• ALARM PRZECIWPOŻAROWY

     • 20 października został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja uczniów przebiegła sprawnie z zachowaniem obowiązujących zasad i reguł. 

     • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ...

     •  

      Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 

           Dnia 16 października 2020r. uczniowie klasy pierwszej  złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.  Ze względu na pandemię uroczystość odbyła się tylko z udziałem klasy I i rodziców.

             Uczniowie pod kierunkiem p. Danuty Puki i p. Eweliny Drzazgi przygotowali część artystyczną. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor Lucyna Pacura dokonała aktu pasowania na ucznia. 

            Pierwszaczki oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymały rożek pełen niespodzianek przygotowany przez rodziców. Dodatkowo każde dziecko otrzymało od księdza proboszcza Mariusza Kozłowskiego figurkę anioła i kalendarzyk.

        Ta ważna chwila zarówno dla uczniów, nauczycieli, ale też rodziców pierwszoklasistów została uwieczniona na wielu fotografiach, a i bez nich z pewnością na długo zostanie w ich sercach.

       

     • "POZNAJ NAUCZYCIELA SWEGO PO FOTOGRAFII JEGO..."

     • 13 października, w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, uczniowie uczestniczyli w zabawie "Poznaj Nauczyciela swego po fotografii Jego" przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie klasy próbowały rozpoznać nauczycieli uczących w naszej szkole na ich zdjęciach z dzieciństwa. Najlepszy wynik uzyskała klasa VII. W nagrodę uczniowie otrzymali "Złoty Bilet", który uprawnia ich do zwolnienia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek w ciągu jednego dnia.

      Gratulujemy!

     • MINI GRA TERENOWA

     •  

      Uczniowie z Koła Geograficznego wykonali pierwsze zadanie w ramach projektu EKO-SZKOŁA 2021 i uczestniczyli w ekologicznej grze terenowej. Uczestnicy wykorzystując kompas podążali za tajemniczymi wskazówkami, aby odnaleźć ukryte wokół szkoły zadania i skompletować mapę, wskazującą drogę do ukrytej skrytki. Była to świetna okazja do utrwalenia kierunków geograficznych, rozpoznawania drzew przy pomocy klucza, poznania problemu smogu i nadmiaru plastikowych odpadów. Wszystkie zadania wykonano bezbłędnie!

     • Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

     •  

             Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.  Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły.

      W celu złożenia wniosku podpisanego elektroniczne konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP (założenie konta jest bezpłatne).

           Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - /Sp1Gorzyce/skrytka

          Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach zawiera jeden formularz elektroniczny pn. „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji szkoły.

          Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216  Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu.

        Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajtów. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane. Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.

       

     • "EKO-SZKOŁA"

     • Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim projekcie EKO-SZKOŁA. Powstał on w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę będą dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

      Zadania projektowe będą realizowane na zajęciach Koła Geograficznego, a szkolnym koordynatorem jest p. Katarzyna Sulich.

      Patronat nad projektem sprawuje m.in. Minister Środowiska Michał Woś.

     • Klasa VI - Dzień Chłopaka

     • W dniu 29 września uczniowie kl. VI z okazji Dnia Chłopaka uczestniczyli w ognisku klasowym. Podczas ogniska uczniowie piekli kiełbaski oraz mogli zasmakować szaszłyków, pieczonych ziemniaków oraz ciastek. Uczniowie mieli okazję wesoło spędzić wspólnie czas podczas zabaw na świeżym powietrzu. Było to bardzo udane spotkanie i przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze. Wyjątkowo dopisała również pogoda. Rodzice zadbali o drewno na ognisko, kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom specjalnie zaangażowanym w zorganizowanie tego wydarzenia dziękujemy!

     • WYCIECZKA DRUGOKLASISTÓW NA OSIEDLOWY PLAC ZABAW

     • Dnia 29 września uczniowie klasy drugiej wybrali się na nowoczesny plac zabaw w celu spędzenia na sportowo DNIA CHŁOPAKA. Bawilili się świetnie, korzystali ze wszystkich sprzętów. Duża popularnością cieszyla się zjeżdżalnia.Wspólna zabawa wywołała zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci. Były prezenty dla chłopców.Skladamy gorące życzenia chłopakom. Czekamy na równie nowoczesny co na osiedlu plac zabaw na na naszym podwórku szkolnym.

     • BĄDŹ WIDOCZNY I BEZPIECZNY NA DRODZE

     • Dnia 14 września uczniowie klasy drugiej utrwalały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Obserwowali ruch samochodowy na ulicy Sandomierskiej, poznali niektóre znaki drogowe oraz ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez ulicę.

     • WYBUCHOWA LEKCJA

     •  

      Uczniowie uczęszczający na Koło Geograficzne poznali budowę wulkanów, przyczyny ich wybuchów i ich największe skupiska na świecie. Na koniec przeprowadzili wybuchowy eksperyment

     • POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

     • W związku z trwającym  od 1.09 do 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:

      I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI  - konkurs plastyczny

      II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII  – konkurs fotograficzny

      Więcej informacji oraz regulaminy na: rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy/

       

       

       

       

     • 66 ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY

     • 24 września 2020r. przypada 66 rocznica śmierci księdza Adama Osetka - patrona naszej szkoły. O godzinie ósmej została odprawiona msza święta, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Po zakończonej Eucharystii ks.proboszcz Mariusz Kozłowski przy pomocy preznentacji przypomniał sylwetka naszego patrona. Następnie  delegacja szkoły ze sztandarem,  panią dyrektor i nauczycielami udała się na cmentarz gdzie złożono kwiaty i zapalono znicz. 

     • DZIEŃ CHŁOPAKA NA SPORTOWO

     • W środę 23 września klasa trzecia wraz z Paniami Aliną Piwowar i Agatą Guźlą zażyli dużą dawkę ruchu. Z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka wybrali się na nowy plac zabaw w Ogrodzie Technicznym. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji znajdujących się na placu. Pogoda była wspaniała i humory wszystkim dopisywały. Po aktywnościach fizycznych wszyscy udali się do cukierni na pyszne lody ufundowane przez radę rodziców, aby się ochłodzić. Wszystkim polecamy wspaniałe miejsce do zabawy i sportu.

     • BEZPIECZNI NA DRODZE

     • W dniu 24 września pierwszaków odwiedzili panowie policjanci. Opowiedzieli jak należy zachowywać się na drodze idąc pieszo i jadąc rowerem. Pouczyli jak ma być prawidłowo wyposażony rower aby był widoczny na drodze. Dzieci dostały w prezencie odblaski i plany lekcji. Następnie z wychowawcami wyszły na spacer uczyć się prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez drogę.

     • Z HULAJNOGĄ "ZA PAN BRAT"

     • Uczniowie klasy III bardzo lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Ich zajęcia wychowania fizycznego sa bardzo atrakcyjne. Dużą popularnością cieszy się jazda na hulajnodze. 

     • BĄDŹMY BEZPIECZNI

     • Zwyczajem lat ubiegłych  w szkole  pojawili się panowie policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach. Na krótkich prelekcjach w klasach młodszych przypominali o byciu bezpiecznym w drodze do i ze szkoły. Przypomnieli też o numerach alarmowych, z których w razie potrzeby uczniowie powinni korzystać. Te cenne wskazówki i rady z pewnością warto pamiętać i wdrażać każdego dnia. 

     • REGULAMIN

     • Regulamin biblioteki szkolnej

      Szkoły Podstawowej im ks. Adama Osetka w Gorzycach

       

      1. Przed wejściem do biblioteki należy umyć bądź zdezynfekować ręce.

      2. Przed wejściem do biblioteki należy założyć maseczkę bądź przyłbicę.

      3. Wewnątrz biblioteki należy zachować bezpieczną odległość (przynajmniej, 1,5m) od innych osób przebywających w tym samym pomieszczeniu.

      4. Uczniowie nie dotykają książek znajdujacych się na półkach bibliotecznych. Książki wypożycza i odbiera tylko nauczyciel.

      5. W bibliotece może znajdować się w danym czasie tylko dwie osoby zachowujące bezpieczną odległość od siebie.

      6. Z komputerów i drukarki korzysta tylko bibliotekarz.

      7. W bibliotece znajduje się odizolowane miejsce na kwarantannę dla książek.

      8. Uczeń może wypożyczyć maksymalnie dwie książki, które po powrocie trafiają na dwudniową kwarantannę.

      9. Pod koniec każdego dnia blat i biurko zostaną zdezynfekowane.

      10. Pomieszczenie biblioteki szkolnej będzie systematycznie ozonowane.

      11. W bibliotece wprowadzone zostają dyżury wypożyczania i oddawania książek zgodnie z godzinami otwarcia biblioteki dla wypożyczających.

       

      Wtorek – klasy I, II, III

      Środa – klasy IV, V, VI

      Czwartek – klasy VII, VIII

     • Rok szkolny 2020/2021

     • Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym w Gorzycach. Po niej nastąpiły krótkie spotkania z wychowawcami. Życzymy uczniom u progu nowego roku szkolnego wielu sukcesów. Powodzenia