• INFORMACJA

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      zgodnie z wytycznymi MEN zajęcia stacjonarne w klasach IV – VIII zostają zawieszone na okres najbliższych dwóch tygodni. W terminie 26.10. – 08.11. 2020r. uczniowie objęci zostają nauczaniem zdalnym.

      Lekcje, zajęcia specjalistyczne i przerwy odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem za pomocą platformy Microsoft Teams. Uczniowie mają założone konta i ustawione hasła do platformy (zrobili to z nauczycielami na lekcjach informatyki).

      Nauka dla uczniów klas „0” – III pozostaje bez zmian w trybie stacjonarnym.

      Przypominam, że uczestnictwo  w zajęciach w trakcie nauczania zdalnego jest równoznaczne spełnianiu obowiązku szkolnego i wlicza się do frekwencji. Uczniowie mają obowiązek logowania się na każdą lekcję według podziału godzin.

      Szkoła nie zostaje zamknięta dla uczniów, nadal jest otwarta. Uczniowie, którzy nie mają dostępu do Internetu, czy komputera mogą uczestniczyć w lekcjach on-line w szkole. Nie chcemy pominąć, ani wykluczyć żadnego ucznia z obowiązku nauki. Proszę informować wychowawców o każdej nieobecności dziecka na zajęciach.

      Bardzo proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły, funpagu i e - dzienniku.

       

       

                                                                                                                 mgr Lucyna Pacura

                                                                                                                                                           Dyrektor

                                                                                                                                              Szkoły Podstawowej nr 1

                                                                                                                                                im. ks. Adama Osetka

                                                                                                                                                       w Gorzycach

     • ALARM PRZECIWPOŻAROWY

     • 20 października został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja uczniów przebiegła sprawnie z zachowaniem obowiązujących zasad i reguł. 

     • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ...

     •  

      Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 

           Dnia 16 października 2020r. uczniowie klasy pierwszej  złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.  Ze względu na pandemię uroczystość odbyła się tylko z udziałem klasy I i rodziców.

             Uczniowie pod kierunkiem p. Danuty Puki i p. Eweliny Drzazgi przygotowali część artystyczną. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor Lucyna Pacura dokonała aktu pasowania na ucznia. 

            Pierwszaczki oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymały rożek pełen niespodzianek przygotowany przez rodziców. Dodatkowo każde dziecko otrzymało od księdza proboszcza Mariusza Kozłowskiego figurkę anioła i kalendarzyk.

        Ta ważna chwila zarówno dla uczniów, nauczycieli, ale też rodziców pierwszoklasistów została uwieczniona na wielu fotografiach, a i bez nich z pewnością na długo zostanie w ich sercach.

       

     • "POZNAJ NAUCZYCIELA SWEGO PO FOTOGRAFII JEGO..."

     • 13 października, w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, uczniowie uczestniczyli w zabawie "Poznaj Nauczyciela swego po fotografii Jego" przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie klasy próbowały rozpoznać nauczycieli uczących w naszej szkole na ich zdjęciach z dzieciństwa. Najlepszy wynik uzyskała klasa VII. W nagrodę uczniowie otrzymali "Złoty Bilet", który uprawnia ich do zwolnienia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w ciągu jednego dnia.

      Gratulujemy!

     • MINI GRA TERENOWA

     •  

      Uczniowie z Koła Geograficznego wykonali pierwsze zadanie w ramach projektu EKO-SZKOŁA 2021 i uczestniczyli w ekologicznej grze terenowej. Uczestnicy wykorzystując kompas podążali za tajemniczymi wskazówkami, aby odnaleźć ukryte wokół szkoły zadania i skompletować mapę, wskazującą drogę do ukrytej skrytki. Była to świetna okazja do utrwalenia kierunków geograficznych, rozpoznawania drzew przy pomocy klucza, poznania problemu smogu i nadmiaru plastikowych odpadów. Wszystkie zadania wykonano bezbłędnie!

     • Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

     •  

             Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.  Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły.

      W celu złożenia wniosku podpisanego elektroniczne konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP (założenie konta jest bezpłatne).

           Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - /Sp1Gorzyce/skrytka

          Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach zawiera jeden formularz elektroniczny pn. „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji szkoły.

          Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216  Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu.

        Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajtów. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.

       

     • "EKO-SZKOŁA"

     • Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim projekcie EKO-SZKOŁA. Powstał on w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę będą dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

      Zadania projektowe będą realizowane na zajęciach Koła Geograficznego, a szkolnym koordynatorem jest p. Katarzyna Sulich.

      Patronat nad projektem sprawuje m.in. Minister Środowiska Michał Woś.

     • Klasa VI - Dzień Chłopaka

     • W dniu 29 września uczniowie kl. VI z okazji Dnia Chłopaka uczestniczyli w ognisku klasowym. Podczas ogniska uczniowie piekli kiełbaski oraz mogli zasmakować szaszłyków, pieczonych ziemniaków oraz ciastek. Uczniowie mieli okazję wesoło spędzić wspólnie czas podczas zabaw na świeżym powietrzu. Było to bardzo udane spotkanie i przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze. Wyjątkowo dopisała również pogoda. Rodzice zadbali o drewno na ognisko, kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom specjalnie zaangażowanym w zorganizowanie tego wydarzenia dziękujemy!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • psp_gorzyce1@interia.pl
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych