• Poznajemy kulturę Japonii

     • Uczniowie z klas V i VI biorą udział w zajęciach kulturoznawczych z elementami nauki j. japońskiego. W trakcie jednych z lekcji uczniowie poznali tradycyjne stroje państw Azji Wschodniej oraz mieli możliwość ubrania nieformalnego kimona japońskiego, czyli yukaty. Docenili piękno tego stroju oraz przekonali się o tym, jak skomplikowany jest proces jego zakładania. Na koniec wykonali papierowe laleczki w kimonach

     • Już uczniowie

     • Pierwszoklasiści z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 17 października  2019r. odbyło się pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów była pani Wójt Lucyna Motyka oraz ks. proboszcz Mariusz Kozłowski.

      Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkoły Emilia Krzemińska.

      Pod kierunkiem pani Jolanty Strzeszewskiej uczniowie klasy VII przygotowali otrzęsiny klasy I oraz przedstawienie klasy I. Zgodnie z tradycjami pierwszoklasiści musieli się wykazać swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz muzycznymi.

      Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Lucyna Pacura pasowała dzieci na uczniów.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, anioły, kalendarze oraz słodkości.

      Po części oficjalnej uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się w radosnych nastrojach do pięknie wystrojonej  Sali na słodki poczęstunek.

     • W Sandomierzu

     • W dniu 10 października br. Uczniowie kl. V uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Ładna pogoda i wyjątkowo ciepły dzień sprawił, że mogliśmy w pełni cieszyć się z tego wyjazdu. Pierwszym punktem zwiedzania była Podziemna Trasa Turystyczna o długości 470 m, która jest bardzo zróżnicowaną pod względem głębokości dochodzącej do 12 m poniżej poziomu rynku. Sandomierskie lochy owiane są wieloma legendami, które przekazał nam przewodnik podczas zwiedzania. Następnym punktem naszego zwiedzania było Muzeum, Figur Woskowych Ojca Mateusza. Obejrzeliśmy figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji Sandomierz. Młodzież miała jeszcze okazję zobaczyć kilka zabytków tego urokliwego miasta tj. wspaniała architektura Zamku ukształtowanego na wzór królewskiego Wawelu, Kościół św. Jakuba z XIII, Bramę Opatowską, Ucho Igielne. Zwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad przygotowany przez restaurację Trzydziestkę, za co bardzo dziękujemy pani Joannie Burek.

     • Wycieczka do Kina Helios

     • Dnia 04.10.2019r. Oddział przedszkolny wraz z klasą II  wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Stalowej Woli.  Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Angry Birds 2”.

      Film mówi nam o obawach Reda (Czerwonego), że zostanie sam, nikt go nie będzie lubić. Dlatego też potrzebuje on być bohaterem, gdy świnki wysyłają prośbę o rozejm, Red wpierw reaguje przerażeniem. Jak to, to teraz wszyscy będą już żyć szczęśliwie i nie będą potrzebować obrońcy? Co się z nim stanie? Bohater ten będzie musiał więc zrozumieć, że nie musi wszystkiego robić sam, zespołowa praca zwykle przynosi więcej efektów niż załatwianie wszystkiego solo. I że warto po prostu być sobą, zachowywać się porządnie, bo wtedy też wszyscy będą cię lubić. Przy okazji Angry Birds 2 przypomina, że nigdy nie jest za późno, by naprawić dawne błędy oraz że miłość to zdecydowanie nie jest nauka ścisła i nie da się jej zaprogramować algorytmem. 

      Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

       

     • Zwiedzamy Warszawę

     • W dniach 30.09 - 1.10.2019r., piętnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Razem z kolegami i koleżankami ze szkół w Furmanach i Sokolnikach, chłopcy i dziewczęta zwiedzali stolicę Polski i poznawali jej historię. Pierwszego dnia, mimo deszczowej pogody, zobaczyli najważniejsze miejsca na Warszawskiej Starówce i odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugi dzień, przywitał słoneczną pogodą, idealną na spacer po Łazienkach. Następnie uczniowie mogli zobaczyć Stadion Narodowy w pięknych biało-czerwonych barwach. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Zamku Królewskiego. W doskonałych nastrojach, choć nieco zmęczeni, wszyscy cało i zdrowo wrócili do swoich domów. 

     • "Nie zgubić talentu"

     • W Dębicy odbyła się tegoroczna gala „Nie zagubić talentu”, podczas której marszałek województwa Władysław Ortyl wręczył stypendia i nagrody najbardziej uzdolnionym i wyróżniającym się uczniom w regionie. 

      Nagrodzeni stypendyści to w większości finaliści i laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom i absolwentom szkół podstawowych, absolwentom klas gimnazjalnych oraz uczniom szkół ponadpodstawowych.

      Wśród nich znalazł się nasz tegoroczny absolwent,  Aleksander Matyka laureat trzech konkursów przedmiotowych, duma i chluba naszej szkoły. Aleksandrowi życzymy, by  "przenosił góry" w arkanach nauki i zawsze pamiętał o tym, że wyszedł z naszej szkoły. Gratulujemy