• SUKCESY UCZNIÓW

  SUKCESY UCZNIÓW

     Z wielką dumą informujemy, że uczeń klasy VIII Aleksander Matyka przeszedł do etapu rejonowego w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z chemii, geografi, fizyki i matematyki.

   

  Serdecznie gratulujemy Olkowi i życzymy dalszych sukcesów!

 • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

     PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - Obrazek 1

     Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W obecności najbliższych, a więc rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz swoich wychowawców 19 października br. zostali przyjęci do braci szkolnej.

      Aktu pasowania dużym, zielonym ołówkiem dokonała Pani dyrektor SP1 Lucyna Pacura. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Aliny Piwowar i Agaty Guźli. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Milą niespodziankę przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klasy ósmej obdarowując ich kwiatami.

      Uroczystość swoją obecnością uświetnili Pan wójt Leszek Surdy, z-ca wójta Pani Lucyna Matyka i przedstawiciel policji z policyjną maskotką.

 • I GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "MOJA OJCZYZNA"

       W dniu 18 października br.  trzy uczennice z naszej szkoły: Amelia Jakubik klasa III, Agata Witkowska i Karolina Śpiewak z klasy II wzięły udział w I Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Moja Ojczyzna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Furmanach. Dziewczynki wykonały utwory o tematyce patriotycznej: "Dziewczyna z granatem" i "Szare szeregi".

     Amelia  zajęła I miejsce, zaś Agatka i Karolina II miejsce. Było to dla uczennic bardzo duże przeżycie, tym bardziej, że zorganizowane na 100 - lecie  odzyskania przez Polskę Niepodległości.

     Piękne dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców zostały ufundowane przez Gminę Gorzyce.

  Uczennice do konkursu przygotowały panie: Jolanta Strzeszewska i Beata Szczypień. 

  I GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "MOJA OJCZYZNA" - Obrazek 1  I GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "MOJA OJCZYZNA" - Obrazek 2

  Gratulujemy naszym "małym artystkom" i życzymy dalszych sukcesów. 

 • WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI (FAR) Z RZESZOWA

     W dniu 16 października br. do naszej szkoły zaprosiliśmy, za pośrednictwem rodziców naszej uczennicy Karoliny Matyki,  przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) z Rzeszowa.

     Przeprowadzili oni ciekawe zajęcia praktyczne, które pozwoliły lepiej zrozumieć dzieciom,  na jakie trudności napotykają osoby poruszające się na wózkach, jak zaproponować pomoc, co zrobić kiedy wózek przewróci się. Każdy pełnosprawny uczeń  mógł samodzielnie spróbować poruszania się na wózku,  siedząc na wózku pokonać tor przeszkód, wykonać szybkie skręty, oraz utrzymać balans. Takie spotkanie, pozwoliło uczniom i nauczycielom lepiej poznać ograniczenia, na które w życiu codziennym napotykają osoby niepełnosprawne ruchowo.

  WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI (FAR) Z RZESZOWA - Obrazek 1   WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI (FAR) Z RZESZOWA - Obrazek 2

    WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI (FAR) Z RZESZOWA - Obrazek 3   WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI (FAR) Z RZESZOWA - Obrazek 4

     Fundacja na terenie Polski zajmuje się kompleksową aktywizacją osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od kilku lat należy do niej nasza uczennica Karolina Matyka, która z zaangażowaniem współuczestniczyła w prowadzeniu zajęć.

   

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

       12 października br. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Lucyna Pacura, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

       W części artystycznej  uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Barbary Dziorek, pani Justyny Tuderek, pani Elżbiety Jabłońskiej - Krysy oraz pani Beaty Szczypień śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

  Na zakończenie uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 2

 • ZIELONA SZKOŁA KLASY VIII

       W dniach od 7 - 9 października klasa  VIII była wraz z opiekunami na "zielonej szkole" w Janowie Lubelskim, w miejscu Zoom Natura, które znajduje się na samym środku Jeziora Janowskiego. To urokliwe miejsce znajdujące się w lesie, otoczone z każdej strony jest wodą. Jest się tam wiele atrakcji związanych z tamtejszą przyrodą i samym  miejscem. Uczniowie mieli szanse wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych, zobaczyć ciekawe wystawy, sprawdzić swoją sprawność fizyczną w parku linowym . Nie zabrakło też wspólnego ogniska i wyprawy na Porytowe Wzgórze, gdzie uczniowie mogli posłuchać o trwającej jeden dzień bitwie oddziałów partyzanckich z wojskami niemieckimi w 1944r. 

      Był to mile i sympatycznie spędzony czas na łonie natury w  ciekawym i interesującym miejscu, gdzie można było oddychać nieskażonym powietrzem i cieszyć oczy trwającą w tym roku  złota polską jesienią.

