• ROZDANIE UPOMINKÓW ZA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH FERYJNYCH

•      W dniu 26 lutego br. pani dyrektor mgr Lucyna Pacura wręczyła upominki dla dzieci biorących udział w zajęciach feryjnych, które odbywały się od 11 do 15 lutego na terenie szkoły.

Ferie bardzo szybko dobiegły końca teraz pozostało już tylko odliczanie do wakacji...

• OSTATNI DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

•       Ostatniego dnia dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, mogły nauczyć się również podstawowych kroków tańca "Belgijka". W dalszej części odbyły się zajęcia profilaktyczne z fonoholizmu poprowadzone przez mgr Tomasza Śpiewaka i mgr Beatę Szczypień.

• III DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

•    Trzeciego dnia w szkole odbyły się walentynkowe warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnie z mgr Beatą Wolak i mgr Dorotą Grocholą przygotowały pyszne, zdrowe kanapki i warzywne szaszłyki. W drugiej części zajęć wszyscy wykonali kartki walentynkowe.

• II DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

•     W drugim dniu ferii chętni uczniowie przyszli do szkoły na seans filmowy. Przy zimowej herbacie z sokiem malinowym, goździkami i pomarańczą dzieci obejrzały film pt. "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra". Organizatorkami seansu były mgr Barbara Dziorek i mgr Kinga Robak.

• I DZIEŃ ZAJĘĆ FERYJNYCH

•    Pierwszego dnia ferii w szkole przeprowadzone zostały warsztaty graficzno - malarskie. Pod okiem mgr Kingi Roszuk i mgr Agaty Guźli dzieci wykonały prace plastyczną pt. "Zaczarowany ogród".

• KOLEJNY SUKCES ALEKSANDRA MATYKI Z KL. VIII

•   Z ogromną radością informujemy, że Olek w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał po raz drugi tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki uzyskując 4 wynik w województwie podkarpackim.

Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Katarzyna Szeląg.

Serdecznie gratulujemy Olkowi i Rodzicom, a my jako szkoła jestesmy z niego BARDZO dumni!

• ŻYCZENIA NA FERIE ZIMOWE 2019

• Drodzy Uczniowie,
            życzymy Wam miłych i bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach  kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
            Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni i  wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

Dyrekcja, Nauczyciele
            Szkoły Podstawowej nr 1
            im. ks. A. Osetka w Gorzycach

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach i plecakach;
            • pamiętajcie o telefonach alarmowych – europejski numer alarmowy: 112;
            • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
            • używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze;
            • ulica, zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.
          • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNE FERIE 2019"

•    8 lutego br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. "BEZPIECZNE FERIE". Konkurs skierowany był dla uczniów klas "0" - IV. Organizartorami były mgr Kinga Roszuk i mgr Alina Piwowar. Dyplomy i nagrody dla uczestników wręczyła pani dyrektor mgr Lucyna Pacura.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
          • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI.

•     8 lutego 2019 r. w przed dzień rozpoczynających się ferii zimowych naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Gorzycach. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas młodszych 0 -III. Policjanci przypomnieli dzieciom o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek.
                  Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych.  Na koniec nasi goście życzyli wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za ciekawą prelekcję.

• POGADANKA "BEZPIECZNE FERIE"

•     Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Ale zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. W związku z tym 7 lutego br. uczniów naszej szkoły odwiedził przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii.
                Niebezpieczeństwo wynikające z nieodpowiednich zabaw na śniegu i lodzie może często doprowadzić do tragedii, dlatego też dzieci zwłaszcza najmłodsze powinny wiedzieć jak się zachować, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi straży pożarnej za pouczające spotkanie.

• ZABAWA CHOINKOWA

•      Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w poniedziałek - 4 lutego. Młodsi uczniowie bawili sie w godzinach popołudniowych, natomiast starsi w godzinach wieczornych.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. W szkole zaroiło się od spidermanów, policjantów, strażaków itd. Nie zabrakło również wróżek i księżniczek. O oprawę muzyczną zadbali Nauczyciele i Samorząd Uczniowski. Pyszne poczęstunki dla uczniów przygotowali Rodzice. W trakcie zabawy uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię w "szkolnej fotobudce".

Wspomnienia tych miłych chwil na pewno na długo zagoszczą w  pamięci wszystkich uczestników zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w albumie fotograficznym.