• List

     • Klasa trzecia z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza napisała list do Pana Grzegorza Kasdepke, który wysłała Pani Katarzyna Góralska - bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Gorzycach. Dziś w szkole czekała na naszą klasę niespodzianka. Była to książka z dedykacją i własnoręcznie napisany list od Pana Grzegorza Kasdepke.

     • „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – zagadka – Skorpion”

     • 21 marca 2023r klasa 0 i klasa II wybrały się do kina Helios do Stalowej Woli na film „Biuro detektywistyczne Lassego  i  Mai – zagadka – Skorpion”. Film dostarczył dzieciom wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Śledząc losy przebojowej Mai i nieśmiałego Lassego odkryli wraz z bohaterami detektywistyczną zagadkę. Po powrocie do szkoły tak jak inni uczniowie uczestniczyli w  obchodach „Pierwszego Dnia Wiosny”

       

     • Konkurs Pożarniczy

     • 23 marca odbyła się kolejna edycja Konkursu Pożarniczego pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Agata Witkowska, Piotr Grębowiec i Mikołaj Lewandowski. Uczniowie Ci znaleźli się w pierwszej dziesiątce pomimo tego, że zagadnienia były trudne.

     • Wycieczka do młyna

     • 16.03 klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do młyna w Gorzycach, żeby dowiedzieć się na czym polega praca młynarza.

      Gospodarz zorganizował dla nas zwiedzanie młyna. Poznaliśmy gatunki zbóż, kasz oraz cały proces powstawania mąki. Pan młynarz zważył każdego ucznia i pokazał do czego służą maszyny. Uczniowie mogli przez chwilkę wcielić się w prawdziwego młynarza Na koniec Pan młynarz sprawdził ile klasa trzecia zapamiętała z wycieczki po młynie. Uczniowie spisali się na 6 Dziekujemy Panu młynarzowi za tak ciekawą lekcję.

     • Dzień Piekarzy i Cukierników

     • 15 marca obchodzimy Dzień Piekarzy i Cukierników. Większość z nas to zdecydowanie łasuchy, które lubią zjeść pyszne ciastko. Taka przyjemność raz na jakiś czas nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie czy sylwetkę. W związku z tym dniem klasa trzecia wybrała się do Cukierni Motycze, gdzie degustowali różne słodkości. Po tym przepysznym poczęstunku wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły spalając zjedzone kalorie

     • XII Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam" Diecezji Sandomierskiej Caritas

     • Wielkanoc to trudny czas dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na świąteczny posiłek, dlatego 17 i 18 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w XII Ogólnopolską Wielkanocną Zbiórkę Żywności "Tak. Pomagam" Diecezji Sandomierskiej Caritas.

      W zbiórkę zaangażowanych było 12 uczniów wolontariuszy. Dzięki godnej ich postawie i wsparciu osób dobrej woli rodziny będą mogły godnie spędzić okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, za co serdecznie dziękujemy

      Opiekunowie: Marta Węglarska, Katarzyna Sulich, Justyna Tuderek, Alina Piwowar, Beata Szczypień, Tomasz Śpiewak.

     • Dzień Kobiet w klasach

     • Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, aby celebrować sukcesy i osiągnięcia kobiet na całym świecie. My natomiast, na filmie przedstawiamy, jak uczniowie naszej szkoły świętowali 8 marca w swoich klasach

     • Wiadomości SP1 TV STYCZEŃ/LUTY

     • Zachęcamy do obejrzenia najnowszego wydania wiadomości szkolnych SP1 TV! To naprawdę świetne źródło informacji o życiu naszej szkoły i wszystkim, co się u nas dzieje

      W tym wydaniu znajdziecie wiele ciekawych materiałów, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego.

      Pozostańcie z Nami na bieżąco!

     • Dzień Bezpiecznego Internetu - 7 lutego 2023

     • Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach. W tym roku podobnie jak w poprzednim, w naszej szkole wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Działajmy razem”

      Działania były wieloetapowe, rozłożone na kilka dni oraz podzielone na dwie grupy wiekowe.

      7 lutego 2023 r. uczniom klas I-III została przedstawiona prezentacja przygotowana przez p. Martę Węglarską i p. Alinę Piwowar, dzięki której promowane były pozytywne zastosowania Internetu i tworzona była kultura zrozumienia w sieci. Ponadto zostały wyszczególnione zagrożenia czyhające w Internecie na dzieci i młodzież, na które uczniowie muszą się uwrażliwić i wystrzegać.

      Były pogadanki, quizy, gry, dzięki którym najmłodsi utrwalali przekazywane treści. Zwieńczeniem tych działań było wykonanie tematycznych lapbooków w klasach wraz wychowawcami na zajęciach plastyczno - technicznych.

      Natomiast 16 lutego bieżącego roku uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który przedstawiał temat bezpiecznych zachowań w sieci, zagrożeń i nadużyć z punktu widzenia karnego. Uświadomił uczniom, jakie kary ich mogą spotkać przez nieopatrzną ocenę innych i nieodpowiednie zachowanie w Internecie. Uwrażliwił również uczniów, gdzie mają szukać pomocy, jeśli sami staną się ofiarami przemocy w Internecie.

      Podsumowując uzyskane informacje uczniowie klas IV-VIII, uczestniczyli w warsztatach przegotowanych przez p. Tomasza Śpiewaka, na których wykonywali plakaty promujące bezpieczne zachowanie w sieci.

     • Międzynarodowy Dzień Pisarza

     • „Dzień i noc mu nieraz minie

      na pisaniu na maszynie.

      Czasem też na komputerze

      albo piórem na papierze.

      Gdy pracuje, lubi ciszę,

      wtedy łatwiej mu się pisze.

      Opowieści tworzy nowe,

      ma pomysłów pełna głowę”

      Autor nieznany.

      3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza. Został on ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Celem święta jest promowanie współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa.

      Święto to było doskonałą okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania pracą pisarza. W związku z tym dniem klasę III odwiedziła Pani Kasia z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Pani Kasia przygotowała dla klasy zagadkę, przybliżyła twórczość pisarza Grzegorza Kasdepke i przyniosła jego dzieła. Uczniowie napisali list do Pana Grzegorza, który został wysłany. Na zakończenie spotkania Pani Kasia zaprosiła klasę do biblioteki. Uczniom bardzo podobała się taka lekcja.

     • Bieg Wilczym Tropem 2023

     • Wczoraj mieliśmy niesamowitą przyjemność zorganizować Bieg Wilczym Tropem 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

      Bieg był pełen emocji, wspaniałej rywalizacji i przede wszystkim integracji między uczniami we wspólnym celu jakim było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Każda kategoria miała swoją trasę, dostosowaną do wieku i umiejętności, a na mecie na zwycięzców czekały cenne nagrody

      Jeszcze raz dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas Biegu Wilczym Tropem. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej i już nie możemy się doczekać kolejnych wyjątkowych wydarzeń

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych