• OGÓLNOPOLSKI BIEG PRZEDSZKOLAKÓW

      Dnia 9 maja br. w ramach promocji zdrowia i sportu Oddział Przedszkolny uczestniczył w III Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków zorganizowanym w ramach zajęć  na terenie placu szkolnego.

    Wysiłek i sprawność fizyczna dzieci została doceniona oraz nagrodzona dyplomami i słodkościami.

   

   

 • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

       W Szkolnym Konkursie Plastycznym na "Najpiękniejszą pisankę wielkanocną z elementem biało - czerwonym" udział wzięlo 27 uczniów z klas "0" - VIII. Prace uczniów ocenianie były w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - kl. "0" - III, II kategoria - kl. IV - VIII.

      Komisja konkursowa w składzie: mgr Jolanta Strzeszewska, mgr Joanna Stachurska i mgr Ewelina Drzazga wyłoniła następujących zwycięzców:

   

  KATEGRORIA I: klasy "0" - III:

  I miejsce: Maja Wianecka kl. "0", Zofia Tabor kl. "0", Bruno Porębski kl. "0"

  II miejsce: Emilia Kozioł kl. "0", Natalia Mysza kl. "0", Amelia Jakubik kl. III

  III miejsce: Jan Zarębkiewicz kl. I, Filip Polek kl. "0"

   

  KATEGORIA II: klasy IV - VIII:

  I miejsce: Ignacy Adamczyk kl. IV

  II miejsce: Maria Jedziniak kl. IV, Kamil Mordon kl. IV

  III miejsce: Mikołaj Idec kl. VII

   

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy nagrody ufundowane przez panią dyrektor mgr Lucynę Pacurę.

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

   

 • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE "CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ"


      14 maja br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszem policji panem Stanisławem Cibą z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

      Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Prowadzący spotkanie dokładnie omówił zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

      Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

  Opiekunowie SKW Volontario
  Justyna Tuderek
  Tomasz Śpiewak

 • II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

     13 maja br. nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ pod hasłem "Strofy o Ojczyźnie". Konkurs swoim patronatem objął Wójt Gminy Gorzyce pan Leszek Surdy.

     W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 24 uczniów, którzy reprezentowali 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Gorzyce. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Szymon Węglarski z kl. VI, Julia Jagieła z kl. VII, Oliwia Laskowska z kl. VIII, Nikola Góral z kl. VIII i Jakub Brzeziński z kl. VIII.

      Do oceny występów uczniów powołane zostało jury w składzie: pani Lucyna Pacura - dyrektor SP1, pani Mariola Stopińska - Hara - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach, pani Monika Zając - pracownik Urzędu Gminy Gorzyce i ksiądz dziekan Mariusz Kozłowski.

      Młodzież recytowała wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego też jury nie miało łatwego zadania, dokonując wyboru najciekawszych i najładniejszych recytacji. W oczekiwaniu na wyniki na wszystkich uczestnków czekał słodki poczęstunek zakupiony przez panią dyrektor SP1.

       Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Gorzyce.

       Uczennica naszej szkoły Oliwia Laskowska z kl. VIII zajęła II miejsce, natomisat Szymon Węglarski z kl. VI otrzymał wyróżnienie.

   

        Organizatorami konkursu były mgr Lucyna Pacura - dyrektor szkoły, mgr Krystyna Rybak i mgr Ewelina Drzazga.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    30 kwietnia br. odbyła się  akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klas starszych pod opieką pani Marty Węglarskiej, pani Kingi Robak i pani Moniki Chruściel - Krupy. O oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Jabłońska - Krysa i pani Beata Szczypień. Uczniowie przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 maja i polskich symboli narodowych. Na koniec artyści zatańczyli poloneza. 

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w zakładce album fotograficzny.

 • INFORMACJA

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach informuje: 
  Dni 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi.
   
  2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (dzień dyrektorski). W tym dniu zajęcia opiekuńczo -wychowawcze odbywać się będą w godzinach 8.00 – 16.00. 

   

  mgr Lucyna Pacura

 • SUKCESY UCZNIÓW

        Grupa uczniów naszej szkoły wzęła udział w XII edycji konkursu pt. „Tradycyjne Obrzędy Polskie – Wielkanocny Konkurs Plastyczny”.

    Organizatorem konkursu był Tarnobrzeski Dom Kultury. Komisja konkursowa postanowiła przyznać NAGRODY czterem uczennicom naszej szkoły: JULII CHMIELEWSKIEJ, OLIWII WÓJCIK, AGACIE WITKOWSKIEJ  i OLIWII BUREK.

      Dziewczynki wraz z rodzicami uczestniczyły w otwarciu wystawy pokonkursowej w Galerii TDK podczas, którego wręczono im nagrody oraz dyplomy. Swoje prace przygotowały na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej i na lekcji plastyki.

  Szczegółowe informacje w linku poniżej:

  http://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2019/04/18/otwarcie-wystawy-pokonkursowej-tradycyjne-obrzedy-polskie-wielkanocny-konkurs-plastyczny/

  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 1    SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 2

  Serdecznie gratulujemy!

 • INFORMACJA

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach informuje, że od dnia 29 kwietnia (poniedziałek) zajęcia dydaktyczne dla wszystkich oddziałów odbywać się będą zgodnie z planem lekcji.

  Dni 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi od zajęć dydaktycznych.

  2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (dzień dyrektorski).

   

  mgr Lucyna Pacura

 • INFORMACJA


     W dniach 24 - 26.04.2019r. (środa, czwartek, piątek) w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w godzinach od 7.30 do 16.00.

     Odnośnie wznowienia zajęć dydaktycznych proszę na bieżąco śledzić informacje, które będą ukazywały się za pomocą e - dziennika i strony internetowej szkoły.

   
                                                                                                                   mgr Lucyna Pacura
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
                                                                                                                                                                   im. ks. Adama Osetka
                                                                                                                                                                 w Gorzycach
 • INFORMACJA

  INFORMACJA - Obrazek 1

   

   

   

   

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach informuje
  o zorganizowaniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w dniach 18, 19 i 23.04.2019r. 
  dla oddziału przedszkolnego (zerówki) od godziny 8.00 do godziny 12.00.

   

                                                                                                                          mgr Lucyna Pacura

 • INFORMACJA

                             
  Drodzy Rodzice
  ,

     w związku z dalszym brakiem porozumienia przedstawicieli ZNP z Rządem, w dniu jutrzejszym tj. 08.04.2019r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach rozpoczynają strajk.

                                                                                                                                mgr Lucyna Pacura

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

  im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

 • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE

       5 kwietnia br. 6 uczniów z klas V - VIII wzięło udział w gminnych eliminacjach konkursu pożarniczego MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Uczestnicy za zadanie mieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru. Uczniowie odpowiadali również na pytania komisji. 

       W drugiej grupie wiekowej uczeń naszej szkoły - ALEKSANDER MATYKA zajął I miejsce, a tym samym zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 29 kwietnia br. w Baranowie Sandomierskim.

  MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE - Obrazek 1   MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE - Obrazek 2

   

  Serdecznie gratulujemy Olkowi i życzymy powodzenia w elimnacjach powiatowych!

 • INFORMACJA

  INFORMACJA - Obrazek 1

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Komunikacie Podkarpackiego Kuratora Oświaty w linku poniżej:

  https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/komunikat-podkarpackiego-kuratora-oswiaty-2/

 • 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

   2 kwietnia obchodzimy "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu". Tego dnia uczniowie klasy I wspólnie z wychowawcami udali się do Samorządowego Przedszkola w Gorzycach. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu na temat autyzmu. Następnie dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych, przygotowanych przez wychowawców Samorządowego  Przedszkola w Gorzycach. Po zjedzeniu pysznego obiadu wszyscy udali się na przemarsz ulicami Gorzyc w barwach niebieskich.

  2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - Obrazek 1     2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - Obrazek 2  

  2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - Obrazek 3     2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - Obrazek 4

  Serdecznie dziękujemy Samorzadowemu Przedszkolu w Gorzycach za zaproszenie.

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Drodzy Rodzice,

          dnia 3 kwietnia 2019r. odbędzie się wywiadówka.

  godz. 16.00 - klasy "0" - III

  godz. 16.30 - spotkanie rodziców z panią Dyrektor na sali gimnastycznej

  godz. 16.45 - klasy IV - VIII

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • SUKCESY UCZNIÓW

      Z wielką radością informujemy, że ALEKSANDER MATYKA uczeń klasy VIII został LAUREATEM Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii. Olek w tym roku szkolnym otrzymał tytuł LAUREATA z trzech przedmiotów: matematyki, fizyki i chemii.

     Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Alina Mokrzak.

   

  Serdecznie gratulujemy Olkowi i Rodzicom, a my jako szkoła jestesmy z niego BARDZO dumni!

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

      W dniach 25 - 26 marca br. w naszej szkole odbyły się nauki rekolekcyjne, które poprowadził ks. Mateusz Machniak z parafii Św. Barbary w Tarnobrzegu.

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 1   REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - Obrazek 2

 • WARSZTATY KULINARNE W KLASIE I

       Już po raz kolejny pierwszaki wykazały się zdolnościami kulinarnymi. Po koktajlu i piernikach przyszedł czas na wiosenne kanapki. Każdy uczeń przyrządził je zgodnie ze swoimi  upodobaniami smakowymi. Przeważały swieże warzywa. Do kanapek wykorzystano cebulki z klasowej hodowli. Na koniec nastapiła degustacja.

  WARSZTATY KULINARNE W KLASIE I - Obrazek 1   WARSZTATY KULINARNE W KLASIE I - Obrazek 2 

  WARSZTATY KULINARNE W KLASIE I - Obrazek 3

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

       21 marca uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami tradycyjnie jak, co roku pożegnali zimę, a przywitali wiosnę. Uczniowie samodzielnie wykonali Marzanny i razem z wychowawcami przeszli z nimi korowodem ulicami Gorzyc.

  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 1   

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas "0" - VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na "Pisankę wielkanocną z elementem biało - czerwonym"Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pisankę w dowolnie wybranej technice  i dowolnej wielkości.

    Prace należy składać do 1 kwietnia 2019r. do pani Jolanty Strzeszewskiej, pani Eweliny Drzazgi lub pani Joanny Stachurskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 kwietnia 2019r.

  Ocena zostanie dokonana w dwóch kategoriach wiekowych:

   - kategoria I – klasy „0” - III

  - kategoria II – klasy IV - VIII

   

  Dla zwycięzców przewidziano nagrody!

  Organizatorzy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć