• Wyjście na cmentarz (klasa III)

     • W dniu 27.10 tuż przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy III wraz z wychowawczyniami wybrali się na pobliski cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie wojny, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobem patrona szkoły. 

     • Dzień Kundelka

     • 25 październila klasa III odwiedziła schronisko dla psów ,,Zwierzęcy Zakątek” w Gorzycach. W tym dniu przypada święto małych psiaków czyli ,,Dzień Kundelka”. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji, żywienia oraz czym różnią się psy rasowe od kundelków. Uczniowie zanieśli również do schroniska karmy i pobawili się z małymi pieskami.

     • Klasa VIII w Zakopanem

     • W dniach 19-21.10.2022r. braliśmy udział w wycieczce klasowej do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego. Pierwszego dnia relaksowaliśmy się w Termach Chochołowskich.

      Wieczór spędziliśmy na kolacji integracyjnej w Zbójeckim Dworze. Kolejnego dnia przywitała nas wspaniała, słoneczna pogoda. Wybraliśmy się na Halę Gąsienicową pod okiem doświadczonej przewodniczki. Trasa wycieczki prowadziła przez Dolinę Jaworzynki poprzez Przełęcz między Kopami i tzw. Królową Rówień. Podczas wędrówki widzieliśmyw Kuźnicach pomnik autorstwa W. Hasiora pt." Prometeusz Rozstrzelany",  poświęcony ofiarom II wojny światowej z Podhala, bacówki, zespół dworsko - parkowy z budynkiem Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz dolną stację kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Dotarliśmy na Halę Gąsienicową, gdzie odwiedziliśmy stację Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zwiedziliśmy tam ogródek meteorologiczny, w którym zrobiliśmy odczyty wskazań. Zatrzymaliśmy się na odpoczynek w schronisku" Murowaniec", a następnie zeszliśmy Doliną Suchej Wody Gąsienicowej do Brzezin. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem. Następnie wjechaliśmy wyciągiem na Butorowy Wierch i udaliśmy się do parku linowego "Złota Grań", gdzie spędziliśmy aktywnie czas, podejmując wyzwanie w przełamaniu lęku wysokości. Zwieńczeniem tego dnia był czas wolny i zakupy na Krupówkach. Trochę zmęczeni ale szczęśliwi, pełni wrażeń i wspomnień, wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

      Dziękujemy za pomoc Wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej wycieczki.

     • Dzień bez skarpetek

     • 21 października  w naszej szkole odbył się "Dzień bez skarpetek". Obchody tego dnia zorganizowała klasa III. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością a także dowiedziały się jak dbać o stopy np. poprzez chodzenie boso, które przez wielu specjalistów uważane jest za bardzo zdrowe.

     • Kiermasz

     • W naszej szkole w dniach 24 i 25 października 2022r. będzie organizowany kiermasz charytatywny, podczas którego będą rozprowadzane słodkości. Zapraszamy wszystkich do zakupu i włączenie się w naszą akcję. Zebrane środki zostaną przekazane dla Pani Joasi na leczenie i rehabilitację.

     • Dzień Poczty Polskiej

     • Klasa III świętowała Dzień Poczty Polskiej, który przypada na 18.10. W tym dniu klasa wybrała się na Pocztę w Gorzycach. Uczniowie w trakcie pobytu na poczcie dowiedzieli się o historii święta poczty. Zapoznały się z pracą na poczcie. Zabawili się w listonosza. Samodzielnie ważyli listy i paczki. Dokonali zakupów na poczcie. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień w roku szkolnym, kiedy uczniowie mogą podziękować nauczycielom za ich pracę oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia.

      Tego dnia w naszej szkole odbyła się akademia okolicznościowa, która w tym roku miała wyjątkowy charakter. Uczniowie swoją wdzięczność dla nauczycieli wyrazili poprzez koncert życzeń, podczas którego wybrzmiewały piękne piosenki, ciepłe słowa i życzenia. Na zakończenie uroczystości reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły specjalnie przygotowane na tę okazję kartki okolicznościowe z życzeniami oraz słodki upominek w postaci muffinek. Uroczystość podsumował Dyrektor Szkoły pan Piotr Elżakowski, który podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za ich pracę oraz złożył serdeczne życzenia.

       

     • „BARWY NIEPODLEGŁOŚCI” ​​​​​​pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gorzyce

     • REGULAMIN IV Gminnego  Konkursu Plastycznego

      "BARWY NIEPODLEGŁOŚCI”

      pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gorzyce

       

      1. Organizator konkursu:   

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,

      ul. Szkolna 45, 39-432

      tel. (015) 836-28-14, e-mail szkoły: psp_gorzyce1@interia.pl

       

      1.  Tematyka prac konkursowych:

      Uczestnicy wykonują prace plastyczne o tematyce patriotycznej nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości (droga Polski do odzyskania niepodległości, symbole narodowe, postacie zaangażowane w walkę o niepodległość, piękno polskiego krajobrazu, pejzaż z „motywami polskimi”).

       

      III.    Cele:

      Propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

      Rozwijanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny.

      Prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.

       

      IV.   Warunki uczestnictwa:

      Uczestnicy: I kategoria wiekowa: 6 - 10 lat,  II kategoria wiekowa: 11 – 15 lat

      Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs jedną pracę wykonaną techniką dowolną. Praca powinna być oryginalnym projektem autora, powinna być wykonana samodzielnie i indywidualnie (prace zbiorowe są wykluczone).

      Technika wykonania pracy plastycznej: dowolna

      Formaty prac malarskich: A4

      Dostarczona praca plastyczna powinna być podpisana z tyłu literami drukowanymi według wzoru.

       

      Termin dostarczenia prac do 31. 10. 2022 r.

      Nagrody: Laureaci otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe  ( I-III miejsce oraz wyróżnienie w I i II kat. wiekowej)

      Prace plastyczne dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich reprodukcji, publikacji i ekspozycji bez zgody autora. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu.

       

      ZAŁĄCZNIK

       

     • „Orlęta. Grodno ‚39”

     • 11 października 2022 r. uczniowie klas 5,6,7 wraz z nauczycielami udali się do kina Helios na film pt. „Orlęta. Grodno ‚39”. Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji omawiającej tło historyczne filmu, w którym przedstawiono atak ZSRR na Polskę w 1939r. i historię młodzieży z różnych grup narodowościowych zmagających się z najeźdźcą. Seans wywarł duże wrażenie na uczniach, o czym świadczyły dyskusje i refleksje na powyższy temat.

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • W dniu 06.10.2022r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy zaprezentowały bogatą część artystyczną. Złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez pana Dyrektora na "Przedszkolaka Starszaka". Tradycyjnie uczniowie klasy III powitały dzieci w gronie kolegów i koleżanek. Na pamiątkę tej wzniosłej uroczystości przedszkolaki otrzymały dyplomy, upominki, a w sali na dzieci czekała słodka niespodzianka.

     • Konkurs recytatorski

     • W dniu 07.10.2022 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski „ NA SKRZYDŁACH ANIOŁA”.

      W konkursie wzięło udział czworo uczniów: Julia Roman kl 2, Mikołaj Skrzypiec kl 2, Patryk Jakubik kl 3, Julian Broda kl 3. Na wstępie uczniowie wysłuchali pogadanki na temat roli anioła w życiu codziennym. Obejrzeli film o tym, jak anioł pomaga i wysłuchały piosenki. Następnie uczniowie recytowali wiersze. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i drobnymi upominkami. Do II Gminnego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowali się: Julia Roman kl 2 i Patryk Jakubik kl 3. 

     • Ślubowanie klasy pierwszej

     • 4 października w naszej szkole odbyła się uroczystość, która od lat wpisana jest na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych, czyli ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

      Śpiewająco odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów klasy ósmej a dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki i zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdany i mogą już zostać przyjęci do „szkolnej braci”. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor Szkoły pan Piotr Elżakowski dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły.

      Oprócz życzeń uczniowie otrzymali moc prezentów. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek.

      Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami.

      Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!!!!

     • Dzień Chłopaka w klasach I-III

     • Poniedziałek 03.10.2022r. klasy młodsze wzięły udział w wyjeździe zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka do kina Helios w Stalowej Woli na projekcję filmu pt. „King mój przyjaciel lew”.

      Film bardzo podobał się dzieciom. Opowiadał o przyjaźni dzieci z lwiątkiem, były też atrakcje smakowe. Wyjazd był udany a dzieci wróciły z kina bardzo zadowolone.  

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych