkolaki dowiedziały się, że wojna niesie walkę zła z dobrym. Zrozumiały potrzebę współczucia i bycia sercem z rodzinami i dziećmi z Ukrainy. Wykonując prace plastyczne pod hasłem - Jesteśmy z Wami! – uczyły się empatii i wzorów dobrych postaw. Plakaty płynące z serca i wysłany symbolicznie  gołąbek pokoju jest wymową ich serc i wiarą, że dobro zwycięży i przyniesie pokój.Jesteśmy z Wami !

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISAREK I PISARZY

     • 3 marca z okazji święta pisarek i pisarzy uczniowie klasy III i VII razem z wychowawcami udali się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Spotkanie z przedstawicielami biblioteki było okazją do wspólnych rozmów na temat polskich, obcojęzycznych i lokalnych pisarzy, ich utworów, upodobań dziecięcych w zakresie literatury oraz pracy bibliotekarza.

      Na podumowanie zajęć dzieci napisały kartki z życzeniami do swoich ulubionych pisarzy, które pracownicy wysłali do adresatów drogą mailową. 

      Kłaniamy się dziś nisko wszystkim twórcom literatury dziecięcej w dniu ich święta. Jesteśmy wdzięczni im za cudowne utwory, życzymy im wytrwałości, kolejnych bestsellerów oraz szczęścia, spokoju i zdrowia.

     • AKCJA CHARYTATYWNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOBRZYCE

     • Klęski żywiołowe są zjawiskiem powodującym ogromne straty w gospodarce człowieka, a nawet mogą zagrażać życiu. Doskonale pamiętamy co przeżywaliśmy podczas powodzi w 2010 roku. Jednak nie byliśmy sami. Pomoc płynęła z każdego zakątka Polski. Uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach pamiętają i są wdzięczni za pomoc mieszkańcom gminy Dobrzyca, za to, że podczas powodzi zatroszczyli się i okazali wielkie serce. Zabrali grupę dzieci wraz z nauczycielami na 2 tygodniowy pobyt w Dobrzycy zapewniając wiele atrakcji. W tym czasie rodzice dzieci mogli spokojnie zająć się porządkowaniem swoich zalanych gospodarstw.

      W ostatnim czasie gmina Dobrzyca ucierpiała podczas wichury. W związku z tym postanowiliśmy natychmiast okazać pomoc organizując w szkole kiermasz charytatywny. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspaniałych rodziców, babć i dziadków naszych uczniów. W ciągu trzech dni dostarczyli do szkoły ogromną ilość przygotowanych słodkości, które sami przygotowali z pełnym poświęceniem. Cała społeczność szkolna wzięła udział w kiermaszu kupując te produkty. Sponsorami, którzy włączyli się w akcję byli: GS Trześń, Pensjonat pod Pieprzówkami, Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Wszyscy wykazali się wielkim sercem za co serdecznie dziękujemy.

      Dzięki szczodrości darczyńców udało nam się zebrać kwotę 3.000 zł, którą przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Św. Tekli w Dobrzycy.

     • DZIEŃ PIEGÓW

     • 1 marca klasa II obchodziła Dzień piegów. Jest to znakomita okazja do uczenia szacunku i tolerancji wobec inności. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak powstają piegi. Wysłuchały piosenki "Dwaj piraci piegowaci". Obejrzały film edukacyjny "Dzień piegów". Domalowywaly również  piegi do znanych postaci z filmu jak Panu Kleksowi i Fizi Ponczoszance.

      Dzieci z tych zajęć zapamiętały, że należy nie oceniać ludzi za ich wygląd, tylko za zachowanie.

     • TEATRZYK SZKOLNY

     • Dzieci "Oddziału Przedszkolnego" w ramach działalności szkolnego teatrzyku wystawiły przedstawienie w formie żywego aktora pt. "Zimowe zmartwienie wróbelka Elemelka".

      Dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu dzieci do występu, a dzieciom gratulujemy za kreatywną zdolność aktorską.

     • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • "Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

      Kogo kocham, kogo lubię prześlę w jego stronę.

      Ciebie lubię, Ciebie znam i serduszko Tobie dam".

      Walentynkowe zabawy miały również miejsce w kalendarzu uroczystości dzieci przedszkolnych. Była to wspaniała okazja do integracji grupy. Nieodzownym elementem towarzyszącym zabawom dzieci stało się czerwone serce jako symbol uczucia przyjaźni, miłości i czynienia dobrych uczynków.

      Miłym akcentem walentynkowych zabaw było podarowanie dzieciom drobnego upominku o symbolu miłości -''Balonik serduszko" i słodki poczęstunek - czekoladowe serduszko.

     • WALENTYNKI

     • WALENTYNKI to wyjątkowy dzień dla wielu osób. To dobra okazja by powiedzieć komuś, że się go lubi lub darzy wyjątkową sympatią. Uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali "Pocztę walentynkową". Dzieci mogły wrzucić do walentynkowej skrzynki przygotowane przez siebie kartki. Adresatami walentynkowych wyznań i podziękowań prócz uczniów byli również nauczyciele. Dzień św. Walentego na stałe wpisuje się w tradycję naszej szkoły i obchodzony jest co roku.

     • TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASIE I i III

     • Nasza szkoła przystąpiła do programu Tydzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

      Działania były wieloetapowe i rozłożone na kilka dni. Na początku uczniowie klasy I i III zaznajomili się z tematyką zagrożeń w sieci. Przestrzegani byli przed nieznajomymi poznanymi w sieci, by chronili swoją prywatność, szanowali innych w sieci oraz by korzystali z Internetu z umiarem. Działania klasy pierwszej opierały się na historii przyjaciół z Sieciaki.pl, czego efektem było wykonanie gazetki ściennej „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Uczniowie klasy trzeciej stworzyli wspólnie Kodeks Bezpiecznego i Pozytywnego Internauty, a następnie każde dziecko wykonało komiks związany z tematyką zajęć

      Zwieńczeniem tygodniowych działań był spektakl online na żywo pt. "Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", który utwierdził i ugruntował nabytą przez dzieci wiedzę.

     • BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • „A w karnawale!” – bal był nad bale!

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykłe wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością. 10 lutego dzieci przebrały się za bohaterów znanych i lubianych bajek. Tego dnia tańce przeplatane były zabawami integrującymi grupę. Podsumowaniem dnia był szeroki uśmiech na twarzach przedszkolaków kiedy wracały do domu.

     • KARNAWAŁ W KLASIE II I III

     • 9 lutego klasa II i III wzięły udział ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ połączonej z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA PIZZY.

      Przed rozpoczęciem zabaw na parkiecie uczniowie poznali tradycje związane z karnawałem w Polsce i na świecie oraz dowiedzieli się ciekawostek na temat pizzy.

      Następnie w kolorowych i ciekawych przebraniach rozpoczęli zabawę w rytm różnorodnej muzyki. W salach lekcyjnych na uczniów czekał smaczny poczęstunek w postaci PIZZY zakupiony przez rodziców.

      Na koniec wybrano króla i królową balu.

      To był dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

     • DZIEŃ ZABAW W KLASIE I

     • W związku ze zbliżającym się Dniem pizzy oraz trwającym karnawałem zorganizowano dzień zabaw oraz zajęć praktycznych dla uczniów klasy 1. Na początku dzieci poznały historię powstania ich smakołyku, poznali różne rodzaje pizzy oraz ich recepturę. Następnie podążając za wskazówkami uczniowie przygotowali pizze wg własnych preferencji.

      Przedstawiono również uczniom zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Pozostały czas zajęć uczniowie spędzili bardzo aktywnie. Doskonali technikę tańca walca wiedeńskiego oraz tańczyli przy swoich ulubionych utworach muzycznych.

      Dziękujemy rodzicom za współpracę.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
      https://drive.google.com/file/d/1lBrQtFXrCrjlyg-igOPHo3otAzpplg7e/view?usp=sharing

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

     • Bezpieczne ferie, a w szczególności przebywanie na dzikich ślizgawkach oraz noszenie odblasków poza terenem zabudowanym, było głównym tematem spotkania dzielnicowych z Komisariatu Policji w Gorzycach z uczniami klas I - III.

      Policjanci zaapelowali do dzieci, aby rosądnie korzystały z czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych. Zwrócili uczniom uwagę na skutki niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań.

      Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy dzieci na tematy zagrożeń, z którymi mogą się spotkać.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LEGO W KLASIE III

     • 28 stycznia uczniowie klasy III rozwijali swoją wyobraźnię podczas wspólnych zabaw klockami LEGO.

      Każde dziecko mogło przynieść do szkoły swoje ulubione klocki. Podczas zajęć uczniowie poznali także historię powstania klocków LEGO.

      Zajęcia z klockami LEGO bardzo przypadły dzieciom do gustu.

     • KONKURS MATEMATYCZNY

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

      Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

      Konkurs rozgrywany jest od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

      Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

      Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

      https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

       

     • Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA BABĆ I DZIADKÓW

     • Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby, obdarzone często nadludzką cierpliwością i mające w sobie ogromne pokłady miłości. Służą nam swoją pomocą i radą. Lata życiowego doświadczenia nauczyły ich rozwiązywać niemal wszystkie problemy.

      Dziś wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy nieustającej pogody ducha, jeszcze więcej cierpliwości dla swoich wnuków i energii, której wystarczy na długie lata. Każdego dnia dziękować Wam będziemy za to, że z nami jesteście.

     • BIAŁA SZKOŁA

     • Pomimo wielkich starań i długich przygotowywań do końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się zrealizować tak ekstremalne przedsięwzięcie w okresie pandemii. Na szczęście moment zakończenia ogólnopolskiego nauczania zdalnego był pierwszym dniem zaplanowanej białej szkoły.

      10 stycznia 2022 wczesnym rankiem opiekunowie: Alina Piwowar, Justyna Tuderek i Marta Węglarska oraz 26 uczniów wyraziło swą gotowość do wyjazdu na białą szkołę do Bukowiny Tatrzańskiej w celu nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.

      Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo do stacji narciarskiej Olczań - ski. Część z nich po raz pierwszy zmierzyła się z nauką jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów na stoku UFO. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności na stoku Turnia, Zwyrtlik.      

      Tradycyjnie zorganizowana była wycieczka do Zakopanego. Ponadto uczniowie obejrzeli sztukę ludową pt. „Baby i dezerterzy” w wykonaniu górali  z Bukowiny Tatrzańskiej. W ostatnie popołudnie uczniowie pod opieką nauczycieli zażywali kąpieli w basenach termalnych Termy Bukovina.

      Każdy dzień był intensywny i dokładnie zaplanowany, jedynie wieczory były przeznaczone na integrację. Uczniowie spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i bawili się w „chowanego”.

      Bardzo dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy postarali się o dofinansowanie i pozyskanie sponsorów na wyjazd dzieci. Dzięki temu uczniowie mogli skorzystać z większej ilości atrakcji. Ponadto dziękujemy wszystkim rodzicom za przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach i równocześnie zachęcamy do przekazywania powyższych środków również w tym roku. Pomoże nam to w realizacji programu białej szkoły w następnym roku.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linku poniżej:

       

      https://drive.google.com/file/d/1CyAwm3xcqKkRD_Z5YzEvnML-h8mGdPZ2/view

     • Kartka świąteczna dla ‘’Obrońców Granicy’’.

     • Pod takim hasłem przedszkolaki wraz z wychowawczynią przygotowały kartkę świąteczną dla ‘’Obrońców Granicy’’ z życzeniami i podziękowaniem za pełnioną służbę. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną dzieci same nie udały się na pocztę, ale dzięki życzliwości pani listonosz z Urzędu Pocztowego z Gorzyc, która odwiedziła przedszkolaków, dzieci mogły nadać przesyłkę świąteczną. Jednocześnie dowiedziały się od pani listonosz jaka jest droga listu do adresata.

      Dziękujemy pani listonosz za życzliwość.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
   • psp_gorzyce1@interia.pl
   • (015) 836-28-14
   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce Poland
   • mgr Piotr Elżakowski
   • mgr Dorota Kaczor
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych