• TEATRZYK EKOLOGICZNY W WYKONANIU KLASY 3

     • 22 kwietnia uczniowie klasy III razem z nauczycielkami wystawili dla swoich kolegów i koleżanek z klas "0" - IV przedstawienie o tematyce ekologicznej. 

      Czerwony Kapturek, Pinokio, Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja, Króliczek, Smerfy, Shrek i Fiona oraz narratorzy tłumaczyli dzieciom jak należy właściwie dbać o przyrodę. 

      Baśniowi bohaterowie zachęcali dzieci do dbania o środowisko, pokazywali jaki jest wpływ człowieka na różne elementy środowiska oraz kształtowali świadomość uczniów na temat prawidłowej segregacji odpadów. 

      Przedstawienie dzięki bajkowej atmosferze – sceneria, stroje podobało się widzom. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. W naszym przedszkolu dzieci miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne: malowały i wyklejały kolorowe pisanki.

      Dodatkowo z okazji Wielkanocy dzieci otrzymały prezenty od rodziców jako niespodziankę od zajączka.

     • AKCJA MINISTERIALNA "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

     • 22 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII w ramach lekcji wychowania fizycznego wzięli udział w III edycji akcji ministerialnej "Sprzątamy dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

      Ta proekologiczna akcja stanowi jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwraca uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

      Udział w akcji był nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody.

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • 21.04.2022 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach odbył się II Gminny Konkurs Ekologiczny. Wzięła w nim udział czwórka naszych uczniów, wyłonionych w szkolnych eliminacjach.

      Martyna Śpiewak z klasy VIII zdobyła wyróżnienie, a pozostali uczestnicy również uzyskali wysoko punktowane wyniki.

      Serdecznie gratulujemy!

     • DZIEŃ CZEKOLADY W KLASIE 2

     • 12 kwietnia to najsłodszy dzień w roku, bo właśnie wtedy na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu klasa II również obchodziła ten dzień w szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega produkcja czekolady i jak długą drogę musi przejść ziarno kakaowca, by ostatecznie trafić na półki sklepów w postaci tabliczki czekolady. Dzień urozmaiciła zabawa ruchowa przy piosence "CZEKOLADA". Na zakończenie uczniowie degustowali muffinki z wypływająca czekolada.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • XVI Edycja Konkursu “Tradycyjne Obrzędy Polskie – Wielkanocny Konkurs Platyczny”. 

                          

      12 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom tegorocznej edycji. Uczniowie na lekcjach plastyki oraz podczas zajęć plastycznych w świetlicy wykonali około 35 prac. NAGRODY zdobyli: Kamil Złotek z kl. 1, Szymom Bąk i Emilia Kozieł z kl. 2

      https://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2022/04/12/xvi-edycja-konkursu-tradycyjne-obrzedy-polskie-wielkanocny-konkurs-plastyczny-werdykt/

       

       

     • SŁODKIE ZAJĘCIA W KLASIE 1

     • Uczniowie klasy pierwszej podczas lekcji przyrody poszerzyli swoje wiadomości o pszczołach. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają w środowisku naturalnym. Poznali ich budowę i aktywność podczas wiosny. Jeden z pierwszaków zaprezentował pięknie ilustrowany album o pszczołach. Przedstawił dokładnie budowę ula oraz sprzęty służące do produkcji miodu. Na koniec poczęstował wszystkich kilkoma rodzajami miodu z własnej pasieki oraz pokazał jak wygląda pyłek kwiatowy. Dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że bez pszczół rozwój roślin nie jest możliwy. Kolejne zajęcia dotyczące pracowitych pszczół są już zaplanowane w plenerze.

     • DZIEŃ AUTYZMU W KLASIE 3

     • „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!” – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Uczniowie klasy 3 wraz z nauczycielami wykazali swoją solidarność z osobami z autyzmem ubierając niebieski element garderoby i wykonując wspólnie plakat - serce stworzone z dłoni każdego ucznia.

      Jednak to nie te symbole są najważniejsze...uczniowie naszej szkoły swoje wsparcie, akceptację i zrozumienie okazują na co dzień swoim kolegom i koleżankom należącym do naszej szkolnej społeczności.

       

     • SMACZNIE I ZDROWO W KLASIE 2

     • Uczniowie klasy II uczyli się na lekcjach jak dbać o swoje zdrowie. Poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci tworzyły swoje własne piramidy żywieniowe z produktów, które znają. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania. Z okazji poruszanego tematu dzieci przygotowały kolorowe i smaczne desery z owoców, które szybko zostały zjedzone ze smakiem :)

     • LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

     • Uczniowie kl I  w ramach realizacji tematu „Nad wodą” wybrali się nad pobliski staw aby zaobserwować  rosnące tam rośliny i żyjące zwierzęta. Dzięki lornetkom mogły zaobserwować wiele ptaków m.in. skowronka, kaczkę, kosa, srokę, jaskółkę, łabędzie. Zobaczyły też ślady pogryzionych przez bobra drzew. Najprzyjemniejszym widokiem na jeziorze okazała się para łabędzi, którą podczas zimy często dokarmiały. Jakież było zdziwienie dzieci kiedy gospodarze mieszkający nad stawem przywołali łabędzie po imieniu: Basia i Kuba. Oczywiście podpłynęły ze swoich gniazd i dzieci miały okazję je pokarmić. Jeden z uczniów posługując się swoją książeczką pokazał ciekawostki dotyczące życia łabędzi. W drodze powrotnej dzieci przy użyciu lup obserwowały pąki na drzewach i krzewach oraz pierwsze wiosenne kwiaty utrwalając ich nazwy. Pierwszaki lubią lekcje przyrody w terenie.


       

     • DZIEŃ GOFRA W KLASIE 2

     • 25 marca klasa druga obchodziła „ Dzień Gofra”. Tego dnia uczniowie poznali przepis na najlepsze gofry na świecie i obejrzeli film edukacyjny.  

      Następnie dekorowali przygotowane gofry różnymi przysmakami, które potem zjedli ze smakiem! ;)

     • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     • 24 marca odbył się 45 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w budynki remontu OSP w Gorzycach. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na III grupy. W I grupie uczestniczył uczeń szkoły z klasy IV - Bruno Porębski. W II grupie uczestniczyła Karolina Śpiewak kl. V, Mikołaj Lewandowski kl. VI i Martyna Śpiewak kl. VIII. Uczniowie zdobyli dużo punktów i dostali pamiątkowe dyplomy za udział w Turnieju.

     • DZIEŃ WODY W KLASIE 2

     • Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Właśnie w tym dniu klasa II celebrowała to Święto. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły butelki ze swoją ulubioną wodą, którą piją najczęściej. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo ważna i cenna jest woda na naszej planecie, bez której nie byłoby życia na ziemi. Dzieci czynnie uczestniczyły w dyskusji do czego potrzebna jest woda. Uczniowie rozwiązywali zadania, uświadamiające jak ważny jest to temat. Na koniec wykonały pamiątkową pracę plastyczną.

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W KLASIE 3

     • 21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

      Uczniowie klasy trzeciej na znak solidarności i empatii z Osobami z Zespołem Downa ubrali różnokolorowe skarpetki "nie do pary".

      Podczas lekcji dzieci dowiedziały się m. in. czym cechuje się Zespół Downa.

      Na koniec zajęć przyozdobili papierowe skarpetki według własnego pomysłu tworząc symboliczny łańcuch.

      Choć każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy równi, a budzenie świadomości i empatii warto rozpocząć już od najmłodszych lat.