• II SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     •           Na początku czerwca odbył się II Szkolny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora Szkoły”. W rywalizacji wzięło udział 7 uczniów z klas VI - VIII, którzy pisali dyktando sprawdzające znajomość różnych zasad ortograficznych.

      Zdobywcami piór zostali: Agnieszka Gąska z kl. VIII i Oliwier Wojdyło z kl. VII

            Zwycięzcy w dniu 17 czerwca otrzymali dyplom oraz pióro z rąk Pani Dyrektor Lucyny Pacury. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.        

      Gratulujemy!

     • ZABAWY RUCHOWE W OGRODZIE TECHNICZNYM W GORZYCACH

     •        14 czerwca uczniowie klasy drugiej oraz Karol i Kamil wraz z wychowawcami wybrali się na osiedlowy plac zabaw, który jest niewątpliwie atrakcją dla dzieci.

      Celem wyprawy było rozwijanie aktywności fizycznej, integracji zespołowej. umiejętności działania w grupie poprzez zgodną zabawę Uczniowie skorzystali bezpiecznie z wszystkich urządzeń, rozegrali mecz piłki nożnej, a w drodze powrotnej ochłodzili się przy fontannie oraz degustowali lody.

      Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły.

     • "BEZPIECZNE WAKACJE" - POGADANKA EDUKACYJNA Z POLICJANTAMI

     •      Zbliżają się wakacje, dlatego uczniowie klas "0" - III wzięli udział w pogadance z przedstawicielami policji: Krzysztofem Lewandowskim i Dawidem Ciechońskim. Tematem przewodnim spotkania było hasło: „Bezpieczeństwo Pierwsza Klasa”. Podczas tej wizyty policjanci mówili o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie pobytu w domu i letniego wypoczynku. 

      Przedstawili sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw w domu i na wyjeździe. Uczulali uczniów na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci. Przypomnieli, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. 

     • SZKOLNY KONKURS NA PROJEKT NAUKOWY Z FIZYKI

     • I miejsce – Szymon Węglarski kl. 8 „Cewka Tesli”

      II miejsce – Tomek Węglarski kl. 7 „Podnośnik Hydrauliczny”

      GRATULUJĘ UCZNIOM ! Tak rodzą się przyszli inżynierowie!

      Nauczyciel fizyki Małgorzata Kołeczek

       

     • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Z FIZYKI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EUREKA

     •   Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytet Warszawski czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

      Bardzo dobry wynik w konkursie osiągnęli: SZYMON WĘGLARSKI I AGNIESZKA GĄSKA Z KL8.

      Serdecznie gratuluję uczniom!

      Nauczyciel fizyki Małgorzata Kołeczek

     • OSTATNIE DNI NAUKI...

     • W ostatnim tygodniu zajęć lekcyjnych, w ramach integracji, uczniowie klasy V wraz z wychowawcami wybrali się spacer połączony z degustacją lodów spożytych w pięknym otoczeniu parku technologicznego w centrum Gorzyc.

     • ZAPROSZENIE NA SZCZEPIENIE

     • Zapraszamy do Punktu Szczepień Powszechnych w Gorzycach przy ul. Pańskiej 1. Punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00.

      Szczepienia wykonywane są w określone dni. W tym tygodniu szczepienia będą prowadzone w środę – 16.06.21r. oraz piątek 18.06.21r. w godz. od 9.00 do 17.00.

      Na szczepienie można zarejestrować się osobiście i telefonicznie w godzinach pracy Punktu pod nr tel. 502 760 950 oraz przez infolinię, która czynna jest całodobowo pod nr 989, a także on-line przez system e-rejestracja.

      W gorzyckim Punkcie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johsnon oraz dwudawkową – firmy Pfizer.

      Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany przez samorząd gminy Gorzyce zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz we współpracy z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. Za prowadzenie szczepień w gorzyckim punkcie odpowiada Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FEN z siedzibą w Tarnobrzegu.

      Ważne informacje:

      Rejestracja bezpośrednia do Powszechnego Punktu Szczepień

      od poniedziałku do piątku

      w godz. 9.00-17.00

      tel. 502 760 950

      Rejestracja przez infolinię (dostępność całodobowa)

      nr tel. 989

      Rejestracja przez Internet

      https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

      Więcej o zasadach rejestracji tu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

     • BLISKA CZY "DZIKA"? - PROJEKT AFRYKA...

     •       Kolejny kontynent, który uczniowie klasy drugiej poznali na zajęciach to gorąca Afryka. Dzieci znają już niektóre zwierzęta i rośliny, zaznajomili się z ciekawostkami o tym gorącym i dzikim kontynencie. Za sprawą lektury "Afryka Kazika" przeżyli wiele przygód. Drugoklasiści polecają Afrykę gorąco.

           Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali amulety i potańczyli w gorących rytmach.

     • DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA...

     •       Od wielu lat w naszej szkole podejmuje się działania i promuje zasady zdrowego stylu życia w ramach projektów, lekcji wychowawczych, zajęć kulinarnych, sportowych i ekologicznych. Nasze działania miały na celu uświadomienie społeczności uczniowskiej potrzeby dbania o własne zdrowie, kondycję fizyczną i otaczające środowisko.

            W tym roku postawiliśmy na śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Na lekcjach wychowawczych uczniowie przygotowali kanapki, koktajle, sałatki oraz przekąski warzywno – owocowe oraz zaznajomili się z prezentacją multimedialną pt. „Promocja zdrowia” poszerzającą wiedzę o zdrowiu, przygotowaną przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy II przygotowali inscenizację teatralną pt. „Żyj zdrowo” oraz zaprezentowali piosenki o zdrowiu. Był to czas poświęcony nie tylko edukacji prozdrowotnej, ale również integracji klasowej.

     • DOMKI DLA OWADÓW - galeria prac uczniów...

     •        Pszczoły, trzmiele czy dzikie murarki, zapylają nasze rośliny, dzięki czemu mamy potem owoce. Takich gości warto mieć w swoim ogrodzie. Żeby jednak tak było musimy im trochę pomóc - np. stawiając w ogrodzie domek dla owadów.Kiedyś pożyteczne owady radziły sobie same. Schronienie znajdowały np. w słomianych strzechach, czy między drewnianymi belkami domów.

      Obecne budownictwo praktycznie im to uniemożliwia i wiele z tych pożytecznych owadów ginie.Uczniowie z Koła Geograficznego wykonali własne mini domki dla owadów z użyciem materiałów recyklingowych. Poniżej przedstawiamy galerię prac i zachęcamy do samodzielnego wykonania podobnych.

     • SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY...

     • 2 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sokolnikach odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwie uczennice z klasy VIII: Karolina Warchoł i Agnieszka Gąska.

      Miło nam poinformować, że uczennica Karolina Warchoł zajęła II miejsce w kategorii klas VII - VIII.

      Gratulujemy!

     • WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY I - III...

     •    1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała ich właścicielka.

          Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt: koni, kóz, krów, osiołków, emu, królików oraz rybek. Mogły także karmić zwierzęta chlebem, pietruszką, jabłkami i liśćmi sałaty.

           Po zwiedzaniu uczniowie jedli smaczne, placki "proziaki", kiełbaskę z grilla oraz pili kompot przygotowany przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz sadzenie rzodkiewki w doniczkach. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. 

     • EGZAMINY ÓSMOKLASISTY...

     •    W dniach 25 - 27.05.2021r. uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i jezyka obcego.

      Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszym wyników

      i dostania się do wymarzonej szkoły.

     • ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI...

     • "Najlepsze u Mamy jest to, że ją mamy.

      Mamy ją swoją. Nie cudzą.

      Nie inną. Zawsze tą samą..."

       

        Z najlepszymi życzeniami  dla WSZYSTKICH MAM uczniowie klas I - III.

     • WIOSENNE SPACERY UCZNIÓW KLASY III..

     •      Spragnieni wiosennego słońca uczniowie klasy trzeciej udali się nad pobliski staw prowadzić dalsze obserwacje pary łabędzi tj. Basi i Kuby, które dokarmialiśmy zimą. Radość była ogromna , bo okazało się, że rodzina łabędzi powiększyła się o siedem młodych. Były tak oswojone z nami ze podpłynęły do brzegu i dostały od dzieci pożywienie . Na zakończenie pobytu nad stawem uczniowie otrzymali lody dla ochłody. Nadal będziemy troszczyć się i dokarmiać rodzine łabędzią.

     • OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY...

     • Jak co roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Na początku uczniowie obejrzeli krótki film terapeutyczny, który miał na celu zniwelować niepokój towarzyszący przed rozpoczęciem pisania testu. Podczas oglądania uczniowie wykonali kilka ćwiczeń ruchowych wraz z bohaterem filmu Bratkiem . W pełni zrelaksowani przystąpili do pisania testu, który składał się z trzech części tj. polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Z relacji uczniów wynikało, że test nie był trudny.

      Po zakończeniu pisania testu uczniowie wybrali się na lekcję, podczas której z pomocą hulajnogi , rolek oraz deskorolek mogli się odstresować.