• Wieczornica 2023

• 10 listopada 2023r. w murach naszej szkoły po raz dwudziesty odbyła się Wieczornica Niepodległościowa pod hasłem „Wolność - kocham i rozumiem”. Po krótkim przemówieniu Dyrektora szkoły uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Po występie odbyło się wręczenie nagród w V Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Barwy Niepodległości”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy. Wieczornicę zwieńczyło wspólne biesiadowanie.

Słowa podziękowania

Za przygotowanie uczniów do występu:

p. Krystynie Rybak

p. Beacie Szczypień

p. Elżbiecie Jabłońskiej-Krysa

p.Marcie Węglarskiej

p. Agacie Ozga

p. Tomaszowi Śpiewakowi

Za pomoc w organizacji Wieczornicy:

Wójtowi Gminy Gorzyce Leszkowi Surdemu Gorzyce

Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gorzycach. Gok Gorzyce

Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach OSP Gorzyce

Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Trześni.

Radzie Rodziców.

Ks. dr. Mariuszowi Kozłowskiemu.

Nauczycielom, pracownikom szkoły

Kołu Gospodyń Wiejskich w Gorzycach Koło Gospodyń Wiejskich-Gorzyce

Zakładowi gastronomicznemu „Kuchnia u Gajdy”. Kuchnia U GAJDY - Gorzyce - domowe, smaczne dania

Stowarzyszeniu Historyczno-Rekonstrukcyjnemu „Lanca” z Gorzyc

Za wsparcie finansowe:

Staroście Powiatu Tarnobrzeskiego panu Jerzemu Sudołowi.

Panu Adamowi Krępie prezesowi firmy Tenneco Gorzyce.

Państwu Bożenie i Józefowi Chojnackim

Panu Andrzejowi Partyce Kamieniarstwo-Partyka

Panu Adamowi Łabudzie

Państwu Ewelinie i Przemysławowi Czerwińskim F.H.U Czerwiński&Piaskownia Wrzawy

Panu Tadeuszowi Rękasowi

Państwu Paulinie i Damianowi Rojkom BUDOexpert Damian ROJEK

Panu Marianowi Sikorze Sikorka.net - Drewniane mapy świata

Państwu Annie i Tomaszowi Korgom.

Pani Teresie Lipińskiej

Pani Alicji Wydrze

• „Smaki jesieni”

• Jesień w pełni zaznaczyła swoją obecność w kalendarzu i warunkach pogodowych, zaskakując również uczniów z klasy III. W tym roku Pani Jesień przygotowała dla dzieci wielką niespodziankę. Już od samego rana w klasie panowało niezwykłe poruszenie. Uczniowie, podsumowując tematy związane z darami jesieni, przemienili się w prawdziwych mistrzów kulinarnych i przygotowali pyszny sok à la Kubuś, wykorzystując smaczne jabłka, słodkie marchewki, banany i soczyste cytryny. To była prawdziwa bomba witaminowa. Ponadto, po szkolnym korytarzu unosił się zapach pieczonego ciasta ze śliwkami.

Uczniowie podeszli do tego zadania z wielkim zaangażowaniem. Każdy z nich był w pełni przygotowany do zajęć. Po odpowiednim przygotowaniu stanowisk i dokładnym umyciu rąk uczniowie przystąpili do pracy. Chłopcy zajęli się obrabianiem śliwek, podczas gdy dziewczynki wyrabiały ciasto. Kroiły, mieszały i próbowały, aż powstały smaczne i estetyczne jesienne przysmaki.

Najbardziej radosnym momentem był czas degustacji – trudno było się powstrzymać przed skosztowaniem takich przysmaków. Każdy z nich był wyjątkowo smakowity.

Takie zajęcia, które integrują naukę z praktycznymi doświadczeniami, nie tylko przyczyniają się do rozwoju uczniów, ale również dostarczają przyjemności i inspiracji do kolejnych działań. Jeśli jeszcze pojawi się fascynujący temat w podręcznikach z pewnością, będziemy gotowi do ponownego podjęcia kulinarnego wyzwania