• ZAJĘCIA KREATYWNOŚCI

     • W grudniowej atmosferze Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niektórzy uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Wykonali figurki z masy solnej, które potem samodzielnie malowali farbami i ozdabiali według własnego pomysłu. Wyjątkowe zajęcia z kreatywności.

     • GRATULACJE Z SUKCESU

     • Uczennica klasy drugiej Zofia Tabor zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu.  Gratulujemy

     • WSPIERAMY DOM DZIECKA - MIKOŁAJKI

     • Z okazji zbliżających się "mikołajek", uczniowie z SKW-"Volontario" i Samorządu Uczniowskiego zorganizowali po raz czwarty świąteczną akcję mikołajkową dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół  z naszej szkoły, którzy jak zawsze z sercem przystąpili do zbiórki.

      Nawet okres pandemii nie przeszkodził w okazaniu dobroci dla innych.

     • MIKOŁAJKI W KLASIE I

     •    Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klasy 1 w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji.

           7 grudnia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje uczestniczyły w zajęciach online. Podczas lekcji dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Dowiedziały się również jak wygląda to święto w innych krajach m.in. we Włoszech, Niemczech, Rosji, Anglii, czy Stanach Zjednoczonych. Dzieci podzieliły się także swoimi rodzinnymi tradycjami związanymi z tym świętem oraz pochwaliły się otrzymanymi prezentami.

     • BARBÓRKA - ŚWIĘTO GÓRNIKÓW...

     •    4 grudnia warto wspomnieć o święcie górników. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy 1 poszerzali swoją wiedzę o nowe wiadomości dotyczące pracy górników. Nie jest już dla nich tajemnicą, w jaki sposób powstawały kopalnie, skąd się bierze i do czego wykorzystywany jest węgiel. Kim była Święta Barbara też już każde dziecko wie.

      Na podsumowanie zajęć pierwszoklasiści wykonali  czapkę górnika, czego efekty widać na zdjęciach poniżej.

       

     • W OCZEKIWANIU NA MIKOŁAJA

     • Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. 

      Jak każdego roku  odwiedził naszych uczniów tych w szkole i przed ekranami Mikołąj z życzeniami i drobnymi upominkami.

      Dla dzieci była to miła niespodzianka, bo Mikołaj w szkole zwiastuje żbliżajace się Święta Bożego Narodzenia.  

     • MEN "RAZEM NA ŚWIĘTA"

     • Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu MEN „Razem na święta”, którego celem jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

      W realizacje tego programu  zaangażowani  zostali uczniowie z poszczególnych klas, kół zainteresowań oraz Samorząd Uczniowski.

      W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, upieczone zostaną pierniki. Uczniowie podzielą się tymi dobrami z sąsiadami mieszkającymi w najbliższej okolicy. Zostaną wysłane kartki świąteczne do emerytów i seniorów z Gorzyc.

      Zebrana zostanie też odzież i żywność,  która trafi przed  Świętami do Domów Dziecka w Stalowej Woli i Skopaniu.

     • "TRZEŚNIOWSKIE ANIOŁY"

     • Miło nam poinformować, że Hania Rojek  z drugiej klasy zajęła III miejsce w  V edycji konkursu plastycznego  pt. „Trześniowskie Anioły” orgaznizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni oraz GOK w Gorzycach.  Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej  powstało wiele pięknych prac w technice kolażu, którą  miał być przedstawiony wizerunek anioła, lecz nad przesłaniem zdjęć prac do konkursu w tym roku czuwali rodzice.

      Szymon Bąk, Karolina Pałkowska i Zosia Tabor otrzymali  wyróżnienie.

       

     • "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj"

     • Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską kampanię "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj", organizowaną przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W związku z sytuacją epidemiologiczną, w tym roku kampania w naszej szkole przyjmuje formułę zdalną. Wspólnie przygotowujemy wirtualną galerię kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci. Zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania samodzielnie kartek i przesłanie ich zdjęć do 15.12. wychowawcom lub p. Katarzynie Sulich. Indywidualnie kartki można przekazywac pani Kindze Roszuk. 

     • ANDRZEJKOWY CZAS

     • Andrzejki to czas wróżb i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, 30 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień w nieco inny sposób.

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego i koła Volontario przygotowali prezentację, którą podzielili się ze społecznością szkolną. Na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się jak obchodzono ten dzień dawniej i dziś. Mieli również możliwość zapoznania się z wróżbami andrzejkowymi.

      Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją klikając poniższy link.

      lINK:https://view.genial.ly/5fc36b9a2c85d8120cbf23cf

       

       

       

       

     • KOMUNIKAT

     • Szanowni Państwo,

      Rodzice/Opiekunowie prawni

       

           Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 2111) informuję, że nauka zdalna w klasach I - VIII została przedłużona do 3 stycznia 2021r.

      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem.

      Ferie zimowe odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia 2021r.

       

                                                                                                                                               Dyrektor szkoły

                                                                                                                                           mgr Lucyna Pacura

     • "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

     • Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez każde dziecko. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez dzieci. Pomóżmy sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w akcji przygotowania prezentów mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli.

      Wolontariusze z SKW "Volontario", PCK , Harcerze i Samorząd Uczniowski prowadzą akcję zbiórki darów w naszej szkole. Zbiórka odbędzie się do dnia: 04.12.2020 (piątek). Zbiórka obejmuje następujące produkty:            - słodycze i inne artykuły spożywcze długoterminowe - środki czystości i artykuły kosmetyczne- artykuły szkolne i rozwojowe. Przyniesione dary prosimy o przekazanie osobie dyżurującej przy drzwiach wejściowych do szkoły. Z góry dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję. 

      I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! :)

     • MOJA OKOLICA DAWNIEJ I DZIŚ

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Moja okolica dawniej i dziś":

      1 miejsce - Agata Witkowska, klasa 4

      2 miejsce - Ignacy Adamczyk, klasa 6

      3 miejsce - Amelia Wójcik, klasa 4

      Zadaniem uczniów było odnalezienie archiwalnego zdjęcia przedstawiającego krajobraz okolicy oraz własnoręczne wykonanie fotografii przedstawiającej współczesny wygląd tego samego miejsca. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o własnej miejscowości i  regionie oraz pobudzenie uczniów do kreatywnego myślenia.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych pod linkiem: 

      https://padlet.com/geografiasulich/4jnyes1ufnu8dzxy  (hasło: SP1)

     • KLASA III - PATRIOTYCZNE

     • Uczniowie klasy III dla uczczenia tak ważnego święta patriotycznego, jakim jest 11 Listopada przygotowali wykonane przez siebie biało-czerwone kotyliony. 

     • KOMUNIKAT

     • Szanowni Państwo,

      Rodzice/Opiekunowie prawni

       

           Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem  9 listopada 2020 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły.

      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem.

      Indywidualne zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne odbywają się według ustaleń z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

      Szczegółowe zasady pracy zdalnej zawiera regulamin, który został do Państwa przesłany poprzez dziennik elektroniczny w dniu 06.11.2020r.

       

      Dyrektor szkoły

      mgr Lucyna Pacura

     • LEKCJA PRZYRODY

     • Klasa trzecia po raz kolejny wybrala sie na przyrodnicza lekcje w terenie. Tym razem w ruch poszly lupy I lornetki. Dzieki nim uczniowie poszukiwali I ogladali rozne okazy przyrodnicze tj liscie drzew, rosliny zielne oraz inne drobne organizmy zyjace w sciolce I korze drzew. Najwieksza atrakcja jaka udalo nam sie dostrzec byl widok pieknego losia ktory wylonil sie z pobliskiego lasku. Niestety byl tak wystraszony naszym widokiem ze uciekl. Nad bezpieczenstwem uczniow czuwaly Panie Alina Piwowar I Agata Guzla.ZAs

     • PAMIĘTAMY...

     • Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Dnia 30 października klasa I wraz z wychowawczyniami wybrała się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobie patrona naszej szkoły ks. Adama Osetka, a tym samym symbolicznie uczcić pamięć o bliskich zmarłych

     • INFORMACJA

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      zgodnie z wytycznymi MEN zajęcia stacjonarne w klasach IV – VIII zostają zawieszone na okres najbliższych dwóch tygodni. W terminie 26.10. – 08.11. 2020r. uczniowie objęci zostają nauczaniem zdalnym.

      Lekcje, zajęcia specjalistyczne i przerwy odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem za pomocą platformy Microsoft Teams. Uczniowie mają założone konta i ustawione hasła do platformy (zrobili to z nauczycielami na lekcjach informatyki).

      Nauka dla uczniów klas „0” – III pozostaje bez zmian w trybie stacjonarnym.

      Przypominam, że uczestnictwo  w zajęciach w trakcie nauczania zdalnego jest równoznaczne spełnianiu obowiązku szkolnego i wlicza się do frekwencji. Uczniowie mają obowiązek logowania się na każdą lekcję według podziału godzin.

      Szkoła nie zostaje zamknięta dla uczniów, nadal jest otwarta. Uczniowie, którzy nie mają dostępu do Internetu, czy komputera mogą uczestniczyć w lekcjach on-line w szkole. Nie chcemy pominąć, ani wykluczyć żadnego ucznia z obowiązku nauki. Proszę informować wychowawców o każdej nieobecności dziecka na zajęciach.

      Bardzo proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły, funpagu i e - dzienniku.

       

       

                                                                                                                 mgr Lucyna Pacura

                                                                                                                                                           Dyrektor

                                                                                                                                              Szkoły Podstawowej nr 1

                                                                                                                                                im. ks. Adama Osetka

                                                                                                                                                       w Gorzycach