• WALENTYNKI W KL. II

•        "Walentynki" to taki dzień w ciagu rok, który powoduje szybsze bicie serca u każdego z nas. Klasa II postanowiła uczcić to święto i przygotowała kartki walentynkowe dla kolegów i koleżanek z klasy.

• "WKRĘĆ SIĘ W POMAGNIE!"

• Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W dalszym ciągu prowadzimy w szkole zbiórkę plastikowych nakrętek.

Nawet jedna nakrętka może zadecydować o szczęściu i radości osoby, która potrzebuje pomocy!

Każda butelka wody mineralnej, soku czy środku chemicznego ma potencjał, który drzemie w samych plastikowych nakrętkach!

Zbieramy każdego rodzaju plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, sokach, napojach gazowanych, nakrętki z produktów kosmetycznych (kremy, pudry, zatyczki od dezodorantów) oraz produktów chemicznych (płynów do płukania, prania, płynów do zmywania naczyń). Zbieramy plastikowe nakrętki typu PET i HDPE.

Plastikowe nakrętki można wrzucać do pojemnika znajdującego się na dolnym korytarzu.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!!!

• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA KLASACH I - III

•       17 lutego, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień KotaJest to dzień mający podkreślić znaczenie kotów w życiu każdego człowieka.  Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w kocich zabawach przygotowanych przez nauczycieli.

• "TŁUSTY CZWARTEK" W KL. III

•         Dzięki zaangażowaniu jednej z mam, uczniowie klasy III świętowali tłusty czwartek częstując się pączkami domowej roboty. Smak był niepowtarzalny.

• WYNIKI KONKURSU FOTOGTAFICZNEGO "ZABAWY W ZIMOWEJ SCENERII"

•       Uczniowie klas I-III wzięli udział w Konkursie Fotograficznym „Zabawy zimowe w zimowej scenerii”. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu. Dzieci wykazały się pomysłowością podczas zabaw na śniegu.

Jury postanowiło przyznać uczniom następujące miejsca:

I miejsce: Filip Kamiński kl. I

II miejsce: Karolina Pałkowska kl. II , Anna Witkowska kl. II, Patryk Jakubik kl. I

III miejsce: Julian Broda kl I, Iwo Porebski kl I,  Bruno Porebski kl. III

Wyróżnienie: Piotr Beben kl III

Dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• TŁUSTY CZWARTEK...

•     Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Przedszkolaki z naszej szkoły w myśl piosenki "Taki duży, taki mały może pączki jeść..." świętowały na słodko "Tłusty czwartek".

• POCZTA WALENTYNOWA

•      Jak wiadomo 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI.  Od poniedziałku (08.02.) do piątku (12.02.) w naszej szkole rusza  „POCZTA WALENTYNKOWA”.

Jeśli masz swoją walentynkę, chcesz złożyć komuś życzenia, kogoś lubisz lub ktoś Ci się podoba……Wrzuć „walentynkę” do specjalnej skrzynki znajdującej się na dolnym korytarzu. Nie zapomnij podać dla kogo jest „walentynka” (imię, nazwisko i klasa).

Zapraszamy do zabawy!

• KONKURS FOTOGRAFICZNY " Moja Fota Psa lub Kota "

•       Serdecznie zapraszamy uczniów klas „0” – III  do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Moja Fota Psa lub Kota”.

Czekamy na zdjęcia Waszych pupili, zabawne, niezwykłe, zaskakujące, wzruszające… Liczy się dobra wyobraźnia!

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie fotografii w formie papierowej (format 15 x 20 cm). Każda fotografia powinna być podpisana na odwrocie (imię, nazwisko, klasa). Zdjęcia konkursowe należy przekazać               do p. Eweliny Drzazgi lub p. Tomasza Śpiewaka do dnia 16 lutego włącznie

Dodatkowo 17 lutego z okazji obchodów Światowego Dnia Kota zachęcamy uczniów  do wcielenia się w naszych milusińskich przyjaciół – każdy może przebrać się za kota, lub ubrać elementy garderoby z kocim motywem w tym właśnie dniu

• ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU UCZNIÓW KLASY I

• Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno.

Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami chętnie hartują swoje organizmy korzystając z uroków zimy (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

Dzieci chętnie oddają się zimowemu szaleństwu lepiąc bałwany, budując iglo i rzucając śnieżkami.

• "Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale..."

•      4 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klasy I. Pierwszacy ubrani w piękne i kolorowe stroje bawili się  wspólnie  przy największych muzycznych hitach. To był udany, pełen wrażeń karnawałowy dzień. Szkoda, że na następny trzeba czekać cały rok.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów karnawałowych i poczęstunku dla swoich pociech.

• ZABAWA CHOINKOWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

•       "...dzisiaj w szkole śmiech i tańce tańczą różne przebierańce. Każdy przebrał się inaczej, ten obraca się, a ten skacze..."

Pod takim hasłem w dniu 29 stycznia wspaniale bawiły się przedszkolaki naszej szkoły z okazji zabawy choinkowej.

• BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III

•      29 stycznia uczniowie klasy III brali udział w klasowym balu karnawałowym.  Tego dnia sala lekcyjna wyglądała inaczej niż na co dzień... zamieniła się w salę balową. Podczas zabawy dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych strojach karnawałowych.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. NIe zabrakło tańca z balonem, pociągu, karaoke i wielu innych zabaw. Niezawodni rodzice przygotowali smakowity poczęstunek w postaci słodyczy i pizzy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.