• SMACZNIE I ZDROWO W KLASIE 2

     • Uczniowie klasy II uczyli się na lekcjach jak dbać o swoje zdrowie. Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci tworzyły swoje własne piramidy żywieniowe z produktów, które znają. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania. Z okazji poruszanego tematu dzieci przygotowały kolorowe i smaczne desery z owoców, które szybko zostały zjedzone ze smakiem :)

     • LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

     • Uczniowie kl I  w ramach realizacji tematu „Nad wodą” wybrali się nad pobliski staw aby zaobserwować  rosnące tam rośliny i żyjące zwierzęta. Dzięki lornetkom mogły zaobserwować wiele ptaków m.in. skowronka, kaczkę, kosa, srokę, jaskółkę, łabędzie. Zobaczyły też ślady pogryzionych przez bobra drzew. Najprzyjemniejszym widokiem na jeziorze okazała się para łabędzi, którą podczas zimy często dokarmiały. Jakież było zdziwienie dzieci kiedy gospodarze mieszkający nad stawem przywołali łabędzie po imieniu: Basia i Kuba. Oczywiście podpłynęły ze swoich gniazd i dzieci miały okazję je pokarmić. Jeden z uczniów posługując się swoją książeczką pokazał ciekawostki dotyczące życia łabędzi. W drodze powrotnej dzieci przy użyciu lup obserwowały pąki na drzewach i krzewach oraz pierwsze wiosenne kwiaty utrwalając ich nazwy. Pierwszaki lubią lekcje przyrody w terenie.


       

     • DZIEŃ GOFRA W KLASIE 2

     • 25 marca klasa druga obchodziła „ Dzień Gofra”. Tego dnia uczniowie poznali przepis na najlepsze gofry na świecie i obejrzeli film edukacyjny.  

      Następnie dekorowali przygotowane gofry różnymi przysmakami, które potem zjedli ze smakiem! ;)

     • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     • 24 marca odbył się 45 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w budynki remontu OSP w Gorzycach. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na III grupy. W I grupie uczestniczył uczeń szkoły z klasy IV - Bruno Porębski. W II grupie uczestniczyła Karolina Śpiewak kl. V, Mikołaj Lewandowski kl. VI i Martyna Śpiewak kl. VIII. Uczniowie zdobyli dużo punktów i dostali pamiątkowe dyplomy za udział w Turnieju.

     • DZIEŃ WODY W KLASIE 2

     • Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Właśnie w tym dniu klasa II celebrowała to Święto. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły butelki ze swoją ulubioną wodą, którą piją najczęściej. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo ważna i cenna jest woda na naszej planecie, bez której nie byłoby życia na ziemi. Dzieci czynnie uczestniczyły w dyskusji do czego potrzebna jest woda. Uczniowie rozwiązywali zadania, uświadamiające jak ważny jest to temat. Na koniec wykonały pamiątkową pracę plastyczną.

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W KLASIE 3

     • 21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

      Uczniowie klasy trzeciej na znak solidarności i empatii z Osobami z Zespołem Downa ubrali różnokolorowe skarpetki "nie do pary".

      Podczas lekcji dzieci dowiedziały się m. in. czym cechuje się Zespół Downa.

      Na koniec zajęć przyozdobili papierowe skarpetki według własnego pomysłu tworząc symboliczny łańcuch.

      Choć każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy równi, a budzenie świadomości i empatii warto rozpocząć już od najmłodszych lat.

     • SOLIDARNI Z UKRAINĄ...

     • Wojna to temat trudny, do tej pory omawiany na lekcjach historii. Dziś przyszło nam mówić o niej, bo dzieje się tak blisko…

      9 marca uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji wychowawczej dotyczącej wojny na Ukrainie. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy niebieskie i żółte. Podczas zajęć szczególną uwagę zwrócono na dostosowanie przekazywanych treści do wieku.

      Na podsumowanie lekcji uczniowie wykonali symboliczną gazetkę oraz rysunki.

     • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 7

     • Dzisiejszy Dzień Kobiet w naszej klasie przebiegł w bardzo milej i radosnej atmosferze - tym bardziej, że to właśnie dziś do naszego zespołu dołączyła nowa koleżanka z Ukrainy, Sofija. Chłopcy jak zwykle okazali się dżentelmenami, obdarowali wszystkie kobiety - małe i duże - kwiatami i przygotowali słodki poczęstunek. Czułyśmy się naprawdę wyróżnione! - za co serdecznie dziękujemy.

     • DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • W Oddziale Przedszkolnym również nie zabrakło życzeń, miłych gestów i upominków z okazji  8 Marca . Dziewczynki  wraz z życzeniami otrzymały medale "Super  Koleżanka" i  upominkowe prezenty. Bukiet pachnących kwiatów przypomniał wszystkim, że wiosna tuż, tuż. To był wesoły integrujący grupę dzień.

      Dziękujemy rodzicom za współorganizację w przygotowaniu upominków. Dzieci również pamiętały o swoich bliskich i wykonały laurkę dla Mamy.

     • JESTEŚMY Z WAMI!

     • Gołąbek Pokoju od dzieci z Oddziału Przedszkolnego....

      Rolą wychowawcy jest tłumaczenie dzieciom zmian zachodzących w otaczającej ich rzeczywistości. Należy najpierw oswoić myśli małego dziecka z lękiem, strachem i przygotować go do zrozumienia i odbioru przekazywanych wiadomości.

      Wychowawczyni - Oddziału Przedszkolnego- podjęła się takiemu zadaniu i odniosła się tylko do takich faktów, na które dzieci emocjonalnie i poznawczo są gotowe przyjąć. Przedszkolaki dowiedziały się, że wojna niesie walkę zła z dobrym. Zrozumiały potrzebę współczucia i bycia sercem z rodzinami i dziećmi z Ukrainy. Wykonując prace plastyczne pod hasłem - Jesteśmy z Wami! – uczyły się empatii i wzorów dobrych postaw. Plakaty płynące z serca i wysłany symbolicznie  gołąbek pokoju jest wymową ich serc i wiarą, że dobro zwycięży i przyniesie pokój.Jesteśmy z Wami !

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISAREK I PISARZY

     • 3 marca z okazji święta pisarek i pisarzy uczniowie klasy III i VII razem z wychowawcami udali się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Spotkanie z przedstawicielami biblioteki było okazją do wspólnych rozmów na temat polskich, obcojęzycznych i lokalnych pisarzy, ich utworów, upodobań dziecięcych w zakresie literatury oraz pracy bibliotekarza.

      Na podumowanie zajęć dzieci napisały kartki z życzeniami do swoich ulubionych pisarzy, które pracownicy wysłali do adresatów drogą mailową. 

      Kłaniamy się dziś nisko wszystkim twórcom literatury dziecięcej w dniu ich święta. Jesteśmy wdzięczni im za cudowne utwory, życzymy im wytrwałości, kolejnych bestsellerów oraz szczęścia, spokoju i zdrowia.

     • AKCJA CHARYTATYWNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOBRZYCE

     • Klęski żywiołowe są zjawiskiem powodującym ogromne straty w gospodarce człowieka, a nawet mogą zagrażać życiu. Doskonale pamiętamy co przeżywaliśmy podczas powodzi w 2010 roku. Jednak nie byliśmy sami. Pomoc płynęła z każdego zakątka Polski. Uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach pamiętają i są wdzięczni za pomoc mieszkańcom gminy Dobrzyca, za to, że podczas powodzi zatroszczyli się i okazali wielkie serce. Zabrali grupę dzieci wraz z nauczycielami na 2 tygodniowy pobyt w Dobrzycy zapewniając wiele atrakcji. W tym czasie rodzice dzieci mogli spokojnie zająć się porządkowaniem swoich zalanych gospodarstw.

      W ostatnim czasie gmina Dobrzyca ucierpiała podczas wichury. W związku z tym postanowiliśmy natychmiast okazać pomoc organizując w szkole kiermasz charytatywny. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu wspaniałych rodziców, babć i dziadków naszych uczniów. W ciągu trzech dni dostarczyli do szkoły ogromną ilość przygotowanych słodkości, które sami przygotowali z pełnym poświęceniem. Cała społeczność szkolna wzięła udział w kiermaszu kupując te produkty. Sponsorami, którzy włączyli się w akcję byli: GS Trześń, Pensjonat pod Pieprzówkami, Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Wszyscy wykazali się wielkim sercem za co serdecznie dziękujemy.

      Dzięki szczodrości darczyńców udało nam się zebrać kwotę 3.000 zł, którą przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Św. Tekli w Dobrzycy.

     • DZIEŃ PIEGÓW

     • 1 marca klasa II obchodziła Dzień piegów. Jest to znakomita okazja do uczenia szacunku i tolerancji wobec inności. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak powstają piegi. Wysłuchały piosenki "Dwaj piraci piegowaci". Obejrzały film edukacyjny "Dzień piegów". Domalowywaly również  piegi do znanych postaci z filmu jak Panu Kleksowi i Fizi Ponczoszance.

      Dzieci z tych zajęć zapamiętały, że należy nie oceniać ludzi za ich wygląd, tylko za zachowanie.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
    • (015) 836-28-14
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach,
     ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
     Poland
    • mgr Piotr Elżakowski
    • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych