• WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W KLASIE I...

     •      8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

      Z tej okazji w ramach współpracy, popularyzacji czytelnictwa i książek, pierwszaków odwiedzała Pani Bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

      Pani Mariola powiedziała dzieciom, gdzie znajduje się biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Opowiedziała również o swojej pracy i ciekawych księgozbiorach, które czekają na nich w bibliotece.

      Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał kolorową zakładkę do książki.

      Wszystkim Pracownikom bibliotek życzymy radości i satysfakcji z pracy oraz samych uśmiechniętych czytelników i zwrotów książek w terminie!

     • METODA PROJEKTU W KLASIE DRUGIEJ...

     •       Tym razem uczniowie klasy drugiej wzięli na warsztat kontynent - Europa. Poznawali wiele atrakcji turystycznych europejskich stolic. Pracowali bardzo wydajnie i zgodnie metoda projektu.

       

     • ZAJĘCIA OGRODNICZE...

     •       Uczniowie naszej szkoły ucząc się czynności ogrodniczych zadbali przy okazji o estetykę wejścia do szkoły od strony ulicy Szkolnej. Chłopcy przygotowali grunt pod kwiaty, przekopali, opielili i posadzili pozyskane z funduszy Rady Rodziców piękne aksamitki.

      Uczniowie nabyli nowe pożyteczne umiejętności i zobowiązali się pielęgnować rabatkę.

     • STO LAT STRAŻACY!!!

     •     Z okazji Dnia Strażaka przypadającego 4 maja uczniowie klasy I odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Gorzycach. Wyjście odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na miejscu pierwszaków przywitali sympatyczny panowie strażacy, którzy na świeżym powietrzu

      zademonstrowali wyposażenie wozu strażackiego. Podczas prezentacji sprzętu uczniowie odpowiadali na pytania panów strażaków i za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali słodką niespodziankę.

      Wycieczka do straży i poznanie jakże ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach za miłe przyjęcie i ciekawą prelekcję.

      Dziękujemy, że jesteście!