• Pasowanie na przedszkolaka

     • Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowy i przełomowy moment w życiu małego dziecka. 20 października 2023r. przedszkolaki naszej szkoły złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Dyrektora na przedszkolaków starszaków.

      W przepięknej morskiej scenerii i bogatej części artystycznej dzieci udały się w podróż morską, która była symbolicznym odzwierciedleniem podróży jaką mały przedszkolak rozpoczyna w świecie nauki, zabawy i społecznej integracji.

      Na pamiątkę uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe morskie dyplomy, medale ‘’Super Marynarz’’ oraz upominki od rodziców i klasy III, która według tradycji szkolnej przywitała przedszkolaków.

      W sali zajęć na dzieci czekała słodka niespodzianka ‘’Morski tort’’. Przedszkolaki nie zapomniały również o upominkach. Z podróży morskiej Panu Dyrektorowi, rodzicom i wychowawcom przywiozły złotą rybkę, żeby spełniała na co dzień wszystkie najskrytsze marzenia.

     • Wycieczka szkolna - Kolbuszowa - Łańcut

     • W dniu 24.10.2023 r. uczniowie klas IV,V,VI,VII i VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej Kolbuszowa - Łańcut. Około godziny 9-tej przyjechaliśmy do skansenu w Kolbuszowej gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Kultury Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Znajduje się tu ponad 80 obiektów dużej i małej architektury drewnianej. Mogliśmy zobaczyć chałupy, budynki inwentarskie (stajnie, obory, chlewy, kurniki), stodoły, spichlerze, szkołę, karczmę, a także okazały kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Po zwiedzeniu uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „Ziarnko do ziarnka” w czasie, których uczniowie poznali narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także nauczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Na koniec upiekliśmy tradycyjny przysmak – proziaki, oraz delektowaliśmy się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Około południa pojechaliśmy na obiad do restauracji McDonald’. Po zjedzeniu i odpoczynku udaliśmy się do Łańcuta. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. To wszystko mieliśmy możliwość oglądać i podziwiać. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Gorzyc.

     • Dzień Nauczyciela

     • 13 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku przypadła również 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. To szczególne święto nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli: Beaty Wolak, Justyny Tuderek, Elżbiety Jabłońskiej- Krysy, Kingi Roszuk oraz Tomasza Śpiewaka, przygotowali program artystyczny, aby w ten sposób podziękować za pracę włożoną w kształtowanie młodych umysłów oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Specjalne słodkie podziękowanie przekazali również uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Marty Węglarskiej, która przygotowała również prezentację zdjęć nauczycieli pod tytułem „Twoja twarz wygląda znajomo”.

     • Wycieczka klasy pierwszej i drugiej do „Szczęśliwej Zagrody” w Skowierzynie

     • 9 października 2023 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wycieczkę do „Szczęśliwej Zagrody” w Skowierzynie. Pobyt w gospodarstwie gdzie królują zwierzęta dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń. To, że mogły je karmić, trzymać na kolanach, głaskać sprawiło im wiele radości. Dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z żywymi zwierzętami takimi jak: alpaki, świnki morskie, kozy, osiołki, króliki. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się również koty i pies. Dużo przyjemności sprawiło dzieciom samodzielne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i oczywiście wata cukrowa serwowana przez gospodynię „Szczęśliwej Zagrody”.

     • Pasowanie na ucznia

     • 6 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia pierwszej klasy. Tego dnia dzieci zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach. Podczas ceremoni pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszoklasiści przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami, oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki.

      Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów

     • Wybory do Samorządu Szkolnego

     • 22 września bieżącego roku miały miejsce się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Przed głosowaniem odbyła się kampania wyborcza, w trakcie której kandydatki starały się przekonać uczniów, że są najlepszymi kandydatkami na to stanowisko. Szkolna Komisja Wyborcza, działająca pod nadzorem nauczycieli, zaprosiła uczniów z różnych klas do oddania głosu na swoje ulubione kandydatki. Każdy pracownik szkoły i uczeń otrzymał kartę do głosowania, aby wyrazić swoją wolę w sposób demokratyczny. Wyniki głosowania zostały natychmiast podliczone, a komisja ogłosiła wyniki na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego. W rezultacie Przewodniczącą Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. A. Osetka w Gorzycach została Agata Witkowska, a jej zastępcą Karolina Śpiewak.

      Gratulujemy nowemu Samorządowi i mamy nadzieję, że swoimi interesującymi pomysłami szybko zdobędzie on sympatię społeczności szkolnej i lokalnej

     • V Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Barwy Niepodległości"

     • REGULAMIN


      Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39 432
      tel. (015) 836 28 14, e mail szkoły: psp_gorzyce1@interia.pl
      Tematyka prac konkursowych: Uczestnicy wykonują prace plastyczne o tematyce patriotycznej nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości (droga Polski do odzyskania niepodległości, symbole narodowe, postacie zaangażowane w walkę o niepodległość, piękno polskiego krajobrazu, pejzaż z „motywami polskimi”).
      Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.
      Warunki uczestnictwa:
      1. Uczestnicy: I kategoria wiekowa: klasy 0 IV , II kategoria wiekowa: klasy V VIII
      2. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs jedną pracę wykonaną techniką dowolną. Praca powinna być oryginalnym projektem autora, powinna być wykonana samodzielnie i indywidualnie.
      3. Technika wykonania pracy plastycznej: dowolna
      4. Formaty prac malarskich: A4
      5. Dostarczona praca plastyczna powinna być podpisana z tyłu literami drukowanymi według wzoru.
      6. Termin dostarczenia prac: 31.10.2023 r.
      7. Nagrody: Laureaci otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe. (I III miejsce oraz wyróżnienie w I i II kat. wiekowej)
      8. Prace plastyczne dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich reprodukcji, publikacji i ekspozycji bez zgody autora. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne
      z wyrażeniem zgody na prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu.
      9. Informacje o konkursie pod nr tel. 603 244 668.


      ZAŁĄCZNIK (proszę przykleić z tyłu pracy)
      Imię i nazwisko autora................................................................................................ Klasa....................
      Nauczyciel nadzorujący............................................................................................................................
      Szkoła (nazwa, adres, telefon, e mail) .....................................................................................................
      ...................................................................................................................................................................
      ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
      Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu …………………………………………………..
      (imię i nazwisko ucznia)
      w celach wynikających z regulaminu konkursu plastycznego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r.
      o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997, Nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami). Poprzez przekazanie pracy na konkurs nieodpłatnie przenoszę na organizatora wszelkie prawa majątkowe do niej na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( Dz. U. 2000, Nr 80, poz. 904 z późniejszymi zmianami).
      .............................................................................
      (data, podpis rodzica lub opiekuna prawnego)

     • Piwniczna-Zdrój

     • Tegoroczny jesienny wyjazd na Zieloną Szkołę postanowiliśmy spędzić w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju w Beskidzie Sądeckim, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

      Nasza grupa składała się z 44 uczniów klas II- VIII i 4 osób opieki pedagogicznej. Większość uczestników po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców i dom rodzinny na całe 5 dni.

      Pobyt zaczęliśmy od rekonesansu po Piwnicznej. Wieczorem wzięliśmy udział w turnieju gier i zabaw integracyjnych pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

      Drugi dzień postanowiliśmy poświęcić na całodniowy wyjazd do Krynicy Zdrój. Wybór tej miejscowości nie był przypadkowy. Krynica Górska – to perła polskich uzdrowisk o szczególnych walorach klimatycznych, leczniczych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Jest tam wiele urzekających miejsc i atrakcji turystycznych. Pierwszym punktem był wyjazd kolejką krzesełkową do Ścieżki w Koronach Drzew, która pełni nie tylko funkcję widokową ale i dydaktyczną. Następnie wyjechaliśmy koleją gondolową na Górę Parkową (732 m n.p.m.) podziwiając panoramę miasta. Skorzystaliśmy tam z atrakcji o nazwie "Rajskie ślizgawki”. Po zejściu z Góry Parkowej, spacerowaliśmy po deptaku pięknego Parku Zdrojowego, oglądaliśmy ciekawe "rzeźby kwiatowe", których nie brak w tym rejonie, a które zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Oczywiście głównym punktem pobytu w Krynicy była wizyta w pełnej zieleni Pijalni Głównej wód mineralnych. Tu też degustowaliśmy i zaopatrzyliśmy się w wodę zdrojową dla naszych rodzin oraz pamiątki. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Zabawek, w którym dowiedzieliśmy się jakimi zabawkami bawili się nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Po powrocie zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się na krótki odpoczynek, po którym odbył się wieczór filmowy.

      Trzeciego dnia przemierzyliśmy miasteczko wszerz i wzdłuż, zwiedziliśmy Muzeum Regionalne. Poznaliśmy tam życie i tradycje Czarnych Górali. Po powrocie ćwiczyliśmy na siłowni a wieczorem zjedliśmy kulinarną niespodziankę – pyszną pizzę.

      Przedostatni dzień wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę na Kicarz poznając pasma i szczyty Beskidu Sądeckiego. Następnie odbywały się aktywności na świeżym powietrzu, ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz dyskoteka.

      Ostatniego dnia odbyła się piesza wycieczka szlakiem turystycznym na Węgielnik, gdzie podziwialiśmy faunę i florę Beskidu Sądeckiego. Był to również dzień na podsumowania i wyróżnienia w postaci dyplomów. Otrzymaliśmy ich bardzo dużo i byliśmy z siebie zadowoleni aż miło! Pękaliśmy wprost z dumy pośród słów uznania i pochwał ze strony kadry z DWD.

      Zielona Szkoła dała nam okazję do wszechstronnego rozwoju, bo oprócz aktywności odbyły się konkursy wiedzy o historii Piwnicznej.

      To był cudownie spędzony czas przy pięknej pogodzie! Mamy nadzieję, że jeszcze się powtórzy…

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych