• Piernikowy zawrót głowy w SP1 Gorzyce

• Warsztaty mydlarnia w klasie VII i VIII

• Uczniowie klasy VII i VIII na lekcjach chemii uczestniczyli w warsztatach tworzenia niepowtarzalnych, własnoręcznych mydełek glicerynowych. Dowiedzieli się o historii powstawania mydła, o ich składzie chemicznym. Samodzielnie komponowali kształty, zapach i kolor. Tak przygotowane mydełka zostały zapakowane w estetyczne opakowania. Powstałe produkty mogą służyć do pielęgnacji skóry oraz do dekoracji pomieszczeń domowych.

• Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

• 18 i 19 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jest to fantastyczne, niemal bajkowe i pozytywne miejsce. Przewodnik oprowadził uczniów po muzeum. Pokazał dmuchanie i srebrzenie bombek oraz zaprowadził do dekoratorki. Uczniowie podczas warsztatów własnoręcznie ozdabiali bombkę. Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki w nastroju Bożego Narodzenia.

• Uczniowie z klas I-VI świętowali Mikołajki

• W dniach 4-5 grudnia uczniowie z klas I-VI wybrały się do kina Helios w Stalowej Woli pod opieką wychowawców i nauczycieli aby celebrować Mikołajki.

Klasy IV-VI miały okazję zanurzyć się w klimacie świątecznym podczas seansu filmowego „Jak zostać Świętym Mikołajem ” a najmłodsi, czyli klasy I-III bawiły się przy przygodach „Trolli 3”.

To był radosny czas pełen śmiechu i magii kina. Nie magia Mikołajek towarzyszy nam przez cały grudzień!

• Andrzejki 2023

• W Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach dzień 30 listopada 2023 był pełen radości i zabawy. Młodsze klasy (0-3) cieszyły się andrzejkowymi wróżbami oraz przysmakami oferowanymi przez rodziców. Równocześnie na sali gimnastycznej trwały animacje, tańce i różne zabawy. Po południu, inicjatywę przejęły starsze klasy, kontynuując taneczne rytmy w sali gimnastycznej, a w klasach czekały przysmaki od rodziców. Wyjątkowym dodatkiem do imprezy była przygotowana specjalnie ścianka do pamiątkowych zdjęć, która wzbogaciła atmosferę wydarzenia. Wyrażamy serdeczne podziękowania dla Państwa Agnieszki i Roberta Bernatów za stworzenie konstrukcji umożliwiającej realizację pomysłów Samorządu Uczniowskiego.