• "ZDROWYM CHCĘ BYĆ"

     • Przedszkolaki z naszej szkoły poznały zasady zdrowego odżywiania się. W ramach zajęć "Zdrowym chcę być" przygotowały dzisiaj zdrowe i pyszne szaszłyki owocowe.

     • WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

     •  

      Grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczycieli odwiedziła schronisko dla zwierząt w Gorzycach. Wolontariusze przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej zebrane dary.

      Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas i dzięki temu udało się zebrać karmę, koce, ubrania, zabawki i inne akcesoria niezbędne w schronisku.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I-VIII wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności uczniowskiej. 
      W schronisku powitała nas wolontariuszka pani Joanna Chmielnicka, która opowiedziała nam m.in. o funkcjonowaniu tej instytucji  oraz o losach niektórych zwierząt tam przebywających. Pokazała nam również, jak należy witać się z psem oraz wtajemniczyła w psie zwyczaje.

      Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości  i szacunku do innych, nie tylko do ludzi, ale i  do zwierząt.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom,  którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy również nauczycielom, pani Marcie Węglarskiej, pani Joannie Stachurskiej, Agacie Guźli i panu Tomaszowi Śpiewakowi za opiekę nad dziećmi  i dowiezienie zebranych rzeczy do schroniska.

      Psy Lady, Jula, Bunio, Harry, Tedy oraz  koty Lizak, Zytka, Aureolka czekają na nowy dom.

      Koordynatorzy akcji:

      Justyna Tuderek, Agata Guźla i Katarzyna Sulich.

       

       

     • MEN DZIĘKUJE SZKOLE

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej za włączenie się  do akcji MEN „Szkoła pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walki o wolność, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu. Szkoła otrzymałą też pamiątkowy dyplom.

     • Scottie Go! - Przygoda z programowaniem

     • Scottie Go! – Przygoda z programowaniem – ciąg dalszy.

      Opierając się na nabytych umiejętnościach podczas projektu „Programista z klasą” uczniowie klasy II naszej szkoły kontynuowali przygodę z programowaniem. Realizując warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystując najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej dzieci analizowały i rozwiązywały problemy na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie układali i programowali algorytmy posługując się aplikacjami komputerowymi. Nauka programowania dzięki grze Scottie Go! oraz programowi Scratch okazała się być przyjemną zabawą i możliwością rozwijania kreatywności i logicznego myślenia u uczniów. Opiekę merytoryczną i opiekuńczą nad uczniami sprawowały nauczycielki Alina Piwowar i Marta Węglarska.

     • SUKCES NASZYCH "JEDYNECZEK"

     • W sobotę 16 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej "Patriotyzm zapisany w piosence". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz dzieci i Młodzieży Azymut.

      Celem festiwalu było uświadomienie roli pieśni patriotycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej, kształtowanie dumy z polskich pieśni patriotycznych, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka, patrioty przez zainteresowanie historią, rozwijanie umiejętności śpiewu i talentów wokalnych.

      Pierwszoklasistki zaśpiewały dwie piosenki :Niepodłegłośc", i "Czy wojna jest dla dziewczyn". Ta druga dała im    I miejsce w konkursie. 

      Kategoria zespoły

      I miejsce: Zespół „Jedyneczki” Zofia Tabor, Maja Wianecka, Anna Witkowska.

     • Stypendia MEN

     • Absolwent naszej szkoły Aleksander Matyka jest stypendystą Ministerstwa Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Aleksander jest wielkorotnym laureatem konkursów przedmiotowych. Życzymy mu  jeszcze większych sukcesów. 

     • KONKURS "BARWY NIEPODLEGŁOŚCI"

     • Rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Plastycznego

      BARWY NIEPODLEGŁOŚCI

           W dniu 8.11.2019 podczas uroczystej akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom II Gminnego Konkursu Plastycznego „BARWY NIEPODLEGŁOŚCI” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gorzyce.

      Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pobudzanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.

                 W konkursie udział wzięło łącznie w dwóch kategoriach wiekowych  96 uczniów
       z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Gorzyce.

          W dniu 4.11.2019 jury konkursowe (w składzie: przewodniczący ks. Mariusz Kozłowski, Pani Lucyna Pacura , Pani Monika Zając) postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

      W I kategorii (5-10 lat) I miejsce zdobyła Nikola Kocur ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, II miejsce –  Malwina Jurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach i  Zofia Tabor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Adama Osetka w Gorzycach, III miejsca nie przyznano, wyróżnienie zdobyli  Julia Pikus ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, Mikołaj Lewandowski i Amelia Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 1. ks Adama Osetka w Gorzycach.

       W  II kategorii (11-16 lat) I miejsce zdobył Kacper Koper ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, II miejsca nie przyznano, III miejsce równorzędnie przyznano Szymonowi Węglarskiemu i Michałowi Mielnikowi  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Adama Osetka w Gorzycach, wyróżnienie zdobył Jakub Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

       Gratulujemy zwycięzcom

      oraz dziękujemy wszystkim nauczycielom za zainteresowanie konkursem i opiekę artystyczną: Pani Elżbiecie Jabłońskiej – Krysa, Pani Zenobii Gilewskiej, Pani Małgorzacie Bodzioch, Pani Małgorzacie Kotwicy, Pani Jolancie Strzeszewskiej,  Pani Alinie Piwowar,  Pani Bożenie Grobelskiej, Pani Beacie Golec, Pani Danucie Laskowskiej, Pani Ewie Biłejszys, Pani Wisławie Duszkiewicz, Pani Małgorzacie Wryk, Małgorzacie Szymczyk, Pani Jolancie Tutak, Pani Małgorzacie Trojanowskiej, Pani Paulinie Kuli, Pani Urszuli Motyce, Pani Teresie Bożek, Pani Bogusławie Chmiel,  Pani Ninie Złotek.

     • "DLA CIEBIE POLSKO"

     • Dnia 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Tradycyjnie już 15. raz była to impreza środowiskowa.

      Uczniowie zaprezentowali program poetycko – muzyczny pt. „DLA CIEBIE POLSKO” przygotowany przez p. Krystynę Rybak, p. Beatę Wolak, p. Elżbietę Jabłońską – Krysę i p. Beatę Szczypień.

      Po akademii zaproszeni Goście oraz licznie przybyli mieszkańcy Gorzyc zaśpiewali wiązankę pieśni żołnierskich i legionowych.

      Wieczór zakończył się poczęstunkiem oraz tradycyjną grochówką.