• Ozdabiamy świece - naturalnie!

Uczennice uczęszczające na zajęcia ekologiczne zajęły się ostatnio ozdabianiem świec przy pomocy suszonych kwiatów zabezpieczonych woskiem z niepotrzebnych już świec. Dzięki ich działaniom powstały unikalne, niepowtarzalne świece, które z powodzeniem mogą zostać świątecznym prezentem

• 9 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce Pana Leszka Surdego. Nasi zawodnicy i zawodniczki wykazali się wysokim zaangażowaniem co przełożyło się na wygranie kilku meczów za co serdecznie gratulujemy.

Szkołę Podstawowę nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach repreznentowali:

- Ignacy Adamczyk (kl. VIII)

- Mikołaj Lewndowski (kl. VII)

- Karolina Śpiewak (kl. VI)

- Kinga Wór (kl. V)

• Barbórka

• Barbórka - tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzone jest na cześć Świętej Barbary 4 grudnia. Uczniowie klasy III podczas lekcji poznali historię patronki górników - Św. Barbary.  Dowiedzieli się o ciężkiej pracy górników i z jakich skarbów z ziemi możemy korzystać (węgiel, miedź, sól). Dzieci wykonały piękne górnicze czapki, czyli czako.

• Mikołajki

• 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże.Z okazji mikołajek dla uczniów zostały zorganizowane liczne atrakcje. Dekorując szkolne korytarze nauczyciele wprowadzili klimat świąteczny, tak aby wszyscy mogli czerpać radość z tego dnia. To istotne jest nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli, bo wszystkim przyda się uśmiech i chwilowe oderwanie od codziennych trosk.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I - III udały się do sali zabaw Yupi King w Sandomierzu, gdzie mogły skorzystać z wielu atrakcji tj. trampoliny, tory przeszkód, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie na pontonach, karuzele i liczne tajemnicze tunele. Przyniosło to uczniom wiele radości.Młodzież z klasy VII pojechała do kręgielni, gdzie poznała zasady gry w kręgle oraz doskonaliła umiejętności pracy w grupie w bardzo miłej atmosferze. Natomiast najstarsi uczniowie szkoły w drodze losowania postanowili obdarować się wzajemnie prezentami.Miłym akcentem mikołajkowym był słodki poczęstunek od księdza proboszcza Mariusza Kozłowskiego, za co serdecznie dziękujemy.