• Wycieczka do młyna

     • 16.03 klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do młyna w Gorzycach, żeby dowiedzieć się na czym polega praca młynarza.

      Gospodarz zorganizował dla nas zwiedzanie młyna. Poznaliśmy gatunki zbóż, kasz oraz cały proces powstawania mąki. Pan młynarz zważył każdego ucznia i pokazał do czego służą maszyny. Uczniowie mogli przez chwilkę wcielić się w prawdziwego młynarza Na koniec Pan młynarz sprawdził ile klasa trzecia zapamiętała z wycieczki po młynie. Uczniowie spisali się na 6 Dziekujemy Panu młynarzowi za tak ciekawą lekcję.

     • Dzień Piekarzy i Cukierników

     • 15 marca obchodzimy Dzień Piekarzy i Cukierników. Większość z nas to zdecydowanie łasuchy, które lubią zjeść pyszne ciastko. Taka przyjemność raz na jakiś czas nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie czy sylwetkę. W związku z tym dniem klasa trzecia wybrała się do Cukierni Motycze, gdzie degustowali różne słodkości. Po tym przepysznym poczęstunku wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły spalając zjedzone kalorie

     • XII Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam" Diecezji Sandomierskiej Caritas

     • Wielkanoc to trudny czas dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na świąteczny posiłek, dlatego 17 i 18 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w XII Ogólnopolską Wielkanocną Zbiórkę Żywności "Tak. Pomagam" Diecezji Sandomierskiej Caritas.

      W zbiórkę zaangażowanych było 12 uczniów wolontariuszy. Dzięki godnej ich postawie i wsparciu osób dobrej woli rodziny będą mogły godnie spędzić okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, za co serdecznie dziękujemy

      Opiekunowie: Marta Węglarska, Katarzyna Sulich, Justyna Tuderek, Alina Piwowar, Beata Szczypień, Tomasz Śpiewak.

     • Dzień Kobiet w klasach

     • Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, aby celebrować sukcesy i osiągnięcia kobiet na całym świecie. My natomiast, na filmie przedstawiamy, jak uczniowie naszej szkoły świętowali 8 marca w swoich klasach

     • Wiadomości SP1 TV STYCZEŃ/LUTY

     • Zachęcamy do obejrzenia najnowszego wydania wiadomości szkolnych SP1 TV! To naprawdę świetne źródło informacji o życiu naszej szkoły i wszystkim, co się u nas dzieje

      W tym wydaniu znajdziecie wiele ciekawych materiałów, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego.

      Pozostańcie z Nami na bieżąco!

     • Dzień Bezpiecznego Internetu - 7 lutego 2023

     • Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach. W tym roku podobnie jak w poprzednim, w naszej szkole wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Działajmy razem”

      Działania były wieloetapowe, rozłożone na kilka dni oraz podzielone na dwie grupy wiekowe.

      7 lutego 2023 r. uczniom klas I-III została przedstawiona prezentacja przygotowana przez p. Martę Węglarską i p. Alinę Piwowar, dzięki której promowane były pozytywne zastosowania Internetu i tworzona była kultura zrozumienia w sieci. Ponadto zostały wyszczególnione zagrożenia czyhające w Internecie na dzieci i młodzież, na które uczniowie muszą się uwrażliwić i wystrzegać.

      Były pogadanki, quizy, gry, dzięki którym najmłodsi utrwalali przekazywane treści. Zwieńczeniem tych działań było wykonanie tematycznych lapbooków w klasach wraz wychowawcami na zajęciach plastyczno - technicznych.

      Natomiast 16 lutego bieżącego roku uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który przedstawiał temat bezpiecznych zachowań w sieci, zagrożeń i nadużyć z punktu widzenia karnego. Uświadomił uczniom, jakie kary ich mogą spotkać przez nieopatrzną ocenę innych i nieodpowiednie zachowanie w Internecie. Uwrażliwił również uczniów, gdzie mają szukać pomocy, jeśli sami staną się ofiarami przemocy w Internecie.

      Podsumowując uzyskane informacje uczniowie klas IV-VIII, uczestniczyli w warsztatach przegotowanych przez p. Tomasza Śpiewaka, na których wykonywali plakaty promujące bezpieczne zachowanie w sieci.

     • Międzynarodowy Dzień Pisarza

     • „Dzień i noc mu nieraz minie

      na pisaniu na maszynie.

      Czasem też na komputerze

      albo piórem na papierze.

      Gdy pracuje, lubi ciszę,

      wtedy łatwiej mu się pisze.

      Opowieści tworzy nowe,

      ma pomysłów pełna głowę”

      Autor nieznany.

      3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza. Został on ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Celem święta jest promowanie współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa.

      Święto to było doskonałą okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania pracą pisarza. W związku z tym dniem klasę III odwiedziła Pani Kasia z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Pani Kasia przygotowała dla klasy zagadkę, przybliżyła twórczość pisarza Grzegorza Kasdepke i przyniosła jego dzieła. Uczniowie napisali list do Pana Grzegorza, który został wysłany. Na zakończenie spotkania Pani Kasia zaprosiła klasę do biblioteki. Uczniom bardzo podobała się taka lekcja.

     • Bieg Wilczym Tropem 2023

     • Wczoraj mieliśmy niesamowitą przyjemność zorganizować Bieg Wilczym Tropem 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

      Bieg był pełen emocji, wspaniałej rywalizacji i przede wszystkim integracji między uczniami we wspólnym celu jakim było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Każda kategoria miała swoją trasę, dostosowaną do wieku i umiejętności, a na mecie na zwycięzców czekały cenne nagrody

      Jeszcze raz dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas Biegu Wilczym Tropem. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej i już nie możemy się doczekać kolejnych wyjątkowych wydarzeń

     • Zabawa choinkowa 2023

     • 9 lutego 2023 roku w SP 1 w Gorzycach odbyła się zabawa choinkowa Uczestniczyli w niej uczniowie całej szkoły. Samorząd Uczniowski postarał o udekorowanie sali przed balem. W pierwszej turze brały udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I- III, a w drugiej uczniowie kl. IV-VIII. Wszyscy bawili się w rytmach muzyki w obecności z DJ-a Dzieci młodsze przygotowały wiele pomysłowych przebrań. Wcieliły się w różne postaci z bajek oraz filmów. Byli piłkarze, księżniczki, królowie, wiedźmy, Hawajka, Elsa, dziewczynki Wednesday, Spider-Man, Batman, Ninja, Harry Potter, gangster, kotki, myszki, jednorożec oraz misie. Królem i królową balu zostali uczniowie klasy drugiej tj. Magdalena Osmala oraz Jakub Wójcik. Zadaniem pary, która wygrała konkurs było wspólne wykonanie tańca przed publicznością. Z zadaniem poradzili sobie znakomicie i otrzymali wielkie brawa. W przerwie między tańcami uczniowie mogli poczęstować się różnymi przysmakami oraz słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

     • Światowy Dzień Pizzy

     • 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy, dlatego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego dnia. Dzięki zaangażowaniu się wychowawców klas i rodziców uczniowie obejrzeli prezentacje i filmy, z których poznali krótką historię pizzy, z jakiego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach wyrabiania i wypiekania pizzy. Była to ogromna frajda dla uczniów, bo każdy miał do wykonania określone zadania. Dzień ten można uznać za bardzo udany. Całą akcję podsumowaliśmy w krótkiej fotorelacji. Zapraszamy do obejrzenia.

     • Wyjazd klas I-III na spektakl pt. "Czerwony Kapturek"

     • 2 lutego 2023 roku uczniowie klas I – III wyjechali do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”. Zaproponowana przez Teatr Współczesny z Krakowa wersja historii małej dziewczynki, która jest znana wszystkim dzieciom małym i dużym, okazała się niezwykle kolorowa, wesoła, rozśpiewana i roztańczona. Spektakl w pełni realizował cele edukacyjne przeznaczone dla najmłodszego widza. Poprzez piosenki i dialogi w pośredni sposób uczył jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Spektakl był bardzo ładny a dzieci były zachwycone. Podobała im się gra świateł, zmieniające się sceny i dekoracje. Największe emocje wywołała muzyka i same postacie bohaterów.

      Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

     • Ferie Zimowe 2023

     • Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Zapraszamy do oglądnięcia wiadomości SP1 TV, która dziś ma swój debiut. Materiał filmowy w 100% poświęcony jest bezpieczeństwu na feriach. Kochani uczniowie, odpoczywajcie i bawcie się dobrze ale bezpiecznie!

     • Ozdabiamy świece - naturalnie!

     •  

      Uczennice uczęszczające na zajęcia ekologiczne zajęły się ostatnio ozdabianiem świec przy pomocy suszonych kwiatów zabezpieczonych woskiem z niepotrzebnych już świec. Dzięki ich działaniom powstały unikalne, niepowtarzalne świece, które z powodzeniem mogą zostać świątecznym prezentem

     • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

     • 9 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce Pana Leszka Surdego. Nasi zawodnicy i zawodniczki wykazali się wysokim zaangażowaniem co przełożyło się na wygranie kilku meczów za co serdecznie gratulujemy.

      Szkołę Podstawowę nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach repreznentowali:

      - Ignacy Adamczyk (kl. VIII)

      - Mikołaj Lewndowski (kl. VII)

      - Karolina Śpiewak (kl. VI)

      - Kinga Wór (kl. V)

     • Barbórka

     • Barbórka - tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzone jest na cześć Świętej Barbary 4 grudnia. Uczniowie klasy III podczas lekcji poznali historię patronki górników - Św. Barbary.  Dowiedzieli się o ciężkiej pracy górników i z jakich skarbów z ziemi możemy korzystać (węgiel, miedź, sól). Dzieci wykonały piękne górnicze czapki, czyli czako. 

     • Mikołajki

     • 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże.Z okazji mikołajek dla uczniów zostały zorganizowane liczne atrakcje. Dekorując szkolne korytarze nauczyciele wprowadzili klimat świąteczny, tak aby wszyscy mogli czerpać radość z tego dnia. To istotne jest nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli, bo wszystkim przyda się uśmiech i chwilowe oderwanie od codziennych trosk.

      Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I - III udały się do sali zabaw Yupi King w Sandomierzu, gdzie mogły skorzystać z wielu atrakcji tj. trampoliny, tory przeszkód, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie na pontonach, karuzele i liczne tajemnicze tunele. Przyniosło to uczniom wiele radości.Młodzież z klasy VII pojechała do kręgielni, gdzie poznała zasady gry w kręgle oraz doskonaliła umiejętności pracy w grupie w bardzo miłej atmosferze. Natomiast najstarsi uczniowie szkoły w drodze losowania postanowili obdarować się wzajemnie prezentami.Miłym akcentem mikołajkowym był słodki poczęstunek od księdza proboszcza Mariusza Kozłowskiego, za co serdecznie dziękujemy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
   • (015) 836-28-14
   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce Poland
   • mgr Piotr Elżakowski
   • mgr Dorota Kaczor
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych