• DZIEŃ MAMY W ODDZIALE PREDSZKOLNYM

     • "Mamusiu,  chcemy się z Tobą dziś bawić.

      Wspólnie świętować, aby wspomnienia miłe zachować."

      Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z   okazji "Dnia Matki" gościły swoje Mamusie na uroczystej akademii. Życzenia, uściski, laurki i kwiaty oraz wspólna zabawa z pewnością będzie  miłym wspomnieniem po tak radosnym integracyjnym  spotkaniu.

     • LEKCJA PRZYRODY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Mali Tropiciele Przyrody – Odkrycia Przedszkolaków.

      Zabawa w przedszkolu jest wspaniałą metodą motywującą dzieci do działania, przeżywania, odkrywania i zdobywania wiedzy. Aby nie stała się ona zbyt monotonna wychowawczyni naszych przedszkolaków zainspirowała dzieci do zabawy tropiącej. Mali Tropiciele przyrody z lupą w ogrodzie szkolnym odkrywali wiosenne tajemnice przyrody. Zabawa, odkrycia i sam pobyt na świeżym powietrzu dostarczył dzieciom dużo radości i stał się inspiracją do twórczych prac plastycznych jak kamyczkowe żuczki, biedronki i łąkowe wianuszki.

      Brawo! – Tropiciele.     • ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

     • 19 maja odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Twórczość poetycka Marii Konopnickiej", w kategorii uczniów klas 1-3.

      W eliminacjach udział wzięło 9 uczniów: Magdalena Osmala, Emilia Kozieł, Zofia Grębowiec, Patryk Jakubik, Hanna Rojek, Karolina Pałkowska, Zofia Tabor, Anna Witkowska oraz Denis Adamczyk.

      Jury wytypowało dwie uczennice: Magdalenę Osmalę i Annę Witkowską, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie gminnym, w kategorii uczniów klas 1- 3. Konkurs odbędzie się 31 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Trześni. 

      Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Madzię i Anię!

     • LEKCJA PRZYRODY

     • Pierwszaki bardzo lubią lekcje w terenie. Tym razem wraz z nauczycielami wybrali się na zaproszenie do rodzinnej pasieki rodziców ucznia. Mogli z niedalekiej odległości pooglądać pracowite pszczoły. Z zaciekawieniem słuchały opowieści  dotyczących  pszczół oraz pracy pszczelarza. Zobaczyły jak wygląda ul i jak przebiega cały proces wytwarzania miodu. Miały okazję obsługiwać wirówkę, z której degustowaliśmy miód. Kto zgłodniał mógł poczęstować się przygotowanymi kanapkami, ciasteczkami oraz napić się kompotu. Na koniec dzieci wspólnie pobawiły się na placu zabaw korzystając z gościnności gospodarzy. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję. Jesteśmy otwarci na kolejne lekcje ponieważ nie ma lepszej nauki jak taka poprzez doświadczenie.

     • "BYĆ JAK IGNACY"

     • Uczniowie uczęszczający na Koło Geograficzne wykonali model Układu Słonecznego w ramach projektu "Być jak Ignacy".

      Planety zostały pomniejszone o około 600 milionów razy. W tej skali Słońce musiałoby być kulą o średnicy 2,5 m! Natomiast odległości między planetami są w naszym modelu umowne. Gdybyśmy chcieli przedstawić je w tej samej skali, co planety, to cały Układ nie zmieściłby się nawet na szkolnym podwórku.

      Model zawisł na szkolnym korytarzu i wzbudził zainteresowanie. Uczniowie tworzący go poznali budowę Układu Słonecznego oraz realne różnice w rozmiarach planet.

     • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO

     • 11 maja 2022r. uczniowie klas IV, V, VI i VII naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzali zamek wybudowany w stylu późnorenesansowym zwanym Małym Wawelem. Zapoznali się z historią zamku, który był siedzibą rodu Leszczyńskich. Zwiedzali salę portretową, Galerię Tylmanowską i secesyjną kaplicę. Podziwiali wystawy zlokalizowane w podziemiach zamku, tj. wystawę ceramiki z Ćmielowa, wystawę zbroi rycerskiej oraz wystawę stałą poświęconą historii zamku. Spacerowali po pięknym parku zamkowym z ogrodami w stylu angielskim, włoskim i francuskim. Relaksowali się na placu zabaw. Na koniec wycieczki odbyła się degustacja lodów w McDonald’s.

     • OGRÓDEK NA PARAPECIE

     • Pierwszaki od najmłodszych lat uczą się zdrowego stylu życia. Wiedzą już, że w codziennym odżywianiu należy zadbać o zróżnicowaną dietę bogatą w warzywa i owoce. W związku z tym założyły kolejną uprawę roślin w klasie. Po cebuli przyszła pora na rzeżuchę. Starannie posiały ją, podlewały i przez kilkanaście dni cierpliwie obserwowały jej wzrost. Kiedy już wyrosła przyrządziły sałatkę z nowalijek z wykorzystaniem rzeżuchy. Okazało się, że większość uczniów po raz pierwszy miała okazję poznać smak rzeżuchy, która jest nieocenioną skarbnicą wielu witamin korzystnie wpływających na organizm człowieka.

     • DZIEŃ STRAŻAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Gdy dorosnę będę strażakiem! - Marzenia dzieci z Oddziału Przedszkolnego

      W tym tygodniu przedszkolaki naszej szkoły na zajęciach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa poznały ’’Pracę strażaka’’. Inspiracją do naśladowania tego zawodu stał się dla nich mały Wojtek bohater bajki Czesława Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". W pracach plastycznych dzieci ukazały swoją kreatywną dojrzałość. Z pewnością w przyszłości będą strażakami i będą jeździć tak pięknym wozem strażackim jaki zrobiły.

     • STYPENDIA DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

      • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla Siebie” w Gorzycach ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium z Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni”.

      • Celem Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni” jest promowanie młodzieży szczególnie uzdolnionej. Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny złożyć wnioski o przyznanie stypendium w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach do 24 maja 2022 r. do godz. 15.00.

       O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII oraz szkół średnich stale zamieszkali na terenie gminy Gorzyce.

       Kandydaci ubiegający się o stypendium wini legitymować się średnią ocen na świadectwie z ostatniego roku nie niższą niż 3.0, wzorową, bardzo dobrą lub dobrą oceną z zachowania, posiadać udokumentowane szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne. Do wniosku należy dołączyć plan rozwoju na 1 rok, z uwzględnieniem finansowania z Funduszu Stypendialnego. Dodatkowo każdy uczeń winien przesłać również swoją autoprezentację w formie wideo.

       Regulamin funduszu stypendialnego wraz z wnioskiem dostępny jest na stronie internetowej szkoły. Dokumenty można pobrać również w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach.

       Fundusz stypendialny tworzą darowizny od firm i osób prywatnych. Do tej pory Fundusz wspierały m.in. Fundacja „Ukryte Talenty”, Alumetal, Federal Mogul, PHU Czerwiński oraz firma Beton-Bud.

       Firmy i osoby prywatne, które chciałyby przekazać darowizny na ten cel, mogą kontaktować się z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla Siebie” lub dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

       W ramach programu od 2016 roku przyznano 48 stypendiów oraz 3 stypendia specjalne. Wysokość przyznanego wsparcia na rozwój intelektualny jest różna i zależna od budżetu, jakim w danym roku dysponuje Fundusz.

       Wręczenie stypendiów odbędzie się na przełomie maja i czerwca br.

     • ROCZNICĄ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • W pierwszych dniach maja obchodzimy takie święta jak:

      - Święto Pracy - 1 maja

      - Wstąpienie Polski do UE - 1 maj 2004 roku.

      - Święto Flagi RP - 2 maja

      - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      W Szkole Podstawowej nr 1 2 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 maja i Święta Flagi. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły odświętnie ubrani. Uroczystość uświetniły piosenki i wiersze w wykonaniu uczniów. Wszystkim zebranym uroczystość bardzo się podobała.

     • ZAKOŃCZENIE NAUKI PŁYWANIA PRZEZ UCZNIÓW KLASY 3

     • Uczniowie klasy III zakończyli udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który realizowany był na krytej pływalni "Błękitna fala" w Sandomierzu. Zajęcia odbywały się od lutego do maja w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Lekcje pływania były bezpłatne. 

      Istotą programu „Umiem pływać” było nabycie podstawowych umiejętności pływackich. Podczas zajęć uczniowie oswajali się z wodą, nauczyli się w odpowiedzialny i bezpieczny sposób korzystać z basenu, poznawali tajniki pływania, rozwijali i podnosili swoją sprawność fizyczną, a także mieli możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.

      Mamy nadzieję, że udział w projekcie zachęcił dzieci do aktywnego stylu życia i systematycznego uprawiania sportu w wolnym czasie.

     • ŚWIĘTO FLAGI W KLASIE 3

     • 2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości.

      Uczniowie klasy 3 wykonali własnoręcznie flagi Polski. Dodatkowo słodką niespodziankę w postaci ciasteczek w kształcie konturu Polski z namalowaną flagą przygotowały tradycyjnie już - Zosia Tabor razem ze swoją mamą Joanną.

      🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych