• WIELKIE OTWARCIE

          • W dniu 6 grudnia 2019 roku uczniowie klas młodszych SP1 wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego placu zabaw w Gorzycach.  O godzinie 10.00 rozpoczeła się uroczystość podczas której dzieci odwiedził Mikołaj, który obdarował je drobnymi upominkami. Pan wójt Gminy Gorzyce i przedstawiciele władz gminy wraz z dziećmi reprezentujcymi szkoły podstawowe, dokonali przecięcia wstęgi i symbolicznie otworzyli plac zabaw. Ksiądz proboszcz Parafii Gorzyce poświęcił tę nowoczeną inwestycję. Na koniec dzieci mogły wypróbować huśtawki i inne urządzenia.

          • ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

          • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej oraz na lekcjach plastyki i techniki uczniowie naszej szkoły przygotowują ozdoby, dekoracje oraz kartki świąteczne, które będzie można nabyć podczas tegorocznego  Gorzyckiego  Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 8 grudnia w remizie OSP Gorzyce.

          • GMINNY KONKURS „EKOŚKA”

          • Dwie uczennice naszej szkoły  Daria Czajka (kl. V) i Karolina Warchoł (kl. VII) zdobyły II MIEJSCE w konkursie na wykonanie zestawu toreb ekologicznych organizowanym przez Urząd Gminy Gorzyce. Celem konkursu było kształtowanie świadomych postaw konsumenckich poprzez ograniczenie używania plastikowych siatek i worków oraz promowanie stylu eko.  Uczennice swoje prace wykonały pod kierunkiem Kingi Roszuk.

             

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • W dniu 27.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Młodsi uczniowie bawili się we wczesnych godzinach popołudniowych, natomiast starsi wieczorem. Każda klasa w wyjątkowy sposób przygotowała się do tego magicznego dnia. Dekoracje sal, które zostały wykonane przez uczniów i ich wychowawców oraz różne postacie, za jakie przebrali się uczniowie, podkreślały tajemniczość tego święta. W magicznej scenerii przygotowanej na sali gimnastycznej, przy skocznej muzyce serwowanej przez DJ-a, wszyscy bawili się wyśmienicie.

            Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych wróżb i lania wosku. Podczas krótkich przerw w zabawie uczniowie udawali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Impreza była udana, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak mile wspominać tegoroczne andrzejki i z niecierpliwością oczekiwać kolejnej szkolnej zabawy.

          • DZIEŃ BEZ ZAKUPÓW

          • Miedzynarodowy Dzień bez Zakupów obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ustanowiony został jako wyraz protestu przeciw zbędnym zakupom, marnowaniu żywności, nadmiernej produkcji odpadów oraz naruszeniom praw pracowniczych w krajach trzeciego świata.

            Uczestnicy zajęć Koła Geograficznego z okazji tego dnia wykonali własnoręcznie piękne, pachnące świece przy użyciu wosku ze starych, niepotrzebnych już świec oraz innych składników znalezionych w domach. Tym sposobem pragniemy pokazać, że unikalne upominki możemy wykonywać samodzielnie dbając przy tym o środowisko. 

          • "ZDROWYM CHCĘ BYĆ"

          • Przedszkolaki z naszej szkoły poznały zasady zdrowego odżywiania się. W ramach zajęć "Zdrowym chcę być" przygotowały dzisiaj zdrowe i pyszne szaszłyki owocowe.

          • WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

          •  

            Grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczycieli odwiedziła schronisko dla zwierząt w Gorzycach. Wolontariusze przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej zebrane dary.

            Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas i dzięki temu udało się zebrać karmę, koce, ubrania, zabawki i inne akcesoria niezbędne w schronisku.

            Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I-VIII wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności uczniowskiej. 
            W schronisku powitała nas wolontariuszka pani Joanna Chmielnicka, która opowiedziała nam m.in. o funkcjonowaniu tej instytucji  oraz o losach niektórych zwierząt tam przebywających. Pokazała nam również, jak należy witać się z psem oraz wtajemniczyła w psie zwyczaje.

            Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości  i szacunku do innych, nie tylko do ludzi, ale i  do zwierząt.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom,  którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy również nauczycielom, pani Marcie Węglarskiej, pani Joannie Stachurskiej, Agacie Guźli i panu Tomaszowi Śpiewakowi za opiekę nad dziećmi  i dowiezienie zebranych rzeczy do schroniska.

            Psy Lady, Jula, Bunio, Harry, Tedy oraz  koty Lizak, Zytka, Aureolka czekają na nowy dom.

            Koordynatorzy akcji:

            Justyna Tuderek, Agata Guźla i Katarzyna Sulich.

             

             

          • MEN DZIĘKUJE SZKOLE

          • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej za włączenie się  do akcji MEN „Szkoła pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walki o wolność, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu. Szkoła otrzymałą też pamiątkowy dyplom.

          • Scottie Go! - Przygoda z programowaniem

          • Scottie Go! – Przygoda z programowaniem – ciąg dalszy.

            Opierając się na nabytych umiejętnościach podczas projektu „Programista z klasą” uczniowie klasy II naszej szkoły kontynuowali przygodę z programowaniem. Realizując warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystując najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej dzieci analizowały i rozwiązywały problemy na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie układali i programowali algorytmy posługując się aplikacjami komputerowymi. Nauka programowania dzięki grze Scottie Go! oraz programowi Scratch okazała się być przyjemną zabawą i możliwością rozwijania kreatywności i logicznego myślenia u uczniów. Opiekę merytoryczną i opiekuńczą nad uczniami sprawowały nauczycielki Alina Piwowar i Marta Węglarska.

          • SUKCES NASZYCH "JEDYNECZEK"

          • W sobotę 16 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej "Patriotyzm zapisany w piosence". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz dzieci i Młodzieży Azymut.

            Celem festiwalu było uświadomienie roli pieśni patriotycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej, kształtowanie dumy z polskich pieśni patriotycznych, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka, patrioty przez zainteresowanie historią, rozwijanie umiejętności śpiewu i talentów wokalnych.

            Pierwszoklasistki zaśpiewały dwie piosenki :Niepodłegłośc", i "Czy wojna jest dla dziewczyn". Ta druga dała im    I miejsce w konkursie. 

            Kategoria zespoły

            I miejsce: Zespół „Jedyneczki” Zofia Tabor, Maja Wianecka, Anna Witkowska.

          • Stypendia MEN

          • Absolwent naszej szkoły Aleksander Matyka jest stypendystą Ministerstwa Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Aleksander jest wielkorotnym laureatem konkursów przedmiotowych. Życzymy mu  jeszcze większych sukcesów. 

          • KONKURS "BARWY NIEPODLEGŁOŚCI"

          • Rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Plastycznego

            BARWY NIEPODLEGŁOŚCI

                 W dniu 8.11.2019 podczas uroczystej akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom II Gminnego Konkursu Plastycznego „BARWY NIEPODLEGŁOŚCI” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gorzyce.

            Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pobudzanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny oraz prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.

                       W konkursie udział wzięło łącznie w dwóch kategoriach wiekowych  96 uczniów
             z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Gorzyce.

                W dniu 4.11.2019 jury konkursowe (w składzie: przewodniczący ks. Mariusz Kozłowski, Pani Lucyna Pacura , Pani Monika Zając) postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

            W I kategorii (5-10 lat) I miejsce zdobyła Nikola Kocur ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, II miejsce –  Malwina Jurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach i  Zofia Tabor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Adama Osetka w Gorzycach, III miejsca nie przyznano, wyróżnienie zdobyli  Julia Pikus ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, Mikołaj Lewandowski i Amelia Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 1. ks Adama Osetka w Gorzycach.

             W  II kategorii (11-16 lat) I miejsce zdobył Kacper Koper ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła w Gorzycach, II miejsca nie przyznano, III miejsce równorzędnie przyznano Szymonowi Węglarskiemu i Michałowi Mielnikowi  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Adama Osetka w Gorzycach, wyróżnienie zdobył Jakub Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

             Gratulujemy zwycięzcom

            oraz dziękujemy wszystkim nauczycielom za zainteresowanie konkursem i opiekę artystyczną: Pani Elżbiecie Jabłońskiej – Krysa, Pani Zenobii Gilewskiej, Pani Małgorzacie Bodzioch, Pani Małgorzacie Kotwicy, Pani Jolancie Strzeszewskiej,  Pani Alinie Piwowar,  Pani Bożenie Grobelskiej, Pani Beacie Golec, Pani Danucie Laskowskiej, Pani Ewie Biłejszys, Pani Wisławie Duszkiewicz, Pani Małgorzacie Wryk, Małgorzacie Szymczyk, Pani Jolancie Tutak, Pani Małgorzacie Trojanowskiej, Pani Paulinie Kuli, Pani Urszuli Motyce, Pani Teresie Bożek, Pani Bogusławie Chmiel,  Pani Ninie Złotek.

          • "DLA CIEBIE POLSKO"

          • Dnia 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Tradycyjnie już 15. raz była to impreza środowiskowa.

            Uczniowie zaprezentowali program poetycko – muzyczny pt. „DLA CIEBIE POLSKO” przygotowany przez p. Krystynę Rybak, p. Beatę Wolak, p. Elżbietę Jabłońską – Krysę i p. Beatę Szczypień.

            Po akademii zaproszeni Goście oraz licznie przybyli mieszkańcy Gorzyc zaśpiewali wiązankę pieśni żołnierskich i legionowych.

            Wieczór zakończył się poczęstunkiem oraz tradycyjną grochówką.

          • Poznajemy kulturę Japonii

          • Uczniowie z klas V i VI biorą udział w zajęciach kulturoznawczych z elementami nauki j. japońskiego. W trakcie jednych z lekcji uczniowie poznali tradycyjne stroje państw Azji Wschodniej oraz mieli możliwość ubrania nieformalnego kimona japońskiego, czyli yukaty. Docenili piękno tego stroju oraz przekonali się o tym, jak skomplikowany jest proces jego zakładania. Na koniec wykonali papierowe laleczki w kimonach

          • Już uczniowie

          • Pierwszoklasiści z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 17 października  2019r. odbyło się pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów była pani Wójt Lucyna Motyka oraz ks. proboszcz Mariusz Kozłowski.

            Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkoły Emilia Krzemińska.

            Pod kierunkiem pani Jolanty Strzeszewskiej uczniowie klasy VII przygotowali otrzęsiny klasy I oraz przedstawienie klasy I. Zgodnie z tradycjami pierwszoklasiści musieli się wykazać swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz muzycznymi.

            Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Lucyna Pacura pasowała dzieci na uczniów.

            Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, anioły, kalendarze oraz słodkości.

            Po części oficjalnej uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się w radosnych nastrojach do pięknie wystrojonej  Sali na słodki poczęstunek.

          • W Sandomierzu

          • W dniu 10 października br. Uczniowie kl. V uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Ładna pogoda i wyjątkowo ciepły dzień sprawił, że mogliśmy w pełni cieszyć się z tego wyjazdu. Pierwszym punktem zwiedzania była Podziemna Trasa Turystyczna o długości 470 m, która jest bardzo zróżnicowaną pod względem głębokości dochodzącej do 12 m poniżej poziomu rynku. Sandomierskie lochy owiane są wieloma legendami, które przekazał nam przewodnik podczas zwiedzania. Następnym punktem naszego zwiedzania było Muzeum, Figur Woskowych Ojca Mateusza. Obejrzeliśmy figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji Sandomierz. Młodzież miała jeszcze okazję zobaczyć kilka zabytków tego urokliwego miasta tj. wspaniała architektura Zamku ukształtowanego na wzór królewskiego Wawelu, Kościół św. Jakuba z XIII, Bramę Opatowską, Ucho Igielne. Zwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad przygotowany przez restaurację Trzydziestkę, za co bardzo dziękujemy pani Joannie Burek.

          • Wycieczka do Kina Helios

          • Dnia 04.10.2019r. Oddział przedszkolny wraz z klasą II  wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Stalowej Woli.  Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Angry Birds 2”.

            Film mówi nam o obawach Reda (Czerwonego), że zostanie sam, nikt go nie będzie lubić. Dlatego też potrzebuje on być bohaterem, gdy świnki wysyłają prośbę o rozejm, Red wpierw reaguje przerażeniem. Jak to, to teraz wszyscy będą już żyć szczęśliwie i nie będą potrzebować obrońcy? Co się z nim stanie? Bohater ten będzie musiał więc zrozumieć, że nie musi wszystkiego robić sam, zespołowa praca zwykle przynosi więcej efektów niż załatwianie wszystkiego solo. I że warto po prostu być sobą, zachowywać się porządnie, bo wtedy też wszyscy będą cię lubić. Przy okazji Angry Birds 2 przypomina, że nigdy nie jest za późno, by naprawić dawne błędy oraz że miłość to zdecydowanie nie jest nauka ścisła i nie da się jej zaprogramować algorytmem. 

            Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

             

          • Zwiedzamy Warszawę

          • W dniach 30.09 - 1.10.2019r., piętnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Razem z kolegami i koleżankami ze szkół w Furmanach i Sokolnikach, chłopcy i dziewczęta zwiedzali stolicę Polski i poznawali jej historię. Pierwszego dnia, mimo deszczowej pogody, zobaczyli najważniejsze miejsca na Warszawskiej Starówce i odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugi dzień, przywitał słoneczną pogodą, idealną na spacer po Łazienkach. Następnie uczniowie mogli zobaczyć Stadion Narodowy w pięknych biało-czerwonych barwach. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Zamku Królewskiego. W doskonałych nastrojach, choć nieco zmęczeni, wszyscy cało i zdrowo wrócili do swoich domów. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
      • (015) 836-28-14
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce Poland
      • mgr Piotr Elżakowski
      • mgr Dorota Kaczor
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych