• Udział w akcji MEN "Razem na Święta!"

     •  

      W ramach programu MEN  „Razem na Święta”, którego celem było niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, uczniowie naszej szkoły wywiązali się w 100% według własnych pomysłów i założeń.

      W akcję niesienia pomocy przedświątecznej włączyły się poszczególne klasy, koła zainteresowań oraz Samorząd Uczniowski.

        Dzieci z klasy „O” w ramach integracji rówieśniczej przygotowały olbrzymią kartkę świąteczną z serdecznymi życzeniami dla klas „0” z pobliskiej szkoły.

       Uczniowie klasy I pod opieką rodziców i nauczycieli przygotowali kartki świąteczne z życzeniami oraz słodkie upominki w postaci pierniczków, którymi z okazji świąt obdarowali sąsiadów oraz osoby starsze, chore i samotne.

       Samorząd Uczniowski przygotował kartki świąteczne dla seniorów i emerytów, a koło „Volontario” i PCK wsparło wychowanków Domów Dziecka w Stalowej Woli i w Skopaniu w artykuły spożywcze i ubrania.

       Serdecznie dziękujemy rodzicom i pracownikom szkoły za włączenie i pomoc w realizacji działania, której przyświecał jeden cel – radość drugiego człowieka w czasie świąt.

     • BOŻE NARODZENIE-2020

     • Bożonarodzeniowy montaż słowno - muzyczny poświęcony przyjściu na świat Zbawiciela świata znajduje się na FB szkoły. 

      Rozmiar filmu jest zbyt duży, by został umieszczony na stronie szkoły. Zachęcamy do obejrzenia, polubienia i udostępnienia. 

     • JAPOŃSKIE KARTKI NOWOROCZNE

     • Na zajęciach kulturoznawczych w klasie V poznajemy zwyczaje panujące w Japonii. Nie wysyła się tam kartek bożonarodzeniowych, ale przekazuje się życzenia noworoczne rodzinie i przyjaciołom na kartkach zwanych nengajo. Jest to obowiązkowy element przygotowań do rozpoczęcia Nowego Roku. Motywem przewodnim takich kartek jest  zwierzę z chińskiego zodiaku, które według tradycji opiekuje się danym rokiem. W 2021 roku będzie to bawół.

      Uczestnicy zajęć wykonali własne kartki noworoczne, pisząc na nich życzenia po japońsku. Szczęśliwego Nowego Roku!

     • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

     • Ucznowie klasy III z wielkim zapałem przygotowuja sie do świąt. Nie tylko pieką pierniczki ale też przygotowuja dekoracje świateczne. 

     • ZAJĘCIA KREATYWNOŚCI

     • W grudniowej atmosferze Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niektórzy uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Wykonali figurki z masy solnej, które potem samodzielnie malowali farbami i ozdabiali według własnego pomysłu. Wyjątkowe zajęcia z kreatywności.

     • GRATULACJE Z SUKCESU

     • Uczennica klasy drugiej Zofia Tabor zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu.  Gratulujemy

     • WSPIERAMY DOM DZIECKA - MIKOŁAJKI

     • Z okazji zbliżających się "mikołajek", uczniowie z SKW-"Volontario" i Samorządu Uczniowskiego zorganizowali po raz czwarty świąteczną akcję mikołajkową dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół  z naszej szkoły, którzy jak zawsze z sercem przystąpili do zbiórki.

      Nawet okres pandemii nie przeszkodził w okazaniu dobroci dla innych.

     • MIKOŁAJKI W KLASIE I

     •    Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klasy 1 w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji.

           7 grudnia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje uczestniczyły w zajęciach online. Podczas lekcji dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Dowiedziały się również jak wygląda to święto w innych krajach m.in. we Włoszech, Niemczech, Rosji, Anglii, czy Stanach Zjednoczonych. Dzieci podzieliły się także swoimi rodzinnymi tradycjami związanymi z tym świętem oraz pochwaliły się otrzymanymi prezentami.

     • BARBÓRKA - ŚWIĘTO GÓRNIKÓW...

     •    4 grudnia warto wspomnieć o święcie górników. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy 1 poszerzali swoją wiedzę o nowe wiadomości dotyczące pracy górników. Nie jest już dla nich tajemnicą, w jaki sposób powstawały kopalnie, skąd się bierze i do czego wykorzystywany jest węgiel. Kim była Święta Barbara też już każde dziecko wie.

      Na podsumowanie zajęć pierwszoklasiści wykonali  czapkę górnika, czego efekty widać na zdjęciach poniżej.

       

     • W OCZEKIWANIU NA MIKOŁAJA

     • Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. 

