• OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SP1

     •       "Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski!" pod takim hasłem odbył się w naszej szkole dzień tolerancji związany z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

      Na całym świecie dzień ten obchodzony jest 2 kwietnia. Jednak z uwagi na to, że w tym roku przypadł on w okresie świątecznym, przesunęliśmy wydarzenia na 30 marca.

      Na znak solidarności z autyzmem nauczyciele i uczniowie założyli ubrania w kolorze niebieskim. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia, które uświadomiły dzieciom i młodzieży z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Uczniowie obejrzeli również filmy edukacyjne poświęcone autyzmowi.

      Na lekcjach wykorzystano materiały Fundacji Jim.

     • REKRUTACJA DO ODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     •       Informujemy, że została zakończona rekrutacja do Odziału Przeszkolnego na rok szkolny 2021/2022. Lista uczniów zakwalifikowanych znajduje się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach.

       

       

      Komisja Rekrutacyjna

     • WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "WIELKANOCNE CUDEŃKA"

     • I miejsce: Patryk Jakubik z kl. I

      II miejsce: Hanna Rojek z kl. II i Maja Wianecka z kl. II

      III miejsce: Julian Broda z kl. I i Bruno Porębski z kl. III

      Wyróżnienia:

      Emila Kozioł z kl. I, Aleksander Rychel z kl. I, Zofia Tabor z kl. II, Natalia Mysza z kl. II i Szymon Denkowski z kl. II

      Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

      Serdecznie gratulujemy!

     • "WIELKANOCNE CUDEŃKA"

     •       Prace uczniów naszej szkoły wśród prac biorących udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "WIELKANOCNE CUDEŃKA" pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH...

     •        Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Polską Akcja Humanitarną, dzięki czemu otrzymała ciekawe materiały edukacyjne, plakaty i scenariusze zajęć, z których korzystała podczas lekcji.

            Podczas cyklu lekcji uczniowie klasy 1 pogłębili swoją wiedzę na temat na temat wody i jej tajemnic. Dowiedzieli się m.in. jaką rolę pełni woda w przyrodzie, jakie jest znaczenie wody w życiu człowieka, roślin i zwierząt oraz jakie konsekwencje wynikają z braku dostępu do wody.

      Na podsumowanie akcji uczniowie wykonali plakaty na temat „Woda źródłem życia”.

     • ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!

     • „Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie”..

             Już od 21 marca mamy astronomiczną wiosnę! A wraz jej nadejściem odeszła zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest nie tylko zrzucenie ciepłych ubrań i wagary, ale i zwyczaj palenia (topienia) marzanny.

      Uczniowie klasy I podczas lekcji plastyki oraz uczniowie klasy VI i VIII podczas zajęć rozwijających kreatywność wykonali kukły, a następnie je spalili w obecności swoich opiekunów na znak kończącej się zimy.

     • Wyniki konkursu graficznego dotyczącego Dnia Bezpiecznego Internetu 2021


     •        Od dnia 9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy największą coroczną akcję na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Celem działań było promowanie bezpiecznego zachowania w sieci oraz efektywne wykorzystanie Internetu w procesie edukacji. Po cyklu prezentacji oraz pogadankach z uczniami na lekcjach wychowawczych finalnym działaniem był konkurs graficzny. Prace uczniów były ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

      - kategoria I – III: „Wiem, jak być bezpiecznym w Sieci”:

                                         I miejsce: Zosia Tabor z klasy II

                                         II miejsce: Julian Broda z klasy I

                                         III miejsce: Oliwia  Wójcik z klasy III

      -kategoria IV-VIII: „Wiem, jak efektywnie uczyć się w Sieci”:

                                        I miejsce: Karol Tomaszewski z klasy VIII

                                        II miejsce: Piotr Grębowiec z klasy V

                                        III miejsce: Alan Kaleja z klasy V

            Dyplomy i nagrody rozdane będą w dogodnym i bezpiecznym terminie. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w akcji DBI oraz serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

                                                                                                                            Organizatorzy

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W KLASIE I NA ZNAK SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA...

     •      Piątek był naprawdę kolorowym dniem w klasie I. Uczniowie i nauczyciele tego dnia przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak ich niepasująca skarpetka.

           W ten sposób nauczyciele i uczniowie chcieli okazać swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa. Święto to obchodzone jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych.

