• ZOO i Zamość

     • W dniu 24 września 2019r. uczniowie wraz z nauczycielami klas I – III wybrali się na wycieczkę do Zamościa. W programie wycieczki był pobyt w Ogrodzie Zoologicznym oraz zwiedzanie Starówki.  W ZOO uczniowie wzięli udział w lekcji przyrodniczej, podczas której obejrzeli film o życiu zwierząt, poznali różne gatunki  puszczyków oraz dowiedzieli się  o ich budowie i trybie życia. Następnie mieli okazję obserwować wygląd skrzydeł przy użyciu lup. Potem wraz z przewodnikiem udali się w poszczególne alejki ZOO, aby podglądać wygląd i zachowanie różnych zwierząt. Największym psikus zrobiły żyrafy uciekając przed fotoreporterami. Dzieci zachwycały  żaby, których wygląd był bardzo barwny.

      Po zwiedzeniu ZOO w pięknych jesiennych barwach i promieniach słońca udaliśmy się z przewodnikiem na Starówkę. Tam dowiedzieliśmy, że  Zamość to miasto nazywane „Padwą północy”. Ma  piękną renesansową Starówkę zaprojektowaną na planie gwiazdy. Ponadto Zamość jest drugim pod względem ludności miastem w województwie lubelskim. Byliśmy w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i podziwialiśmy fortyfikację twierdzy Zamość.

     • 65 rocznica śmierci Patrona szkoły

     • 25 września w naszej szkole uroczyście był obchodzony dzień patrona - ks. Adama Osetka. Po mszy św. , gdzie ks. proboszcz Mariusz Kozłowski nakreślił historię życia tego kapłana, zostały uroczyście złożone kwiaty i zapalone znicze na jego grobie. Kwiaty złożył pan Leszek Surdy - wójt gminy Gorzyce, oraz uczniowie szkoły. W kolejnej części jaką byłą akademia, uczniowie przedstawili przygotowany pod kierunkiem ks. Damiana Szypuły montaż słowno-muzyczny na temat patrona. Był on  połączony z quizem na temat patrona po wcześniej wyświetlonej prezentacji. Najmłodsi uczniowie mieli szanse poznać kilka faktów z życia ks. Adama Osetka, a dla uczniów starszych byłą to dobra lekcja partiotyzmu.  

       

     • Volontario we współpracy z Caritas

     • Ogólnopolska Akcja „Kromka Chleba dla Sąsiada” – Zbiórka Żywności odbywała się w dniach 20-21 września 2019 roku. To już 17 raz, gdy wolontariusze Caritas zbierali trwale zapakowaną żywność, która będzie rozdzielona między osoby starsze, potrzebujące takiej pomocy. W sklepie sieci Biedronka, w sobotę 21 września 2019 r., wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w tę akcję, zbierając produkty od klientów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” – Zbiórka Żywności.

     • DBAMY O ZIEMIĘ

     • 20 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

     • W Gminnej Bibliotece Publicznej

     • W piątek 13 września klasy I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach. Uczniowie poznali zasady działania biblioteki i czytelni, dowiedzieli się o budowie i rodzajach książek. Pracownice placówki przeczytały  dzieciom bajkę oraz zachęcały do korzystania z księgozbioru wraz z rodzicami.

     • Narodowe czytanie

     • Dnia 6 września 2019 roku uczniowie klasy piątej i siódmej uczestniczyli w Narodowym Czytaniu Noweli Polskich. Akcję zorganizował Dom Kultury w Gorzycach. Uczniowie zapoznali się z treścią nowel: "Katarynka" Bolesława Prusa, "Dobra Pani" Elizy Orzeszkowej i "Dym" Marii Konopnickiej.

     • Odwiedziny policjanta

     • W dniu 10 września uczniów klasy I, II i III odwiedził policjant. Mówił o zasadach bezpiecznego poruszania się w trakcie drogi do szkoły i z niej. Przypomniał też o numerach alarmowych jakie są ważne na wypadek sytuacji zagrażających życiu. UIczulił dzieci, by w godzinach popołudniowych i wieczornych nosiły plecaki ze światełkami odblaskowymi, a na kurtkach posiadały zabezpieczenia odblaskowe. 

     • Witaj szkoło....

     • 2 września 2019r. po uroczystej mszy świętej w Kościele parafialnym w Gorzycach nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego. Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli uroczyście przywitała pani Dyrektor Lucyna Pacura. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie rodzicom ważnych informacji dotyczących prawidłowego funkcjonowania szkoły. Na koniec pani Dyrektor życzyła uczniom sukcesów i radości w nowym roku. Odbyły się też pierwsze lekcje wychowawcze.