      Jak każdego roku  odwiedził naszych uczniów tych w szkole i przed ekranami Mikołąj z życzeniami i drobnymi upominkami.

      Dla dzieci była to miła niespodzianka, bo Mikołaj w szkole zwiastuje żbliżajace się Święta Bożego Narodzenia.  

     • MEN "RAZEM NA ŚWIĘTA"

     • Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu MEN „Razem na święta”, którego celem jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

      W realizacje tego programu  zaangażowani  zostali uczniowie z poszczególnych klas, kół zainteresowań oraz Samorząd Uczniowski.

      W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, upieczone zostaną pierniki. Uczniowie podzielą się tymi dobrami z sąsiadami mieszkającymi w najbliższej okolicy. Zostaną wysłane kartki świąteczne do emerytów i seniorów z Gorzyc.

      Zebrana zostanie też odzież i żywność,  która trafi przed  Świętami do Domów Dziecka w Stalowej Woli i Skopaniu.

     • "TRZEŚNIOWSKIE ANIOŁY"

     • Miło nam poinformować, że Hania Rojek  z drugiej klasy zajęła III miejsce w  V edycji konkursu plastycznego  pt. „Trześniowskie Anioły” orgaznizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni oraz GOK w Gorzycach.  Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej  powstało wiele pięknych prac w technice kolażu, którą  miał być przedstawiony wizerunek anioła, lecz nad przesłaniem zdjęć prac do konkursu w tym roku czuwali rodzice.

      Szymon Bąk, Karolina Pałkowska i Zosia Tabor otrzymali  wyróżnienie.

       

     • "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj"

     • Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską kampanię "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj", organizowaną przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W związku z sytuacją epidemiologiczną, w tym roku kampania w naszej szkole przyjmuje formułę zdalną. Wspólnie przygotowujemy wirtualną galerię kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez dzieci. Zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania samodzielnie kartek i przesłanie ich zdjęć do 15.12. wychowawcom lub p. Katarzynie Sulich. Indywidualnie kartki można przekazywac pani Kindze Roszuk. 

     • ANDRZEJKOWY CZAS

     • Andrzejki to czas wróżb i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, 30 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień w nieco inny sposób.

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego i koła Volontario przygotowali prezentację, którą podzielili się ze społecznością szkolną. Na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się jak obchodzono ten dzień dawniej i dziś. Mieli również możliwość zapoznania się z wróżbami andrzejkowymi.

      Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją klikając poniższy link.

      lINK:https://view.genial.ly/5fc36b9a2c85d8120cbf23cf

       

       

       

       

     • KOMUNIKAT

     • Szanowni Państwo,

      Rodzice/Opiekunowie prawni

       

           Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 2111) informuję, że nauka zdalna w klasach I - VIII została przedłużona do 3 stycznia 2021r.

      Oddział przedszkolny pracuje stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem.

      Ferie zimowe odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia 2021r.

       

                                                                                                                                               Dyrektor szkoły

                                                                                                                                           mgr Lucyna Pacura

     • "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

     • Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez każde dziecko. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez dzieci. Pomóżmy sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w akcji przygotowania prezentów mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli.

      Wolontariusze z SKW "Volontario", PCK , Harcerze i Samorząd Uczniowski prowadzą akcję zbiórki darów w naszej szkole. Zbiórka odbędzie się do dnia: 04.12.2020 (piątek). Zbiórka obejmuje następujące produkty:            - słodycze i inne artykuły spożywcze długoterminowe - środki czystości i artykuły kosmetyczne- artykuły szkolne i rozwojowe. Przyniesione dary prosimy o przekazanie osobie dyżurującej przy drzwiach wejściowych do szkoły. Z góry dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję. 

      I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! :)

     • MOJA OKOLICA DAWNIEJ I DZIŚ

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Moja okolica dawniej i dziś":

      1 miejsce - Agata Witkowska, klasa 4

      2 miejsce - Ignacy Adamczyk, klasa 6

      3 miejsce - Amelia Wójcik, klasa 4

      Zadaniem uczniów było odnalezienie archiwalnego zdjęcia przedstawiającego krajobraz okolicy oraz własnoręczne wykonanie fotografii przedstawiającej współczesny wygląd tego samego miejsca. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o własnej miejscowości i  regionie oraz pobudzenie uczniów do kreatywnego myślenia.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych pod linkiem: 

      https://padlet.com/geografiasulich/4jnyes1ufnu8dzxy  (hasło: SP1)

     • KLASA III - PATRIOTYCZNE

     • Uczniowie klasy III dla uczczenia tak ważnego święta patriotycznego, jakim jest 11 Listopada przygotowali wykonane przez siebie biało-czerwone kotyliony.