• Biała szkoła 2020 – Bukowina Tatrzańska

     • Tydzień przed feriami, uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wybrali się na Białą szkołę, tradycyjnie do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyjeździe udział wzięło 24 uczniów pod opieką nauczycieli Aliny Piwowar, Justyny Tuderek i Marty Węglarskiej.

      Codziennie po śniadaniu uczniowie wyruszali pieszo na stok. Część z nich po raz pierwszy zmierzyło się z nauką jazdy na nartach i snowboardzie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Pozostali uczniowie doskonalili swe umiejętności. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego, gdzie podziwiali stolicę Tatr. Po raz kolejny obejrzeli sztukę ludową, tym razem pt. „Baby i dezerterzy” w wykonaniu górali  z Bukowiny Tatrzańskiej.

      W ostatnie popołudnie uczniowie pod opieką nauczycieli, zażywali kąpieli w basenach termalnych Terma – Bania w Białce Tatrzańskiej.

      W związku ze słoneczną pogodą  i nadmiarem śniegu, uczniowie z zachwytem budowali igloo, nurkowali w śniegowych zaspach i zjeżdżali na kółko-ślizgach.

      Wieczorami spędzali czas w sali zabaw, gdzie grali w tenisa, bilard i bawili się.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w linku poniżej:

      https://drive.google.com/open?id=19oRcVx-NdAKatW9WOEKn8-Xm8ucGKNs8

     • "PODZIEL SIĘ RADOŚCIĄ ŚWIĄT"

     • W tym roku nasi uczniowie wraz z rodzicami jak zawsze z wielką ochotą zaangażowali się w akcję zbiórki słodyczy dla Domu Dziecka. Zebrane słodycze uczniowie działający w Kole Volontario i PCK wspólnie z nauczycielami zapakowali i obdarowali dzieci i młodzież z Domu Dziecka. Podczas wspólnego spotkania przy herbacie  porozmawiali o swoich obowiązkach i zainteresowaniach. Na koniec przekazali życzenia świąteczne dzieciom, wychowawcom oraz Pani Dyrektor Domu Dziecka.

      Bardzo dziękujemy  uczniom i ich rodzicom za okazane serce.

     • DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA i EKO KALENDARZ ADWENTOWY

     • ‌Koło Geograficzne włączyło się w obchody Dnia Czystego Powietrza organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. Uczestnicy przeprowadzili pogadankę na temat jakości powietrza w Polsce skierowaną do młodszych kolegów i koleżanek. Przy pomocy eksperymentu wyjaśnili, w jakich warunkach powstaje smog. Wzięli także udział w quizie sprawdzającym wiedzę z ww. tematyki.‌W grudniu w szkole działał również Ekologiczny Kalendarz Adwentowy. Chętni uczniowie podejmowali różne wyzwania, których celem było zwiększanie świadomości ekologicznej. Zachęcamy do podziwiania ich prac dotyczących ekologicznych świąt Bożego Narodzenia.

     • SUKCESY KL I

     • Serdecznie informujemy, że w Konkursie Plastycznym pt. "Moja wyprawa do lasu" zorganizowanym na szczeblu regionalnym przez tarnobrzeski LOP  - I miejsce zdobył Antoni Piebiak, II miejsce zdobyła Zosia Tabor, III miejsce zdobyła Karolina Pałkowska. Opiekunem była pani Jolanta Strzeszewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • ŚWIĘTA TUŻ TUŻ...

     • W dzisiejszym dniu w naszej szkole czuło się już świąteczny nastrój, a to wszystko dzięki wspaniałemu zapachowi pieczonych pierniczków, który unosił się już od rana. Nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III  z pomocą mam i nauczycieli stworzyły prawdziwe cukiernicze arcydzieła. Pierniczki wyszły zarówno piękne, jak i smaczne. Będą wspaniałą ozdobą domowych choinek i pyszną przekąską podczas świątecznych spotkań.

     • Cyrk w szkole

     • Dzisiejszego dnia zawitali do nas artyści cyrkowi. Dzieci mogły podziwiać pokazy zwierząt, żonglerkę. Jednak  najwięcej wrażeń dostarczył wąż, którego  można było dotknąć. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe. Tacy goście są zawsze mile widziani  szczególnie wśród młodszych uczniów.  

     • WARSZTATY MIKOŁAJKOWE KLASY V

     • Za nami  Mikołajki, podczas których odbyły się warsztaty mikołajkowe w kwiaciarni "Kwiaty ze smakiem". Tworzyliśmy stroiki oraz zdobiliśmy pierniki, które zagoszczą na stołach naszych domów. Można je również podarować komuś bliskiemu w prezencie. Dziękujemy pani Małgorzacie Partyce za cudownie spędzony czas  i umożliwienie wyłonienia pomysłów i twórczości naszych uczniów.

     • WIELKIE OTWARCIE

     • W dniu 6 grudnia 2019 roku uczniowie klas młodszych SP1 wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego placu zabaw w Gorzycach.  O godzinie 10.00 rozpoczeła się uroczystość podczas której dzieci odwiedził Mikołaj, który obdarował je drobnymi upominkami. Pan wójt Gminy Gorzyce i przedstawiciele władz gminy wraz z dziećmi reprezentujcymi szkoły podstawowe, dokonali przecięcia wstęgi i symbolicznie otworzyli plac zabaw. Ksiądz proboszcz Parafii Gorzyce poświęcił tę nowoczeną inwestycję. Na koniec dzieci mogły wypróbować huśtawki i inne urządzenia.

     • ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

     • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej oraz na lekcjach plastyki i techniki uczniowie naszej szkoły przygotowują ozdoby, dekoracje oraz kartki świąteczne, które będzie można nabyć podczas tegorocznego  Gorzyckiego  Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się 8 grudnia w remizie OSP Gorzyce.

     • GMINNY KONKURS „EKOŚKA”

     • Dwie uczennice naszej szkoły  Daria Czajka (kl. V) i Karolina Warchoł (kl. VII) zdobyły II MIEJSCE w konkursie na wykonanie zestawu toreb ekologicznych organizowanym przez Urząd Gminy Gorzyce. Celem konkursu było kształtowanie świadomych postaw konsumenckich poprzez ograniczenie używania plastikowych siatek i worków oraz promowanie stylu eko.  Uczennice swoje prace wykonały pod kierunkiem Kingi Roszuk.

       

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA

     • W dniu 27.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Młodsi uczniowie bawili się we wczesnych godzinach popołudniowych, natomiast starsi wieczorem. Każda klasa w wyjątkowy sposób przygotowała się do tego magicznego dnia. Dekoracje sal, które zostały wykonane przez uczniów i ich wychowawców oraz różne postacie, za jakie przebrali się uczniowie, podkreślały tajemniczość tego święta. W magicznej scenerii przygotowanej na sali gimnastycznej, przy skocznej muzyce serwowanej przez DJ-a, wszyscy bawili się wyśmienicie.

      Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych wróżb i lania wosku. Podczas krótkich przerw w zabawie uczniowie udawali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Impreza była udana, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak mile wspominać tegoroczne andrzejki i z niecierpliwością oczekiwać kolejnej szkolnej zabawy.

     • DZIEŃ BEZ ZAKUPÓW

     • Miedzynarodowy Dzień bez Zakupów obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ustanowiony został jako wyraz protestu przeciw zbędnym zakupom, marnowaniu żywności, nadmiernej produkcji odpadów oraz naruszeniom praw pracowniczych w krajach trzeciego świata.

      Uczestnicy zajęć Koła Geograficznego z okazji tego dnia wykonali własnoręcznie piękne, pachnące świece przy użyciu wosku ze starych, niepotrzebnych już świec oraz innych składników znalezionych w domach. Tym sposobem pragniemy pokazać, że unikalne upominki możemy wykonywać samodzielnie dbając przy tym o środowisko. 

     • "ZDROWYM CHCĘ BYĆ"

     • Przedszkolaki z naszej szkoły poznały zasady zdrowego odżywiania się. W ramach zajęć "Zdrowym chcę być" przygotowały dzisiaj zdrowe i pyszne szaszłyki owocowe.

     • WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

     •  

      Grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką nauczycieli odwiedziła schronisko dla zwierząt w Gorzycach. Wolontariusze przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej zebrane dary.

      Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas i dzięki temu udało się zebrać karmę, koce, ubrania, zabawki i inne akcesoria niezbędne w schronisku.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas I-VIII wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności uczniowskiej. 
      W schronisku powitała nas wolontariuszka pani Joanna Chmielnicka, która opowiedziała nam m.in. o funkcjonowaniu tej instytucji  oraz o losach niektórych zwierząt tam przebywających. Pokazała nam również, jak należy witać się z psem oraz wtajemniczyła w psie zwyczaje.

      Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości  i szacunku do innych, nie tylko do ludzi, ale i  do zwierząt.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom,  którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy również nauczycielom, pani Marcie Węglarskiej, pani Joannie Stachurskiej, Agacie Guźli i panu Tomaszowi Śpiewakowi za opiekę nad dziećmi  i dowiezienie zebranych rzeczy do schroniska.

      Psy Lady, Jula, Bunio, Harry, Tedy oraz  koty Lizak, Zytka, Aureolka czekają na nowy dom.

      Koordynatorzy akcji:

      Justyna Tuderek, Agata Guźla i Katarzyna Sulich.

       

       

     • MEN DZIĘKUJE SZKOLE

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej za włączenie się  do akcji MEN „Szkoła pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walki o wolność, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu. Szkoła otrzymałą też pamiątkowy dyplom.

     • Scottie Go! - Przygoda z programowaniem

     • Scottie Go! – Przygoda z programowaniem – ciąg dalszy.

      Opierając się na nabytych umiejętnościach podczas projektu „Programista z klasą” uczniowie klasy II naszej szkoły kontynuowali przygodę z programowaniem. Realizując warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystując najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej dzieci analizowały i rozwiązywały problemy na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie układali i programowali algorytmy posługując się aplikacjami komputerowymi. Nauka programowania dzięki grze Scottie Go! oraz programowi Scratch okazała się być przyjemną zabawą i możliwością rozwijania kreatywności i logicznego myślenia u uczniów. Opiekę merytoryczną i opiekuńczą nad uczniami sprawowały nauczycielki Alina Piwowar i Marta Węglarska.

     • SUKCES NASZYCH "JEDYNECZEK"

     • W sobotę 16 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej "Patriotyzm zapisany w piosence". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz dzieci i Młodzieży Azymut.

      Celem festiwalu było uświadomienie roli pieśni patriotycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej, kształtowanie dumy z polskich pieśni patriotycznych, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka, patrioty przez zainteresowanie historią, rozwijanie umiejętności śpiewu i talentów wokalnych.

      Pierwszoklasistki zaśpiewały dwie piosenki :Niepodłegłośc", i "Czy wojna jest dla dziewczyn". Ta druga dała im    I miejsce w konkursie. 

      Kategoria zespoły

      I miejsce: Zespół „Jedyneczki” Zofia Tabor, Maja Wianecka, Anna Witkowska.

     • Stypendia MEN

     • Absolwent naszej szkoły Aleksander Matyka jest stypendystą Ministerstwa Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Aleksander jest wielkorotnym laureatem konkursów przedmiotowych. Życzymy mu  jeszcze większych sukcesów.