• SUKCESY KL I

     • Serdecznie informujemy, że w Konkursie Plastycznym pt. "Moja wyprawa do lasu" zorganizowanym na szczeblu regionalnym przez tarnobrzeski LOP  - I miejsce zdobył Antoni Piebiak, II miejsce zdobyła Zosia Tabor, III miejsce zdobyła Karolina Pałkowska. Opiekunem była pani Jolanta Strzeszewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • ŚWIĘTA TUŻ TUŻ...

     • W dzisiejszym dniu w naszej szkole czuło się już świąteczny nastrój, a to wszystko dzięki wspaniałemu zapachowi pieczonych pierniczków, który unosił się już od rana. Nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III  z pomocą mam i nauczycieli stworzyły prawdziwe cukiernicze arcydzieła. Pierniczki wyszły zarówno piękne, jak i smaczne. Będą wspaniałą ozdobą domowych choinek i pyszną przekąską podczas świątecznych spotkań.

     • Cyrk w szkole

     • Dzisiejszego dnia zawitali do nas artyści cyrkowi. Dzieci mogły podziwiać pokazy zwierząt, żonglerkę. Jednak  najwięcej wrażeń dostarczył wąż, którego  można było dotknąć. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe. Tacy goście są zawsze mile widziani  szczególnie wśród młodszych uczniów.  

     • WARSZTATY MIKOŁAJKOWE KLASY V

     • Za nami  Mikołajki, podczas których odbyły się warsztaty mikołajkowe w kwiaciarni "Kwiaty ze smakiem". Tworzyliśmy stroiki oraz zdobiliśmy pierniki, które zagoszczą na stołach naszych domów. Można je również podarować komuś bliskiemu w prezencie. Dziękujemy pani Małgorzacie Partyce za cudownie spędzony czas  i umożliwienie wyłonienia pomysłów i twórczości naszych uczniów.

     • WIELKIE OTWARCIE

     • W dniu 6 grudnia 2019 roku uczniowie klas młodszych SP1 wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego placu zabaw w Gorzycach.  O godzinie 10.00 rozpoczeła się uroczystość podczas której dzieci odwiedził Mikołaj, który obdarował je drobnymi upominkami. Pan wójt Gminy Gorzyce i przedstawiciele władz gminy wraz z dziećmi reprezentujcymi szkoły podstawowe, dokonali przecięcia wstęgi i symbolicznie otworzyli plac zabaw. Ksiądz proboszcz Parafii Gorzyce poświęcił tę nowoczeną inwestycję. Na koniec dzieci mogły wypróbować huśtawki i inne urządzenia.

     • ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

     • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej oraz na lekcjach plastyki i techniki uczniowie naszej szkoły przygotowują ozdoby, dekoracje oraz kartki świąteczne, które będzie można nabyć podczas tegorocznego  Gorzyckiego  Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 8 grudnia w remizie OSP Gorzyce.

     • GMINNY KONKURS „EKOŚKA”

     • Dwie uczennice naszej szkoły  Daria Czajka (kl. V) i Karolina Warchoł (kl. VII) zdobyły II MIEJSCE w konkursie na wykonanie zestawu toreb ekologicznych organizowanym przez Urząd Gminy Gorzyce. Celem konkursu było kształtowanie świadomych postaw konsumenckich poprzez ograniczenie używania plastikowych siatek i worków oraz promowanie stylu eko.  Uczennice swoje prace wykonały pod kierunkiem Kingi Roszuk.

       

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA

     • W dniu 27.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Młodsi uczniowie bawili się we wczesnych godzinach popołudniowych, natomiast starsi wieczorem. Każda klasa w wyjątkowy sposób przygotowała się do tego magicznego dnia. Dekoracje sal, które zostały wykonane przez uczniów i ich wychowawców oraz różne postacie, za jakie przebrali się uczniowie, podkreślały tajemniczość tego święta. W magicznej scenerii przygotowanej na sali gimnastycznej, przy skocznej muzyce serwowanej przez DJ-a, wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych wróżb i lania wosku. Podczas krótkich przerw w zabawie uczniowie udawali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Impreza była udana, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak mile wspominać tegoroczne andrzejki i z niecierpliwością oczekiwać kolejnej szkolnej zabawy.

     • DZIEŃ BEZ ZAKUPÓW

     • Miedzynarodowy Dzień bez Zakupów obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ustanowiony został jako wyraz protestu przeciw zbędnym zakupom, marnowaniu żywności, nadmiernej produkcji odpadów oraz naruszeniom praw pracowniczych w krajach trzeciego świata.

      Uczestnicy zajęć Koła Geograficznego z okazji tego dnia wykonali własnoręcznie piękne, pachnące świece przy użyciu wosku ze starych, niepotrzebnych już świec oraz innych składników znalezionych w domach. Tym sposobem pragniemy pokazać, że unikalne upominki możemy wykonywać samodzielnie dbając przy tym o środowisko.