     • "DOMOWE OGRÓDKI" UCZNIÓW KLASY I

     •       Uczniowie klasy I podczas lekcji zapoznali się z warunkami życia roślin, a następnie w swoich domach wspólnie z rodzicami założyli hodowlę cebuli i kwiatów wiosennych.

          Prowadzenie hodowli roślin to doskonała lekcja przyrody. Motywuje uczniów do systematycznej pielęgnacji roślin oraz zachęca do obserwacji.

      Pierwszaki mają ogromną satysfakcję z efektów swojej pracy.

     • FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ W KLASIE I

     •        Z okazji Dnia Kobiet w klasie I odbył się "Klasowy Festiwal Piosenki Wiosennej". Uczniowie śpiewając i tańcząc radośnie uczcili święto wszystkich kobiet i dziewczynek.


     • DZIEŃ KOBIET W KLASACH I - III

     •       "Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych chwil i zdarzeń w życiu …" tego i wiele innych ciepłych słów życzyli dzisiaj chłopcy z klas I - III wszystkim Paniom i Koleżankom.

     • ROZTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "MOJA FOTA PSA LUB KOTA"

     •       3 marca odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. "Moja fota psa lub kota". Konkurs został zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Zadaniem konkursowym było zrobienie fotografii przedstawiającej swojego pupila w zabawnym, niecodziennym ujęciu.

           W konkursie udział wzięło 20 uczniów z klas "0" - III. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

     • "ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ TRZEBA TYLKO CHCIEĆ..."

     •      5 marca z okazji Światowego Dnia Dentysty na zaproszenie wychowawców klasy I z prelekcją  przybyła Pani lek. stom. Magdalena Przywara. 

          Podczas pogadanki pierwszaki dowiedziały się m.in. na czym polega praca dentysty, jakie są etapy mycia zębów oraz zwróciły uwagę na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Pani doktor podkreśliła jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w zajęciach.

          Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej.

     • AKCJA EKOLOGICZNA "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

     • Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

          Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym i edukacyjnym  "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", którego celem jest zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych  do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

            Ta zbiórka to okazja, aby pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i  elektronicznego oraz przyczynić się do nagrodzenia naszej szkoły za udział w akcji.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

         Zachęcamy do wsparcia naszej placówki i przyłączenie się do akcji „Elektrośmieci”

      Odpady należy dostarczać do PSZOK w Gorzycach  (ul. Wrzawska), w dniu 09.03.2021r. (wtorek) w godzinach pracy placówki tj. 12.00 – 18.00 lub – 12.03.2021r. (piątek) w godz.10.00 – 14.00.

      Oddając „elektrośmieci” należy zaznaczyć, że są one w ramach prowadzonej akcji: "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

       

      Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!!!

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

       

      Więcej o akcji :

      http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/

      Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)(2).pdf

      Oswiadczenie_przekazujacego_GOE.pdf

      Protokol_GOE.docx


       

     • WALENTYNKI W KL. II

     •        "Walentynki" to taki dzień w ciagu rok, który powoduje szybsze bicie serca u każdego z nas. Klasa II postanowiła uczcić to święto i przygotowała kartki walentynkowe dla kolegów i koleżanek z klasy.

     • "WKRĘĆ SIĘ W POMAGNIE!"

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,


      W dalszym ciągu prowadzimy w szkole zbiórkę plastikowych nakrętek.


      Nawet jedna nakrętka może zadecydować o szczęściu i radości osoby, która potrzebuje pomocy!

          Każda butelka wody mineralnej, soku czy środku chemicznego ma potencjał, który drzemie w samych plastikowych nakrętkach!

             Zbieramy każdego rodzaju plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, sokach, napojach gazowanych, nakrętki z produktów kosmetycznych (kremy, pudry, zatyczki od dezodorantów) oraz produktów chemicznych (płynów do płukania, prania, płynów do zmywania naczyń). Zbieramy plastikowe nakrętki typu PET i HDPE.


      Plastikowe nakrętki można wrzucać do pojemnika znajdującego się na dolnym korytarzu.

      NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!!!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA KLASACH I - III

     •       17 lutego, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień KotaJest to dzień mający podkreślić znaczenie kotów w życiu każdego człowieka.  Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w kocich zabawach przygotowanych przez nauczycieli.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
   • (015) 836-28-14
   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce Poland
   • mgr Piotr Elżakowski
   • mgr Dorota Kaczor
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych