• Wycieczka do Kazimierza Dolnego

     • 26 maja 2023 r. uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i Koła Volontario udali się na wycieczkę integracyjną, podsumowującą rok szkolny. Celem podróży był malowniczy Kazimierz Dolny. Zwiedzanie zaczęli od Wąwozu Korzeniowego, który jest najpiękniejszym wąwozem lessowym, znajdującym się nieopodal cudnego miasta. Następnie wypłynęli w rejs statkiem po rzece Wiśle, skąd widzieli niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza oraz wspaniałe ruiny Zamku w Janowcu. Następne atrakcje turystyczne czekały w samym miasteczku. Uczniowie wspinali się na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali panoramę miasta. Widzieli ruiny średniowiecznego Zamku i Basztę - unikalny w Polsce zabytek średniowiecznej architektury obronnej. Następnie, przechadzając się po miasteczku, podziwiali renesansowe kamienice.

      Czas spędzony na zwiedzaniu sprzyjał integracji i nowym pomysłom. Wycieczka była dla członków Samorządu Uczniowskiego o Koła Volontario nagrodą za ciężką i owocną pracę na rzecz szkoły oraz środowiska. Dziękujemy za ten rok szkolny i zapraszamy do działania w kolejnych latach

     • Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki 2023”

     • W dniu 25.05.2023 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sokolnikach odbył się Gminny Konkurs Matematycznych „ Mistrz Matematyczny” dla klas III. Każda szkoła wytypowała po 3 uczniów, którzy zmagali się z niełatwymi zadaniami. Nasza szkołę dumnie reprezentowali: Patryk Jakubik, Iwo Porębski i Aleksander Rychel.

      Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczniów, biorących udział w konkursie.

     • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

     • Dnia 25 kwietnia 2023r. odbył się szkolny konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych 

      Konkurs składał się z dwóch części: testu leksykalno-gramatycznego oraz testu z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs został podzielony na dwa poziomy: dla klas 4-5 oraz klas 6-8. Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem a zwycięzcom gratulujemy bardzo dobrych wyników! 

       

      Congratulations! 

       

      Klasy 4-5 

      I miejsce- Paweł Łyko

      II miejsce- Bruno Porębski 

      III miejsce- Kinga Wór 

      Wyróżnienie- Alicja Bernat, Franciszek Kędzierski

       

      Klasy 6-8 

      I miejsce- Antonina Dąbrowska 

      II miejsce- Zuzanna Bieniek 

      III miejsce- Natalie Spencer 

      Wyróżnienie- Adrian Warchoł, Agata Witkowska

       

     • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

     • 11 maja br. uczniowie klasy III przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Był to test sprawdzający wiedzę i umiejętności jakie uczniowie zdobyli podczas trzyletniej nauki. Trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Przed testem dzieci obejrzały film terapeutyczny, który pozwolił im na zrelaksowanie się przed zadaniami. Potem przyszedł czas na zadania z edukacji polonistycznej , matematycznej i przyrodniczej. Po sprawdzianie dzieci wysłuchały bajki „ O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”

      Mamy nadzieje, że mimo sprawdzianu, który jest zawsze przeżyciem dla dzieci - nasi trzecioklasiści byli radośni i dumni ze swoich sukcesów.

     • 4 maja - Dzień Strażaka

     • 4 maja w dniu Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Tego dnia w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

      Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. W tym dniu szczególnym warto docenić ich ogromne zaangażowanie, niezłomność oraz poświęcenie w służbie społeczności.

      Uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Strażaka obejmują różne wydarzenia, takie jak pokazy sprzętu, prezentacje umiejętności zawodowych, a także spotkania z mieszkańcami. To również okazja do uczczenia pamięci strażaków, którzy oddali swoje życie wypełniając swój obowiązek. Z tej okazji klasa III i 0 wybrała się do pobliskiej remizy, aby podejrzeć i posłuchać o pracy strażaka, a także okazać serce pełne wdzięczności dziękując za niezłomną służbę, odwagę i poświęcenie, które każdego dnia wpływają na nasze bezpieczeństwo i ratowanie życia innych.

      Warto również zwrócić uwagę na szereg działań prewencyjnych prowadzonych przez strażaków, takich jak edukacja na temat bezpieczeństwa pożarowego, udzielanie pierwszej pomocy, czy prowadzenie ewakuacji. Działania te mają na celu ochronę życia i mienia oraz ograniczenie skutków ewentualnych katastrof.

      Dziękujemy serdecznie panu wójtowi oraz wszystkim strażakom za gościnę i możliwość bliższego poznania tego niezwykłego zawodu.

      Międzynarodowy Dzień Strażaka to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność i szacunek za pracę tych niezwykłych ludzi. Niech ten dzień będzie przypomnieniem o nieocenionej roli strażaków w naszym życiu oraz o ich poświęceniu dla dobra społeczeństwa

     • Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

     • W miniony piątek nasza szkoła świętowała rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rano, o godzinie 8:00, odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali inscenizacje wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji oraz przedstawili postacie historyczne, które odegrały ważną rolę w tamtych czasach. Dzięki temu mieliśmy okazję przypomnieć sobie o wartościach, na których opiera się nasza ojczyzna. Nie można pominąć wystąpień muzycznych, które były prawdziwą ucztą dla uszu! Chór szkolny wykonał patriotyczne pieśni, a soliści zaprezentowali swoje talenty, wzruszając i zachwycając publiczność. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego niezapomnianego dnia - nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły. Dzięki Wam mogliśmy razem uczcić 3 Maja i poczuć dumę z naszej polskiej historii

     • Dzień florysty

     • 27 kwietnia w Polsce jest obchodzony Dzień Florysty. Zawód ten jest stosunkowo nowy, chociaż ludzie od zawsze obdarowywali się kwiatami.

      Z tej okazji klasa trzecia samodzielnie przygotowała kompozycje kwiatowe „Las w słoju”

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych