• Programujemy z LEGO

     • Uczennice klasy 6 ćwiczą swoje umiejętności programowania. Zbudowały robota, który pokazuje aktualną siłę wiatru w dowolnej miejscowości świata.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • 27. kwietnia odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny. Z pytaniami dotyczącymi dbania o naszą Ziemię zmierzyło się 4 uczniów naszej szkoły: Antonina Dąbrowska, Maria Jedziniak, Mikołaj Lewandowski i Agata Witkowska.

      Z radością informujemy, że Antonina Dąbrowska zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • "Nasza mała Ojczyzna"

     • 21 kwietnia 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni odbyła się VII edycja gminnego konkursu "Nasza mała Ojczyzna".

      Konkurs adresowany był do dwóch grup wiekowych z klas szkoły podstawowej.

      W pierwszej grupie wiekowej reprezentowały naszą szkołę uczennice: Kinga Wór z kl.5 i Agata Witkowska z kl. 6.

      W drugiej grupie wiekowej reprezentowali szkołę uczniowie z kl.7 Piotr Grębowiec i Adrian Warchoł.

      W pierwszej kategorii Agata Witkowska zajęła III miejsce. W drugiej kategorii Adrian Warchoł zajął II miejsce

      Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu historii naszej małej Ojczyzny.

     • Noc Filmowa

     • Z 21/22 kwietnia 2023 r. była zorganizowana Noc filmowa, której celem było promowanie zdrowego trybu życia, propagowanie działań charytatywnych na rzecz schroniska dla zwierząt oraz integracja społeczności szkolnej. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele ochotnicy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji oraz bezpieczeństwem uczestników.

      Podczas nocy filmowej biletem wstępu była żywność dla zwierząt z pobliskiego schroniska. W ramach programu Lubella odbyły się różne aktywności pro ekologiczne i pro zdrowotne, które poruszały tematykę Zero Waste.

      Można było wziąć udział w warsztatach tematycznych, gdzie uczniowie uczyli się tańca „Belgijka”.

      Na zakończenie wieczoru odbyła się projekcja dwóch filmów: „Jak zostać gwiazdą” oraz „Avatar 2”.

      Mamy nadzieję, że powyższe wydarzenie wywołało wśród uczniów moc wrażeń i zostanie na zawsze w ich sercach.

      Samych miłych wspomnień życzą:

      Marta Węglarska

      Beata Szczypień

      Beata Wolak

      Joanna Stachurska

      Tomasz Śpiewak

     • Dzień Ziemi 2023

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły gorąco uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi! Cały dzień był wypełniony różnorodnymi aktywnościami, mającymi na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów.

      Rozpoczęliśmy od fascynujących prelekcji i warsztatów, które dotyczyły ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o ważnych problemach ekologicznych, takich jak zmiany klimatyczne, ochrona przyrody, recykling i oszczędzanie energii.

      Później przeprowadziliśmy pikietę pod Urzędem Gminy w Gorzycach, która miała za zadanie wzywać do działań na rzecz ochrony środowiska. Podczas pikiety dzieci otrzymały słodkie niespodzianki od pani wice wójta Lucyny Matyki - pyszne cukierki, które były miłym dodatkiem do akcji. Dodatkowo, pani wice wójt przekazała naszej szkole drzewo, które zostało posadzone na terenie szkoły w ramach akcji sadzenia drzewa z okazji Dnia Ziemi. To wspaniała inicjatywa, która podkreśla zaangażowanie lokalnych władz w promowanie ochrony środowiska i dbania o naszą planetę na poziomie lokalnym.

      Na zakończenie dnia odbyła się również ceremonia rozdania nagród w różnych konkursach ekologicznych, które były organizowane wcześniej w naszej szkole. Uczniowie zostali uhonorowani za swoje zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska i za wysiłki w promowaniu ekologicznego podejścia w swoim otoczeniu.

      Dzień Ziemi w naszej szkole był pełen inspirujących i edukacyjnych momentów. Działania te miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zachęcenie ich do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszej społeczności szkolnej w promowanie zrównoważonego stylu życia i troski o środowisko naturalne.

     • Poznajemy kulturę Japonii

     • Uczniowie z klasy V uczestniczą w innowacji pedagogicznej o kulturze Dalekiego Wschodu. W ramach zajęć poznają kulturę krajów Azji Wschodniej z naciskiem na Japonię oraz uczą się podstaw języka japońskiego.

      Na kilku ostatnich zajęciach uczniowie mieli okazję zmierzyć się z kaligrafowaniem znaków kanji. Nauczyli się także rozpoznawać tradycyjne stroje japońskie, chińskie i koreańskie. Dziewczęta mogły przymierzyć japońskie letnie kimono - yukatę.

     • „Poranek Wielkanocny”

     • „Są takie święta raz w roku

      Co budzą życie, budzą czas

      Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka radość rośnie w nas...”

      Tymi słowami wiersza dnia 05.04.2023r w naszej szkole rozpoczął się „Poranek Wielkanocny”. Zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu kl.0 i starszych kolegów z kl. VII przybliżył zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne.

      Wielkanocny zajączek przekazał świąteczne życzenia i obdarował dzieci słodkim upominkiem. Starsi koledzy w sposób humorystyczny przedstawili scenkę „Jedziemy z gaikiem i kogucikiem” oraz przybliżyli tradycję Śmigusa-dyngusa. Dzieci przedszkolne otrzymały dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Palemka Wielkanocna” i wraz z rodzicami udały się do sali zajęć. Uczestnicząc w warsztatach plastycznych wykonały przepiękne , kolorowe ozdoby wielkanocne.

      Rodzicom kl. 0 serdecznie dziękujemy za przybycie

     • III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Strofy o Ojczyźnie"

     • Dnia 4 kwietnia odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach we współpracy z Gmina Gorzyce oraz GOK Gorzyce. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z naszej gminy. Poziom występów był bardzo wysoki, a jury miało spory dylemat z wyborem zwycięzców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które było pełne emocji, talentów oraz niezwykle poruszających występów pełnych pasji i emocji. Podziękowania kierujemy również do opiekunów za ich ciężką pracę i zaangażowanie w przygotowanie młodych uczestników.

      Poniżej przedstawiamy wyniki III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej "Strofy o Ojczyźnie":

      Lena Sulewska (ZSP Sokolniki)

      Antonia Dąbrowska (SP1 Gorzyce)

      Filip Kowalczuk (ZSP Trześń)

       

      Wyrożnienia:

      Juliusz Tworek (ZSP) Sokolniki

      Hanna Wojdyło (ZSP) Sokolniki

     • Madejówka

     • W dniu 29.03.2023 (środa) klasy IV-VIII wyjechały na warsztaty wielkanocne do dobrze znanej nam „Madejówki”. Na miejscu uczniowie zostali powitani tradycyjnym barszczem wielkanocnym, następnie została przeprowadzona prelekcja na temat tradycji związanych z obchodzeniem świąt wielkanocnych i przygotowaniem do nich. Po przeprowadzonej prelekcji dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Nie ma Świąt Wielkanocnych bez mazurka na stole, a tajniki pieczenia tego ciasta uczniowie mogli poznać podczas powyższych warsztatów. Dzieci wyrabiały, ozdabiały i piekły tradycyjnego Mazurka. Warsztaty zakończyły się wędrówką po „Zwierzyńcu” oraz słodkim poczęstunkiem i zabawami integracyjnymi.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych