• WYCIECZKA DO MADEJÓWKI

     • Już szkolny rok prawie skończony, już słychać pierwszy dzwonek wakacji. Właśnie w takim wakacyjnym nastroju kl. IV, V, VI i VII spotkali się na wspólnym ognisku na zakończenie roku szkolnego, w naszej zaprzyjaźnionej „Madejówce” w pobliskiej miejscowości Obojna.

      Oprócz pysznego poczęstunku i pieczonych kiełbasek, uczniowie tradycyjnie nakarmili zwierzęta w tamtejszym „Zwierzyńcu” bryczką zwiedzali okolice, oraz wspólnie wyruszyliśmy do pobliskiego lasu. Były również wspólne tance z animatorem jak również szaleństwo  na placu zabaw. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dziękujemy bardzo pani Agnieszce Madej za miło spędzony czas, oraz wszystkim za udział i wspólną zabawę, jednocześnie życząc wszystkim radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

     • PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "GLOBALNE WSPÓŁZALEŻONOŚCI"

     • W roku szkolnym 2021/22 w klasie VIII realizowano innowację w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Celami głównymi zajęć było zrozumienie współzależności między globalnymi procesami, ludźmi i miejscami na świecie, a także nabycie umiejętności realizacji zamierzonych działań w formie projektu.
      W trakcie zajęć uczniowie zrealizowali projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci "Praca projektowa. Jak zrealizować projekt?", dzięki któremu  uczyli się m.in. sposobów dzielenia się zadaniami w grupie i podejmowania decyzji w zespole, poznali zasady konstruowania formularza ankiety.      


      Wyposażeni w wiedzę teoretyczną, uczniowie zrealizowali trzy projekty: Tydzień Uczniowskiej SuperMocy, projekt ankietowy- bożonarodzeniowy i projekt filmowy "Gorzyce - znane i nieznane". W czasie pierwszego z nich powstały kolorowe skrzydła SuperMocy. W ramach projektu bożonarodzeniowego powstał Adwentowy Kalendarz Życzliwości zachęcający do bycia miłym dla siebie i innych, a także przeprowadzono ankietę wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na temat rodzinnych zwyczajów świątecznych. W ramach projektu filmowego uczniowie nagrali i samodzielnie zmontowali film o ciekawych miejscach w Gorzycach. W produkcję filmu zaangażowali się też młodsi uczniowie. Materiał jest dostępny pod linkiem:  https://drive.google.com/file/d/1QIRzgbQgySYVzdXyCigR9RksH-R3lOJv/view?usp=sharing

      Uczniowie realizowali także zajęcia z edukacji globalnej.  Były one skorelowane tematycznie z lekcjami realizowanymi w czasie geografii – stanowiły ich poszerzenie i uzupełnienie o tematykę związaną z globalnymi powiązaniami, zależnościami między elementami pozornie oddalonymi od siebie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zmiany klimatyczne wpływają na nasilenie ekstremalnych zjawisk pogodowych w Ameryce, jak kawa może uratować lasy tropikalne, jakie są przyczyny i skutki głodu na świecie. 

      Autorem innowacji jest p. Katarzyna Sulich.

     • PODSUMOWANIE ZAJĘĆ KULTUROZNAWCZYCH W KLASIE V

     • W dobiegającym końca roku szkolnym uczennice z klasy V uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznawały podstawy języka japońskiego, japoński sylabariusz - hiraganę oraz kulturę Japonii i innych krajów azjatyckich.

      W czasie lekcji dziewczęta miały m.in. okazję przymierzyć nieformalne kimono - yukatę, samodzielnie wykonać sushi, spróbować swoich sił w japońskiej kaligrafii, zrobić piknik z okazji hanami (kwitnienia wiśni), wykonać tradycyjne latawce z okazji Dnia Dziecka - koinobori, zjeść pałeczkami przygotowane drugie śniadanie w stylu japońskim - obento, poznawać japońskie i azjatyckie tradycje i zwyczaje oraz zasady zachowania się na co dzień. 

       

     • ZIELONA SZKOŁA - MAZURY

     • W dniach 6 do 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV -VIII Szkoły Podstawowej w Gorzyczach, Trześni i Furmanach wyjechali na zieloną szkołę na Mazury do miejscowości Piecki.

      Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na terenie obiektu.

      W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

      • zwiedzanie zabytków Mrągowa, Ratusz, Strażnica Bośniacka

      • Jezioro Czos - Promenada, Wieża Bismarcka, Góra Czterech Wiatrów

      • Galindia - Mazurski Eden w Ruciane Nida osada pierwszych mieszkańców Mazur

      • Mikołajki-pobyt w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach – Aquapark Wodny Tropikana,

      • Zwiedzanie Mikołajek miasteczka żeglarskiego- jezioro Śniadrwy,

      • Święta Lipka – zwiedzanie słynnej świątyni oraz koncert organowyr

      • Wilczy Szaniec – Kwatera, bunkry Hitlera w Gierłoży

      • Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni

      • Spływ łodziami rzeką Krutynia- Socha ; 9km

      • Muzeum Sprzętu Wojskowego

      Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

      Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.

      Mimo, że wróciliśmy już Mazur, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej "zielonej szkoły". Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     • W maju cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę dla bezdomnych psów przebywających w schronisku w Gorzycach. Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów akcji tj. SKW Volontario, SU oraz SK PCK, mogliśmy zebrać dziesiątki kilogramów karmy, smakołyków i puszek. Wszystkie dary zostały przekazane na ręce opiekuna schroniska w dniu wczorajszym przez wolontariuszy. 

      Mieliśmy okazję po raz kolejny odwiedzić schronisko i docenić ludzi tam pracujących, gdyż zwierzęta przebywają w dobrych warunkach i są na swój sposób szczęśliwe.

      Pragniemy gorąco podziękować uczniom, rodzicom oraz wszystkim osobom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę i nie pozostanie obojętnym na los najbliższych przyjaciół człowieka.

     • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

     • Udział uczniów klas I - III w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji księdza Jana Twardowskiego w Sokolnikach.

      Gratulujemy pięknych występów!

     • "REKSIO - PRZYJACIEL NA MEDAL "

     • W dniu 6 czerwca 2022 roku pierwszaki odbyły zajęcia w Galerii Malarstwa im. Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Woli. Obejrzały wystawę pt: ,,Reksio – przyjaciel na medal”. Podczas zajęć dzieci mogły poznać nie tylko Reksia i jego przyjaciół, ale także zobaczyć, jak powstaje film animowany.

      Największym powodzeniem cieszył się seans z naszym bohaterem w roli głównej oraz warsztaty plastyczne, podczas których wykonały medal dla najlepszego przyjaciela.

      Wizyta na wystawie była z pewnością okazją dla nauczycieli, by wyruszyć w sentymentalną podróż do lat dzieciństwa. Owszem, zakręciła się łza w oku na wspomnienie beztroskich wieczorów z ulubionymi wieczorynkami.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • Dnia 6 czerwca odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w którym wzięło udział pięciu uczniów naszej szkoły: Natalie Spencer, Zuzanna Bieniek, Antonina Dąbrowska, Martyna Motyka oraz Tomasz Węglarski. 

      Uczennica Martyna Motyka zajęła II miejsce. 

      Gratulujemy Martynie i pozostałym uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów! 

      Congratulations!

     • DZIEŃ DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Wszelki ruch to dobra sprawa.

      Dla nas Wszystkich to zabawa!

      Przedszkolaki naszej szkoły świętowały "Dzień Dziecka" na sportowo. Wychowawczyni za zgodą rodziców zorganizowała dzieciom zabawy promujące aktywność fizyczną. Dzieci przystąpiły do zawodów "HULAJNOGI NA START", w których każdy odniósł sukces.

      Zawody i rozgrywki zręcznościowe na wesoło dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji. Wszystkie dzieci za udział w zabawach otrzymały dyplomy z gratulacjami oraz czekał na nich słodki poczęstunek.

     • POGADANKA PRZEDSTAWICIELI POLICJI

     •  2 czerwca przedstawiciele Posterunku Policji w Gorzycach spotkali się z uczniami klas I-III, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Podczas prelekcji przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas pobytu w domu, nad wodą, w górach. Informowano dzieci o zagrożeniach wynikających z nie zachowania ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.

      Policjanci uwrażliwili najmłodszych na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych.

     • KLASA VIII PODBIJA WARSZAWĘ

     • 30 maja 2022 r. uczniowie wraz z nauczycielami pojechali na czterodniową wycieczkę do Warszawy. Dla uczniów i nauczycieli wyjazd okazał się nie lada wyzwaniem, ponieważ celem jego było nie tylko poznawanie historii, ale także topografii miasta.

      Pierwszego dnia, po południu, zaraz po zakwaterowaniu uczniowie wybrali się pieszo do Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwiali panoramę Warszawy.

      Kolejny dzień był bardzo intensywny. Zaraz po śniadaniu młodzież udała się na spotkanie z przewodnikiem w celu zwiedzenia Starego Miasta i Zamku Królewskiego w Warszawie. Wielkie wrażenie wywarł na uczniach spacer po Powązkach aleją zasłużonych. Podążając śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”, uczniowie zderzyli się z historią, odwiedzając groby Wesołego, Alka, Rudego i Zośki. Ponadto uwagę przykuł grób Aleksandra Kamińskiego – autora powyższej książki. Wieczorem udali się do Centrum Nauki Kopernika.

      W środę widzieli Muzeum Narodowe, Muzeum iluzji oraz podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego na Starym Mieście. Na moment zatrzymali się przed Pałacem Prezydenckim, widzieli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i podziwiali fontannę, galerię rzeźb w Ogrodzie Saskim. Relaksującym zajęciem był spacer po malowniczych Łazienkach Królewskich. Niezapomnianą atrakcją była gra w kręgle w rozrywkowym centrum miasta „Hulakula”. Wiodącymi graczami okazali się Pani Beata oraz Oliwier Gębalski. 

      Ostatni dzień wykorzystali na spacer po warszawskim ZOO. Do wszystkich atrakcji uczniowie docierali pieszo lub używali miejskich środków lokomocji. W ten sposób uczyli się właściwego poruszania się po wielkim mieście, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa swojego i innych podróżujących. Wieczorem szczęśliwie wrócili do własnych domów.

     • DZIEŃ DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Wszelki ruch to dobra sprawa.

      Dla nas Wszystkich to zabawa!

      Przedszkolaki naszej szkoły świętowały "Dzień Dziecka" na sportowo. Wychowawczyni za zgodą rodziców zorganizowała dzieciom zabawy promujące aktywność fizyczną. Dzieci przystąpiły do zawodów "HULAJNOGI NA START", w których każdy odniósł sukces.

      Zawody i rozgrywki zręcznościowe na wesoło dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji. Wszystkie dzieci za udział w zabawach otrzymały dyplomy z gratulacjami oraz czekał na nich słodki poczęstunek.

     • PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU UCZENNIC Z KLASY V

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa V przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. "Demeter i Kora".

      W klasie jest tylko pięć dziewczynek, ale są bardzo kreatywne. Same napisały scenariusz ulubionego mitu i z pomocą nauczycieli przygotowały scenografię oraz kostiumy.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • 2 czerwca trzech uczniów klasy trzeciej: Szymon Denkowski, Jakub Borecki i Antoni Piebiak wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki 2022".

      🥉Uczeń Jakub Borecki zajął III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy Kubie!

     • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

     • 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas I - III razem z nauczycielkami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

      Swoją wyprawę rozpoczęli od spotkania z panią przewodnik, która na początku zabrała dzieci do zbrojowni. Na miejscu czekał na grupę rycerz, który w humorystyczny sposób odpowiedział swoim słuchaczom legendy związane z Sandomierzem.

      Kolejnym puntem było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej i bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle to świetna okazja na piękne zdjęcia. Nie zabrakło też spaceru lessowym Wąwozem Królowej Jadwigi, przejścia uchem igielnym i podziwiania sandomierskiej starówki.

      Sandomierz ze względu na piękną architekturę, malownicze położenie to jedno z ciekawych miast w Polsce. Taki też okazał się dla naszych uczniów.

      Dzieci wróciły z wycieczki bogatsze o wiedzę historyczną, przyrodniczą i na pewna będą mile wspominać ten wyjazd.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • 31 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Trześni odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Twórczość poetycka Marii Konopnickiej.

      Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: Magdalena Osmala z kl. I, Anna Witkowska z kl. III, Alicja Bernat z kl. IV, Agata Witkowska z kl. V, i Maria Jedziniak z kl. VII.

      Uczennica Agatka Witkowska zajęła 3 miejsce w kategorii klas IV - VI.

      Serdecznie gratulujemy!

     • SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

     • 30 maja odbyły się szkolne eliminacje do VII Gminnego Konkursu Recytatorskiego poezji księdza Jana Twardowskiego w kategorii uczniów klas I - III.

      W etapie szkolnym udział wzięło 7 uczniów: Julia Roman z kl. I, Emilia Kozieł z kl. II, Patryk Jakubik z kl. II, Szymon Bąk z kl. II, Karolina Pałkowska z kl. III, Hanna Rojek z kl. III i Franciszek Kędzierski z kl. III.

      Do etapu gminnego, który odbędzie się 8 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sokolnikach przeszło 5 uczniów: Jula Roman, Emilia Kozieł, Szymon Bąk, Karolina Pałkowska i Hanna Rojek.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych