• ANDRZEJKOWY CZAS

• Andrzejki to czas wróżb i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, 30 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień w nieco inny sposób.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego i koła Volontario przygotowali prezentację, którą podzielili się ze społecznością szkolną. Na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się jak obchodzono ten dzień dawniej i dziś. Mieli również możliwość zapoznania się z wróżbami andrzejkowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją klikając poniższy link.

lINK:https://view.genial.ly/5fc36b9a2c85d8120cbf23cf

• Szanowni Państwo,

Rodzice/Opiekunowie prawni

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 2111) informuję, że nauka zdalna w klasach I - VIII została przedłużona do 3 stycznia 2021r.

Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem.

Ferie zimowe odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia 2021r.

mgr Lucyna Pacura

• "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

• Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez każde dziecko. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez dzieci. Pomóżmy sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w akcji przygotowania prezentów mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli.

Wolontariusze z SKW "Volontario", PCK , Harcerze i Samorząd Uczniowski prowadzą akcję zbiórki darów w naszej szkole. Zbiórka odbędzie się do dnia: 04.12.2020 (piątek). Zbiórka obejmuje następujące produkty:            - słodycze i inne artykuły spożywcze długoterminowe - środki czystości i artykuły kosmetyczne- artykuły szkolne i rozwojowe. Przyniesione dary prosimy o przekazanie osobie dyżurującej przy drzwiach wejściowych do szkoły. Z góry dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! :)

• MOJA OKOLICA DAWNIEJ I DZIŚ

• Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Moja okolica dawniej i dziś":

1 miejsce - Agata Witkowska, klasa 4

2 miejsce - Ignacy Adamczyk, klasa 6

3 miejsce - Amelia Wójcik, klasa 4

Zadaniem uczniów było odnalezienie archiwalnego zdjęcia przedstawiającego krajobraz okolicy oraz własnoręczne wykonanie fotografii przedstawiającej współczesny wygląd tego samego miejsca. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o własnej miejscowości i  regionie oraz pobudzenie uczniów do kreatywnego myślenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych pod linkiem:

https://padlet.com/geografiasulich/4jnyes1ufnu8dzxy  (hasło: SP1)

• KLASA III - PATRIOTYCZNE

• Uczniowie klasy III dla uczczenia tak ważnego święta patriotycznego, jakim jest 11 Listopada przygotowali wykonane przez siebie biało-czerwone kotyliony.

• Szanowni Państwo,

Rodzice/Opiekunowie prawni

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem  9 listopada 2020 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły.

Indywidualne zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne odbywają się według ustaleń z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

Szczegółowe zasady pracy zdalnej zawiera regulamin, który został do Państwa przesłany poprzez dziennik elektroniczny w dniu 06.11.2020r.

mgr Lucyna Pacura

• LEKCJA PRZYRODY

• Klasa trzecia po raz kolejny wybrala sie na przyrodnicza lekcje w terenie. Tym razem w ruch poszly lupy I lornetki. Dzieki nim uczniowie poszukiwali I ogladali rozne okazy przyrodnicze tj liscie drzew, rosliny zielne oraz inne drobne organizmy zyjace w sciolce I korze drzew. Najwieksza atrakcja jaka udalo nam sie dostrzec byl widok pieknego losia ktory wylonil sie z pobliskiego lasku. Niestety byl tak wystraszony naszym widokiem ze uciekl. Nad bezpieczenstwem uczniow czuwaly Panie Alina Piwowar I Agata Guzla.ZAs

• PAMIĘTAMY...