• II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

      W drugim dniu ferii chętni uczniowie przyszli do szkoły na seans filmowy. Przy zimowej herbacie z sokiem malinowym, goździkami i pomarańczą dzieci obejrzały film pt. "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra". Organizatorkami seansu były mgr Barbara Dziorek i mgr Kinga Robak.

  II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 1   II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 2

  II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 3   II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 4

 • I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

     Pierwszego dnia ferii w szkole przeprowadzone zostały warsztaty graficzno - malarskie. Pod okiem mgr Kingi Roszuk i mgr Agaty Guźli dzieci wykonały prace plastyczną pt. "Zaczarowany ogród".

  I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 1   I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 2 

    I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 3   I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH - Obrazek 4

 • KOLEJNY SUKCES ALEKSANDRA MATYKI Z KL. VIII

  KOLEJNY SUKCES ALEKSANDRA MATYKI Z KL. VIII

    Z ogromną radością informujemy, że Olek w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał po raz drugi tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki uzyskując 4 wynik w województwie podkarpackim.

  Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Katarzyna Szeląg.

  Serdecznie gratulujemy Olkowi i Rodzicom, a my jako szkoła jestesmy z niego BARDZO dumni!

 • ŻYCZENIA NA FERIE ZIMOWE 2019

  ŻYCZENIA NA FERIE ZIMOWE 2019
  Drodzy Uczniowie,
  życzymy Wam miłych i bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach  kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
  Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni i  wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.
   
  Dyrekcja, Nauczyciele
  Szkoły Podstawowej nr 1
  im. ks. A. Osetka w Gorzycach

   

  Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach i plecakach;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
  • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze;
  • ulica, zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.
 • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019"

     8 lutego br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. "BEZPIECZNE FERIE". Konkurs skierowany był dla uczniów klas "0" - IV. Organizartorami były mgr Kinga Roszuk i mgr Alina Piwowar. Dyplomy i nagrody dla uczestników wręczyła pani dyrektor mgr Lucyna Pacura.
  ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019" - Obrazek 1
    ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019" - Obrazek 2   ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019" - Obrazek 3   ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019" - Obrazek 4
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI.

      8 lutego 2019 r. w przed dzień rozpoczynających się ferii zimowych naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Gorzycach. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas młodszych 0 -III. Policjanci przypomnieli dzieciom o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek.
        Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych.  Na koniec nasi goście życzyli wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii.

   

   SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI. - Obrazek 1   SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI. - Obrazek 2
   

  Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za ciekawą prelekcję.

 • POGADANKA "BEZPIECZNE FERIE"

      Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Ale zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. W związku z tym 7 lutego br. uczniów naszej szkoły odwiedził przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii.
      Niebezpieczeństwo wynikające z nieodpowiednich zabaw na śniegu i lodzie może często doprowadzić do tragedii, dlatego też dzieci zwłaszcza najmłodsze powinny wiedzieć jak się zachować, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.
   

  POGADANKA "BEZPIECZNE FERIE" - Obrazek 1   POGADANKA "BEZPIECZNE FERIE" - Obrazek 2

  Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi straży pożarnej za pouczające spotkanie.

 • ZABAWA CHOINKOWA

       Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w poniedziałek - 4 lutego. Młodsi uczniowie bawili sie w godzinach popołudniowych, natomiast starsi w godzinach wieczornych.

     Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. W szkole zaroiło się od spidermanów, policjantów, strażaków itd. Nie zabrakło również wróżek i księżniczek. O oprawę muzyczną zadbali Nauczyciele i Samorząd Uczniowski. Pyszne poczęstunki dla uczniów przygotowali Rodzice. W trakcie zabawy uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię w "szkolnej fotobudce".

  ZABAWA CHOINKOWA - Obrazek 1  ZABAWA CHOINKOWA - Obrazek 2

  ZABAWA CHOINKOWA - Obrazek 3   ZABAWA CHOINKOWA - Obrazek 4

    Wspomnienia tych miłych chwil na pewno na długo zagoszczą w  pamięci wszystkich uczestników zabawy. 

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w albumie fotograficznym.

 • SUKCESY UCZNIÓW

      Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy VIII Aleksander Matyka został LAUREATEM w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Fizyki  uzyskując II wynik w województwie.

  Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Małgorzata Kołeczek.

