• WALENTYNKI W KL. II

     •        "Walentynki" to taki dzień w ciagu rok, który powoduje szybsze bicie serca u każdego z nas. Klasa II postanowiła uczcić to święto i przygotowała kartki walentynkowe dla kolegów i koleżanek z klasy.

     • "WKRĘĆ SIĘ W POMAGNIE!"

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,


      W dalszym ciągu prowadzimy w szkole zbiórkę plastikowych nakrętek.


      Nawet jedna nakrętka może zadecydować o szczęściu i radości osoby, która potrzebuje pomocy!

          Każda butelka wody mineralnej, soku czy środku chemicznego ma potencjał, który drzemie w samych plastikowych nakrętkach!

             Zbieramy każdego rodzaju plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, sokach, napojach gazowanych, nakrętki z produktów kosmetycznych (kremy, pudry, zatyczki od dezodorantów) oraz produktów chemicznych (płynów do płukania, prania, płynów do zmywania naczyń). Zbieramy plastikowe nakrętki typu PET i HDPE.


      Plastikowe nakrętki można wrzucać do pojemnika znajdującego się na dolnym korytarzu.

      NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!!!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA KLASACH I - III

     •       17 lutego, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień KotaJest to dzień mający podkreślić znaczenie kotów w życiu każdego człowieka.  Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w kocich zabawach przygotowanych przez nauczycieli.

     • "TŁUSTY CZWARTEK" W KL. III

     •         Dzięki zaangażowaniu jednej z mam, uczniowie klasy III świętowali tłusty czwartek częstując się pączkami domowej roboty. Smak był niepowtarzalny. 

     • WYNIKI KONKURSU FOTOGTAFICZNEGO "ZABAWY W ZIMOWEJ SCENERII"

     •       Uczniowie klas I-III wzięli udział w Konkursie Fotograficznym „Zabawy zimowe w zimowej scenerii”. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu. Dzieci wykazały się pomysłowością podczas zabaw na śniegu.

             Jury postanowiło przyznać uczniom następujące miejsca:          

      I miejsce: Filip Kamiński kl. I

      II miejsce: Karolina Pałkowska kl. II , Anna Witkowska kl. II, Patryk Jakubik kl. I

      III miejsce: Julian Broda kl I, Iwo Porebski kl I,  Bruno Porebski kl. III

      Wyróżnienie: Piotr Beben kl III

      Dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • TŁUSTY CZWARTEK...

     •     Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

          Przedszkolaki z naszej szkoły w myśl piosenki "Taki duży, taki mały może pączki jeść..." świętowały na słodko "Tłusty czwartek".

     • POCZTA WALENTYNOWA

     •      Jak wiadomo 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI.  Od poniedziałku (08.02.) do piątku (12.02.) w naszej szkole rusza  „POCZTA WALENTYNKOWA”.

           Jeśli masz swoją walentynkę, chcesz złożyć komuś życzenia, kogoś lubisz lub ktoś Ci się podoba……Wrzuć „walentynkę” do specjalnej skrzynki znajdującej się na dolnym korytarzu. Nie zapomnij podać dla kogo jest „walentynka” (imię, nazwisko i klasa).

      Zapraszamy do zabawy!

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY " Moja Fota Psa lub Kota "

     •       Serdecznie zapraszamy uczniów klas „0” – III  do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Moja Fota Psa lub Kota”.

          Czekamy na zdjęcia Waszych pupili, zabawne, niezwykłe, zaskakujące, wzruszające… Liczy się dobra wyobraźnia!

            Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie fotografii w formie papierowej (format 15 x 20 cm). Każda fotografia powinna być podpisana na odwrocie (imię, nazwisko, klasa). Zdjęcia konkursowe należy przekazać               do p. Eweliny Drzazgi lub p. Tomasza Śpiewaka do dnia 16 lutego włącznie

           Dodatkowo 17 lutego z okazji obchodów Światowego Dnia Kota zachęcamy uczniów  do wcielenia się w naszych milusińskich przyjaciół – każdy może przebrać się za kota, lub ubrać elementy garderoby z kocim motywem w tym właśnie dniu

     • ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU UCZNIÓW KLASY I

     • Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno.

           Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami chętnie hartują swoje organizmy korzystając z uroków zimy (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

             Dzieci chętnie oddają się zimowemu szaleństwu lepiąc bałwany, budując iglo i rzucając śnieżkami.

     • "Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale..."

     •      4 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klasy I. Pierwszacy ubrani w piękne i kolorowe stroje bawili się  wspólnie  przy największych muzycznych hitach. To był udany, pełen wrażeń karnawałowy dzień. Szkoda, że na następny trzeba czekać cały rok.

           Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów karnawałowych i poczęstunku dla swoich pociech.

      Zabawa odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

       

     • ZABAWA CHOINKOWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     •       "...dzisiaj w szkole śmiech i tańce tańczą różne przebierańce. Każdy przebrał się inaczej, ten obraca się, a ten skacze..."

           Pod takim hasłem w dniu 29 stycznia wspaniale bawiły się przedszkolaki naszej szkoły z okazji zabawy choinkowej.

             Zabawa odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

     • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III

     •      29 stycznia uczniowie klasy III brali udział w klasowym balu karnawałowym.  Tego dnia sala lekcyjna wyglądała inaczej niż na co dzień... zamieniła się w salę balową. Podczas zabawy dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych strojach karnawałowych. 

            Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. NIe zabrakło tańca z balonem, pociągu, karaoke i wielu innych zabaw. Niezawodni rodzice przygotowali smakowity poczęstunek w postaci słodyczy i pizzy.

           Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. 

      Zabawa odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

       

     • UDZIAŁ W PROGRAMIE "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

     •  

        Nasza szkoła przystąpiła do programu Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego do 31 marca 2021. W związku z trwającą pandemią COVID-19, i prowadzonym w szkołach nauczaniem zdalnym z wykorzystaniem wszelkich środków technologii komputerowej, szczególną uwagę chcemy skupić na wykorzystaniu potencjału Internetu w promocji tematu bezpieczeństwa on-line, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

      Działania będą realizowane ze współpracą Samorządu Uczniowskiego. Na lekcjach wychowawczych będą przeprowadzane pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci na podstawie przygotowanych prezentacji oraz promowane będzie korzystanie z możliwości technologicznych wspierających w edukacji dzieci i młodzieży. Ponadto umieszczone zostaną gazetki graficzne w gablocie szkolnej i zostanie zorganizowany konkurs graficzny: na plakat, kalendarz i inne projekty graficzne dla wszystkich uczniów.

      Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do współpracy.

      Opiekunowie SU

      Marta Węglarska

      Katarzyna Sulich

     • PROJEKT "UMIEM PŁYWAĆ, JESTEM BEZPIECZNY" - deklaracja uczestnictwa w zajęciach

     • Drodzy Rodzice uczniów klasy III,

      prosimy o wypełnienie i dostarczenie do szkoły do dnia 18.01.2021r. oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział Państwa dzieci w projekcie "Umiem pływać, jestem bezpieczny 2021".

      Informacja o wyrażeniu zgody jest potrzebna do zaplanowanych procedur  w ramach udzielenia zamówień publicznych na transport – a konkretnie  ilości i liczebności poszczególnych grup.

      Deklaracja do pobrania w linku poniżej lub w sekretariacie szkolnym.

      ie_o_wyra___eniu_zgody_na_wyjazd(1).doc

     • INFORMACJA

     • W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową Ministerstwo Edukacji i Nauki poleciło poradniom psychologiczno – pedagogicznym podjęcie działań pozwalających na zapewnienie dzieciom i młodzieży w okresie ferii zimowych pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowej Dębie informuje o możliwości korzystania z porad specjalistów w formie telefonicznej lub bezpośrednio w siedzibie placówki, bez konieczności wcześniejszej rejestracji

      - Konsultacyjne dyżury telefoniczne w okresie ferii dla uczniów i ich rodziców, oraz nauczycieli i  dyrektorów szkół z powiatu tarnobrzeskiego w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

      -  Udzielenie bezpośredniej pomocy psychologiczno – pedagogicznej> w placówce Poradni

       Należy telefonicznie umówić wizytę. 

       Telefon do sekretariatu (15) 846-28-45 dostępny w godzinach 7:30 – 15:30

       Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej infolinii udostępnionej przez MEiN, w celu uzyskania pomocy  psychologiczno - pedagogicznej  800 080 222                                    

       Z wyrazami szacunki i podziękowaniami za dotychczasową współpracę

        Ewa Monika Szczepan   - dyrektor PPP w Nowej Dębie

       

      HARMONOGRAM DYŻURÓW SPECJALISTÓW PORADNI

       (porada telefoniczna oraz bezpośrednia pomoc psychologiczno – pedagogiczna)

       

      Telefon do Nowej Dęby (15)  846-28-45

      Telefon  do Tarnobrzegu (15)  822-61-06

                       

      04.01.2021r. Poniedziałek

      Psycholog -  8:00 – 12:00 Nowa Dęba

      Pedagog/doradca zawodowy -  8:00 – 12:00 Nowa Dęba

      05.01.2021r. Wtorek

      Pedagog - 8:00 – 15:00 Nowa Dęba

      Psycholog -  8:00 – 12:00 Nowa Dęba

      Psycholog -  8.00 – 12.00 Tarnobrzeg

      07.01.2021r. Czwartek

      Psycholog-  8:00-12:00 Nowa Dęba

      Pedagog/doradca zawodowy - 8:00-9:30 Nowa Dęba

      08.01.2021 Piątek

      Pedagog/doradca zawodowy - 8:30-10:00 Nowa Dęba

      Psycholog - 8:00-12:00 Tarnobrzeg

      II    TYDZIEŃ   FERII

      11.01.2021r. Poniedziałek

      Psycholog 8:00 – 12:00 Nowa Dęba

      Pedagog 8:00 – 15:30 Nowa Dęba

      12.01.2021r. Wtorek

      Psycholog - 12:00 – 16:00 Nowa Dęba

      Psycholog - 8:00 – 12:00 Tarnobrzeg

      13.01.2021r. Środa

      Psycholog- 8:00 – 12:00 Nowa Dęba

      Pedagog/doradca zawodowy- 8:00- 15:30 Nowa Dęba

      Pedagog specjalny/Logopeda - 10:00-14:00 Nowa Dęba

      14.01.2021r.

      Czwartek

      Psycholog - 8:00-12:00 i  14:00 – 16:00 Nowa Dęba

      Pedagog/doradca zawodowy - 8:00-15:30 Nowa Dęba

      15.01.2021r. Piątek

      Psycholog- 8:00-12:00 Nowa Dęba

      Psycholog - 8:00-12:00 Tarnobrzeg

      Pedagog/doradca zawodowy - 8:00-15:30 Nowa Dęba

      Pedagog specjalny/Logopeda - 8:00-10:00 Nowa Dęba