• SPOTKANIE Z RODZICAMI

• Drodzy Rodzice,

dnia 3 kwietnia 2019r. odbędzie się wywiadówka.

godz. 16.00 - klasy "0" - III

godz. 16.30 - spotkanie rodziców z panią Dyrektor na sali gimnastycznej

godz. 16.45 - klasy IV - VIII

Serdecznie zapraszamy!

• SUKCESY UCZNIÓW

•     Z wielką radością informujemy, że ALEKSANDER MATYKA uczeń klasy VIII został LAUREATEM Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z Chemii. Olek w tym roku szkolnym otrzymał tytuł LAUREATA z trzech przedmiotów: matematyki, fizyki i chemii.

Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Alina Mokrzak.

Serdecznie gratulujemy Olkowi i Rodzicom, a my jako szkoła jestesmy z niego BARDZO dumni!

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

•     W dniach 25 - 26 marca br. w naszej szkole odbyły się nauki rekolekcyjne, które poprowadził ks. Mateusz Machniak z parafii Św. Barbary w Tarnobrzegu.

• WARSZTATY KULINARNE W KLASIE I

•      Już po raz kolejny pierwszaki wykazały się zdolnościami kulinarnymi. Po koktajlu i piernikach przyszedł czas na wiosenne kanapki. Każdy uczeń przyrządził je zgodnie ze swoimi  upodobaniami smakowymi. Przeważały swieże warzywa. Do kanapek wykorzystano cebulki z klasowej hodowli. Na koniec nastapiła degustacja.

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

•     Serdecznie zapraszamy uczniów klas "0" - VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na "Pisankę wielkanocną z elementem biało - czerwonym"Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pisankę w dowolnie wybranej technice  i dowolnej wielkości.

Prace należy składać do 1 kwietnia 2019r. do pani Jolanty Strzeszewskiej, pani Eweliny Drzazgi lub pani Joanny Stachurskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 kwietnia 2019r.

Ocena zostanie dokonana w dwóch kategoriach wiekowych:

- kategoria I – klasy „0” - III

- kategoria II – klasy IV - VIII

Dla zwycięzców przewidziano nagrody!

• DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

•     8 marca br. z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki od kolegów dostały miłe podarunki,  a nauczycielki otrzymały pachnące wiosną kwiaty.

Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom z samego rana chłopcy i panowie  odśpiewali "Sto lat" i wręczyli każdej pyszne jabłuszko z serduszkiem.

Wszystkim kobietom  i dziewczynkom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

• RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

•     Podobnie, jak w ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły  Antoni Matyka i Aleksander Matyka włączyli się w organizację ogólnopolskiego biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym 2019". W tym roku dołączyła do nich Julia Lorenc. Nasi wolontariusze zbierali datki na pomoc dla malutkiej Małgosi i dla Bartka, którzy codziennie zmagają się z chorobą. Specjalnie przygotowane puszki do kwestowania wypełniło prawie 230 złotych.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy chętnie spędzili niedzielne popołudnie na pomocy innym.

• DZIEŃ OTWARTY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM I W SZKOLE

• Serdecznie zapraszamy

na DZIEŃ OTWARTY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY

pod hasłem: "Egzotyczna wyprawa Bolka, Lolka i Toli",

który odbędzie się w dniu 7 marca 2019r. o godz. 9.00.

W programie

- "Egzotyczna wyprawa" - zabawy ruchowe, muzyczno - rytmiczne (prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego, które ułatwi udział dzieciom w zabawie;

- Biesiada w afrykańskiej wiosce;

- Występ uczniów klasy III;

- Pamiątkowe zdjęcia i upominki.

Szkoły Podstawowej nr 1
                                                                                                                                                          im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
                                                                                                                                                                      mgr Lucyna Pacura

• FINAŁ AKCJI "PĄCZKI DO RĄCZKI"

•       W tym roku pomagamy 5 letniemu Dominikowi z Gorzyc, który choruje na nowotwór. Na ten szczytny cel ze sprzedanych pączków udało się zebrać prawie  500 zł.
            Tradycyjnie, chętnie w tę akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Drodzy Rodzice!

Prosimy przyjąć nasze najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za udział, zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc w realizacji akcji „Pączki do Rączki”. Wspólnie przyczyniliśmy się do powstania niezwykłego wydarzenia. Państwa udział był wyrazem wielkiej wrażliwości i otwarcia serca na potrzeby innych. W szczególności dziękujemy Pani Katarzynie Śpiewak, Pani Ewie Jedziniak, Pani Katarzynie Adamczyk, Pani Małgorzacie Partyce, Pani Aleksandrze Laskowskiej, Pani Mariannie Lorenc, Pani Barbarze Zarębkiewicz, Pani Katarzynie Brzezińskiej oraz Pani Annie Krzemińskiej.

Opiekunowie akcji: Alina Piwowar, Justyna Tuderek, Tomasz Śpiewak