• DZIEŃ JABŁKA W KLASIE II

     •        28 września uczniowie klasy drugiej obchodzili ŚWIĘTO JABŁKA. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorach jabłek. Zajęcia rozpoczęły się wysłuchaniem ciekawostek na temat tego jakże zdrowego owocu. Uczniowie opisywali jabłko, jego wygląd i smak.  Nie zabrakło wierszyków, zagadek i quizów związanych ze świętem.

      Dzień zakończył się degustacją.

      Pamiętajmy:

      „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.     • 24 WRZEŚNIA - DZIEŃ PATRONA  NASZEJ SZKOŁY

     •     Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył ksiądz Dziekan Mariusz Kozłowski. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wspólnie modlili się za wstawiennictwem księdza Adama Osetka. W uroczystości  uczestniczyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II i Zespołu Szkół w Gorzycach im. por. Józefa Sarny.

      Po mszy uczniowie klasy III i schola pod kierunkiem księży i pani Beaty Szczypień zaprezentowali krótką część artystyczną. Następnie cała społeczność szkolna udała się na cmentarz, gdzie wspólnie odmówiono modlitwę, a przedstawiciele klasy VIII złożyli kwiaty i zapalili znicze na znak pamięci księdza Osetka. 

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

     •     W  tym roku już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział a ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2021. Organizatorem akcji jest fundacja Nasza Ziemia. Tegorocznym hasłem akcji jest „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Przed wyjściem uczniowie usłyszeli od nauczycieli wskazówki dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Wszyscy otrzymali rękawice ochronne i worki na śmieci. Uczniowie posprzątali  ulicę  Stawową, Krętą,  Szkolną, Odlewników, Pańską, Podwale, Sandomierską oraz drogę prowadzącą do strefy przemysłowej pod opieką nauczycieli.

     • "POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI"

     •     22 września w naszej szkole odbyły się warsztaty z fizyki i chemii prowadzone w formie pokazów. W programie znalazły się niecodzienne eksperymenty, zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), konkursy wiedzy.

      Zajęcia przeprowadziła Grupa Zaelektryzowani z Lublina.

     • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI...

     •    W dniu 15 września naszych najmłodszych uczniów odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach. Podczas pogadanki panowie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas drogi do szkoły i w drodze powrotnej.

      Funkcjonariusze uczulali dzieci na bezpieczeństwo podczas zabaw, korzystania z urządzeń domowych oraz unikanie kontaktów z obcymi.

      Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktyczno - Wychowawczego naszej szkoły.

     • INFORMACJA

     • W dniu 14.09.2021 r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami.

      kl. "0" o godz. 15.30

      kl. I - III o godz. 15.45

      kl. IV - VIII o godz. 16.00

      Serdecznie zapraszamy!

       

     • INFORMACJA

     •            Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. mszą świętą o godzinie 8.00.

              Następnie około godziny 9.20, z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas:

      kl. 0 - sala nr 3

      kl.I - sala nr 1

      kl. II - sala nr 6

      kl. III - sala nr 4

      kl.  IV - sala nr 2

      kl. V - harcówka

      kl. VI - sala nr 8 

      kl. VII - sala nr 5

      kl. VIII - sala nr 7

      Proszę Rodziców i Uczniów o śledzenie wiadomości przesyłanych w najbliższym czasie przez e - dziennik.

                                                                                                                                                      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej nr 1

      im. ks. Adama Osetka

                                                                                                                                                  w Gorzycach

                                                                                                                                                   mgr Lucyna Pacura

     • WAKACJI CZAS!

     •    Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/21 wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

      Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

                                                                                                                      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

                                                                                                        Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka

                                                                                                                                    w Gorzycach

       

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

     • W nietypowy sposób, który wymogła na szkole pandemia, zakończył się rok szkolny 2020/2021. Każda klasa o wyznaczonej godzinie, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa,  spotkała się z wychowawcami. Jako pierwsi odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i dyplomy uczniowie klasy ósmej. Absolwentów tradycyjnie pożegnali  pierwszoklasiści, którzy wręczyli im pamiątkowe koniczyny "na szczęście".

      Drodzy Absolwenci!

      Dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem, za trud nauki, za uśmiech, za to, że staliście się częścią  naszej szkoły! Życzymy Wam, abyście dostali się do wymarzonej szkoły.

     • SP1 EKO- SZKOŁĄ....

     • 🌿Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które uzyskały tytuł EKO- SZKOŁA 2021! Gratulujemy wszystkim Uczniom zaangażowanym w realizację tej inicjatywy.

      🌿„EKO– SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, dzielą się pomysłami, jak kształtowanie ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

     • JAPOŃSKIE WAKACJE..

     •    Ze względu na zbliżające się wakacje uczniowie biorący udział w zajęciach kulturoznawczych poznali zwyczaje związane z jednym z japońskich letnich festiwali.

      Tanabata (zwana także Festiwalem Gwiazd) to święto obchodzone 7 lipca, gdy zbliżają się do siebie dwie gwiazdy północnego nieba Wega i Altair.

      Od okresu Edo istnieje w Japonii zwyczaj zapisywania tego dnia na skrawkach papieru (tanzaku) swoich życzeń i próśb oraz zawieszania ich na bambusowych krzewach.

      Uczniowie napisali hiraganą (podstawowym sylabariuszem japońskim) swoje życzenia. Wspólnie zawiesiliśmy je na drzewie przed szkołą. 

     • POŻEGNALNE OGNISKO KLASY III

     •     18 czerwca 2021 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w ognisku klasowym na zakończenie roku szkolnego. Ognisko odbyło się przy tzw. "grzybku", niedaleko szkoły. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klasy, jak również nieocenieni rodzice na których zawsze można liczyć. 

      Uczniowie bawili się, śpiewali piosenki i odpoczywali na łonie natury. Oprócz pieczenia kiełbasek,  były wspólne zabawy i zawody sportowe.

      Spędzanie zajęć na łonie natury przyczynia się do rozbudzania zainteresowań przyrodniczych, poszanowania otaczającej przyrody, przestrzegania ustalonych zasad i utrwalania nawyku  sprzątania po sobie.

      Po skończonych zabawach wszyscy w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do szkoły.

                                                                                            

       

                                                                                            

     • FINAŁ AKCJI "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA"

     •      Celem akcji była zbiórka karmy i akcesoriów zwierzęcych wśród naszej społeczności uczniowskiej oraz uwrażliwienie ich na potrzeby zwierząt.

      Zgromadzone dary trafiły do schroniska "Zwierzęcy zakątek" w Gorzycach. Dzieci miały okazję odwiedzić psy, posłuchać o adopcji zwierząt, pracy w schronisku i jak jeszcze można pomagać.