   

  Serdecznie gratulujemy Olkowi!

 • WYWIADÓWKA

  W dniu 30.01.2019r. (środa) odbędzie się wywiadówka.

  godz. 15.30 - klasy "0" - III

  godz. 16.30 - spotkanie rodziców uczniów klas "0" - VIII z policjantami na sali gimnastycznej. Pogadanka dotycząca cyberprzemocy, dopalaczy, nękania itp.

  godz. po 17.00 (po spotkaniu z policjantami) - klasy IV - VIII

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

      W dniach od 21 do 23 stycznia br. uczniowie kl. "0", II i III gościli w salach lekcyjnych swoje Babcie i swoich Dziadków. Pod kierunkiem wychowawców dzieci zaprezentowały programy artystyczne, wykonali inscenizację jasełek i złożyły życzenia swoim kochanym Babciom i Dziadkom. Całość uroczystości dopełniły słodkie poczęstunki przygotowane przez rodziców.

  Były to wspaniałe dni pełne wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 1   DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 2

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 3   DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 4

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 5   DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 6

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w albumie fotograficznym.

 • MINUTA CISZY...

       16 stycznia br. o godz. 12.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć o tragicznie zmarłym, honorowym obywatelu naszej gminy Pawle Adamowiczu. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Pacura przedstawiła uczniom krótki życiorys prezydenta Gdańska, a przewodnicząca SU Oliwia Laskowska wierszem Wisławy Szymborskiej pt. "Nienawiść" wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. 

  MINUTA CISZY... - Obrazek 1   MINUTA CISZY... - Obrazek 2

 • BIAŁA SZKOŁA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

  BIAŁA SZKOŁA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ - Obrazek 1

       Tradycyjnie przed feriami uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się na Białą szkołę do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyjeździe udział wzięło 23 uczniów pod opiekę nauczycieli Aliny Piwowar, Justyny Tuderek i Marty Węglarskiej.

    Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo na stok. Część uczniów po raz pierwszy zmierzyło się z nauką jazdy na nartach i snowboardzie. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, gdzie podziwiali uroki miasta zimą. Podtrzymując tradycję, obejrzeliśmy ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Dopełnieniem aktywności zimowych był udział w kuligu połączony z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Uczniowie klasy VI i VII obejrzeli sztukę ludową pt. „Zatraceniec” w wykonaniu górali amatorów z Bukowiny Tatrzańskiej.

     Aby się zrelaksować i rozluźnić mięśnie w ostatnie popołudnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na baseny termalne Terma – Bania w Białce Tatrzańskiej. W związku z piękną zimą i nadmiarem śniegu uczniowie z zachwytem nurkowali w śniegowych zaspach lub zjeżdżali na kółko-ślizgach.

  Wieczorem chętni uczniowie spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i inne gry.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linkach poniżej:

  https://drive.google.com/open?id=1I0kBnYuCn8bI0RMjdCUWaRme98aF-UaE

  https://drive.google.com/open?id=1V5Oawa9C2obonB4bp9a3dJkBf4Tc0Lty

 • WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

       WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" - Obrazek 1   WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" - Obrazek 2

      9 stycznia br. uczniowie klas V- VIII razem z wychowawcami pojechali na przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" do MDK w Stalowej Woli. Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, powodując jego moralną przemianę. Główny bohater musiał  rozliczyć się ze swoimi lękami, przeszłością i trudnym charakterem. Wszystko po to, by pojąć te prawdy życiowe, które wydają się najprostsze. 

     Spektakl wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Podczas występu przygotowana była interesująca scenografia, oprawa muzyczna oraz gra świateł. Aktorzy dostarczyli młodym widzom wiele emocji.

 • WIZYTA KOLĘDNIKÓW W SZKOLE

      4 stycznia grupa uczniów z klasy VI i VIII  postanowiła przypomnieć dawną już i trochę zanikającą tradycję bożonarodzeniową – kolędowanie. Przebrani za króla, marszałka, babę, żyda, kostuchę, anioła i diabła odegrali zabawną scenkę dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 

  WIZYTA KOLĘDNIKÓW W SZKOLE - Obrazek 1

  Bardzo dziękujemy naszym uczniom za występ i podtrzymywanie tak pięknej tradycji bożonarodzeniowej!

 • WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA"

  \

  Kategoria I (klasy I-III):

  I miejsce - Karolina Śpiewak

  II miejsce - Amelia Jakubik

  III miejsce - Piotr Grębowiec

   

  Kategoria II (klasy IV-VIII):

  I miejsce - Martyna Śpiewak

  II miejsce - Oliwier Gębalski

  III miejsce - Julia Lorenc

   

  Wyróżnienia:

  Maria Jedziniak

  Karol Tomaszewski

   

     Zadaniem uczestników było wykonanie ozdób choinkowych z użyciem materiałów, które na pierwszy rzut oka wydają się już nieprzydatne. Dzięki temu stare gazety, butelki czy słomki do napojów stały się surowcami wtórnymi.

     W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Ich prace ozdobiły szkolną recyklingową choinkę wykonaną przy udziale uczniów.

       Wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia 2018 r. w czasie szkolnych Jasełek. Organizatorkami konkursu były mgr Katarzyna Sulich i mgr Kinga Roszuk.

         WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA" - Obrazek 1     WYNIKI KONKURSU "RECYKLINGOWA BOMKA" - Obrazek 2

  Gratulujemy zwycięzcom!

 • JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE...

       Po raz pierwszy w historii SP1 w jasełkach bożonarodzeniowych wystąpili nauczyciele i pracownik administracji. Na pomysł wystawienia niecodziennych jasełek wpadła Pani Beata Szczypień. Pracowników szkoły nie trzeba było wcale namawiać do wzięcia w nich udziału. Aktorzy wcielili się  w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki w wykonaniu uczniów, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Widzowie przyjęli spektakl bardzo życzliwie i ciepło.

      Oprócz uczniów, przedstawicieli gminy i rodziców inscenizację obejrzeli zaproszeni goście - sponsorzy, którzy za swoją wieloletnią pomoc i wsparcie dla szkoły otrzymali od Pani dyrektor Lucyny Pacury tytuł honorowy "Przyjaciela szkoły".

  JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE... - Obrazek 1    JASEŁKA INNE NIŻ WSZYSTKIE... - Obrazek 2
     Najważniejszym celem jasełek było sprawienie dzieciom i ich rodzicom nietypowego prezentu świątecznego. Nauczyciele nie wykluczają, że na tym świątecznym spektaklu nie poprzestaną i w kolejnych latach także będzie można ich zobaczyć w innych aktorskich kreacjach:-)

 • SERDECZNE ŻYCZENIA

             Uczniom i Rodzicom......

  Niech magiczna moc

  Wigilijnego Wieczoru

  przyniesie spokój i radość.

  A Nowy Rok obdaruje

  pomyślnością i szczęściem.

  Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

  oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019

  Życzą:

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  Szkoły Podstawowej nr 1

  im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

   

 • WIGILIE KLASOWE

        Jak co roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną organizujemy w klasach spotkania opłatkowe. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, z głośników słychać  kolędy, a dzieci i młodzież wzajemnie składają życzenia nauczycielom i sobie nawzajem.

   

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 1   WIGILIE KLASOWE - Obrazek 2

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 3    WIGILIE KLASOWE - Obrazek 4

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 5    WIGILIE KLASOWE - Obrazek 6

  WIGILIE KLASOWE - Obrazek 7     WIGILIE KLASOWE - Obrazek 8 

 • SUKCESY UCZNIÓW

     Z radością informujemy, że prace 5 uczniów naszej szkoły zostały dostrzeżone i nagrodzone przez jury  XVII EDYCJI BOŻONARODZENIOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO na projekt kartki świątecznej GWIAZDKA 2018. Prace plastyczne wykonane zostały na lekcjach plastyki oraz podczas zajęć w świetlicy SP1 prowadzonych przez Panią Kingę Roszuk. 19 grudnia 2018r. uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w rozdaniu nagród i otwarciu wystawy pokonkursowej w Tarnobrzeskim Domu Kultury.                                                                                               

     NAGRODY otrzymały: Daria Czajka,  Amelia Partyka, Oliwia Burek, Olga Pawłowska. Wyróżniona została również praca Piotra Grębowca wykonana techniką pasteli.

  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 1

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Zapraszamy na stronę TDK w Tarnobrzegu: http://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2018/12/21/bozonarodzeniowy-konkurs-plastyczny/

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć