• Święto Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach

• W związku z okolicznością trwania pandemii, nie mogąc wywiązać się z obowiązku przeprowadzenia jak co roku akademii, postanowiłyśmy przygotować ją w inny sposób.

Pod opieką merytoryczną nauczycieli pani Beaty Wolak i Justyny Tuderek, opieką graficzną pani  Marty Węglarskiej oraz opieką muzyczną pani Elżbiety Jabłońskiej- Krysy, dwoje uczniów z kl.VI tj. Dominika Tuderek i Tomasz Węglarski, przygotowali dla społeczności szkolnej prezentację dotyczącą  świętowania Konstytucji  3 Maja oraz innych świąt majowych.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

• DZIEŃ ZIEMI ONLINE

• 22 kwietnia 2020r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do pięćdziesiątych już obchodów Światowego Dnia Ziemi. W tym roku obchody miały nietypowy charakter dostosowany do nietypowej sytuacji jaka nas zastała. W cieniu pandemii, chcieliśmy być w tym świętowaniu, choćby wirtualnie - razem. Dowiedzieć się więcej o Ziemi, opracować działania, które można podjąć, aby poprawić kondycję naszej planety. Dwie drużyny z klas 6-8 naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Internetowym Festiwalu zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W czasie festiwalu wykonywały kreatywne zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Chętni uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne lub graficzne pod hasłem "Akcja klimatyczna" nawiązujące do tematu zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia. Efektem tego jest wirtualna galeria prac, którą prezentujemy.

Gorzyce, 17.04.2020r.

Lista uczniów zakwalifikowanych
            do klasy pierwszej
            Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

Załącznik do protokołu nr 1.

1. Bąk Szymon
            2. Broda Julian
            3. CelińskiSzymon Harry
            4. Głód Marcel
            5. Grębowiec Zofia Barbara
            6. Jakubik Patryk
            7. Kamiński Filip
            8. Kozioł Emilia
            9. Machaj Antoni
            10. Małys Natan Jan
            11. Piątek Karolina
            12. Piątek Roksana
            13. Porębski Iwo Jakub
            14. Rychel Aleksander Tomasz

Podpis Przewodniczącej Komisji Rekrutacyjnej

Katarzyna Szeląg

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy zdrowych,

pełnych radości i spokoju świąt.

Pogody w sercu oraz wzajemnej życzliwości.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka

w Gorzycach

• UCZNIOWIE KLASY I WYKONALI WYJĄTKOWE KARTKI - KARTKI DLA MEDYKA

• Tą kartką serdecznie dziękujemy wszystkim służbom medycznym - ludziom, którzy każdego dnia w nieustającej gotowości do niesienia pomocy stają na pierwszej linii, najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Kochani, to jest czas żeby wyrazić naszą wdzięczność za oddaną służbę, za codzienną odwagę trwania na Waszych stanowiskach. Jesteście ludźmi nadziei. Zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

• SUKCESY PIERWSZAKÓW

• Miło nam poinformować, że uczennica kl. I Zofia Tabor zdobyła wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym - Ciekawostki przyrodnicze zorganizowanym przez LOP. W konkursie wzięły także udział Maja Wianecka i Karolina Pałkowska.

Gratulujemy!

Lista uczniów zakwalifikowanych
            do Oddziału Przedszkolnego
            przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

Załącznik do protokołu nr 1.

1. Broda Michalina
            2. Jagieła Marcel
            3. Kaleja Antoni
            4. Osmala Magdalena Anna
            5. Piciura Antoni
            6. Roman Julia
            7. Świergul Zofia
            8. Wójcik Jakub

W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego zakwalifikowano wszystkich kandydatów, których zgłoszenia wpłynęły do Szkoły Podstawowej nr 1 im.ks. Adama Osetka w Gorzycach.

Podpis Przewodniczącej Komisji Rekrutacyjnej
            Katarzyna Szeląg

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

• W dniu 2 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wyrazili w sposób szczególny solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas zajęć prowadzonych zdalnie podkreślili wyjątkowy charakter tego dnia poprzez niebieski element garderoby.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

•       2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

Zachęcamy do włączenia się w obchody tego dnia. Wsparcie możemy wyrazić w symboliczny sposób. Proponujemy, aby wszyscy nauczyciele i uczniowie tego dnia na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem uczestniczyli w zajęciach zdalnych ubrani w niebieskie elementy garderoby.

Psycholog szkolny - Sybilla Żukowska

Pedagog szkolny - Tomasz Śpiewak