  ZIELONA SZKOŁA KLASY VIII - Obrazek 1 ZIELONA SZKOŁA KLASY VIII - Obrazek 2 ZIELONA SZKOŁA KLASY VIII - Obrazek 3

  Organizatorem wycieczki była pani Beata Szczypień i pan Tomasz Śpiewak.

 • PRACE Z DARAMI JESIENI

       Nadeszła jesień, a wraz z nią piękne dary jakie z sobą niesie w postaci szyszek, kasztanów, żołędzi i wielu innych. Przyniesione dary posłużyły uczniom klasy II do wykonania kolorowych ludzików, zwierzątek oraz fantazyjnych figurek.

  PRACE Z DARAMI JESIENI - Obrazek 1   PRACE Z DARAMI JESIENI - Obrazek 2

 • INFORMACJA

  Drodzy Rodzice,

      12 października (piątek) zajęcia lekcyjne kończą się o godzinie 12.35. Uczniowie dojeżdżający wracają do domu pierwszym autobusem.

        Dla dzieci, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki zorganizowane zostaną zajęcia świetlicowe.

 • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

      Pierwszaki pod okiem Pań Aliny Piwowar i Agaty Guźli wykonały pyszny koktajl owocowy. Uczniowie z pomocą rodziców przynieśli mnóstwo różnych soczystych owoców. Następnie dokładnie przygotowały stanowiska pracy, umyły, obrały i pokroiły owoce. Z pomocą Pań śmiało wrzucały  owoce do blenderów. Po skończonej pracy nadeszła chwila na degustację koktajli. Chociaż były w różnych kolorach to wszystkie okazały się tak samo pyszne. Wszystkie dzieci obiecały, że w domu wraz z rodzicami będą wykonywać takie pyszności.

  WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI - Obrazek 1 WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI - Obrazek 2 WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI - Obrazek 3  

   Już teraz wzmacniamy organizmy przed nadejściem zimy!

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     W dniu 5 października w naszej szkole obchodzony był "Dzień Głośnego Czytania". W akcji ,,Głośne czytanie ze Słodziakami” wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III. Pani Dyrektor, przedstawiciel rodziców kl. I, nauczyciele oraz uczniowie  z poszczególnych klas czytali z podziałem na rolę fragmenty książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci z zaciekawieniem i przejęciem słuchały czytanych tekstów. Rozwiązywały zagadki tematyczne oraz odpowiadały na pytania do przeczytanej im bajki.

      "Dzień Głośnego Czytania" był świetną okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 1

      "Dzień Głośnego Czytania" w szkole zorganizowały: p. Danuta Puka, p. Katarzyna Piebiak, p. Beata Szczypień.

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w zakładce Album fotograficzny.

   

 • ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW

      W dniu 2 października br. uczniowie klasy II podczas zajęć rozwijających kreatywność przygotowywali kukiełki z warzyw. Podczas wykonywania prac uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością co widać na zdjęciach.

  ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 1  ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 2

  ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 3    ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 4    ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 5

  ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 6    ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 7    ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ UCZNIÓW - Obrazek 8

 • WYCIECZKA KLASY IV I V DO JANOWA LUBELSKIEGO

      2 października uczniowie kl. IV i V wzięli udział w wycieczce do Parku Rozrywki Zoom Natury w Janowie Lubelskim, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Park Rekreacyjny Zoom Natury to pierwsze w Polsce centrum interaktywnej edukacji związanej z przyrodą, które łączy funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe. W specjalnych laboratoriach edukacyjnych: Laboratorium Główne Zoom Natury, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Energii i Recyklingu oraz Laboratorium Runo Leśne nasi uczniowie mogli poznać otaczający ich świat. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu  odkrywali tajniki przyrody. Jedną z wielu atrakcji były ciekawe warsztaty o nazwie: ,,Egzotyczne Zwierzęta", gdzie dzieci mogły zobaczyć i wziąć na ręce: agamę brodatą, węża zbożowego, kameleona jemeńskiego. Atrakcją była także gra terenowa oraz trasa linowa, na których można było sprawdzić swoją wiedzę i  sprawność ruchową, pokonując fantastyczne przeszkody.

  Wrażenia z parku linowego na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

  WYCIECZKA KLASY IV I V DO JANOWA LUBELSKIEGO - Obrazek 1  WYCIECZKA KLASY IV I V DO JANOWA LUBELSKIEGO - Obrazek 2

  WYCIECZKA KLASY IV I V DO JANOWA LUBELSKIEGO - Obrazek 3  WYCIECZKA KLASY IV I V DO JANOWA LUBELSKIEGO - Obrazek 4

  Zapraszamy do objerzenia fotorelacji w Albumie fotograficznym.

 • KONKURS EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

       Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" organizowanym przez sieć sklepów Biedronka.

  KONKURS EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW" - Obrazek 1

      Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym. Ideą albumu jest uzbieranie przez dziecko 21 naklejek. Nauczyciel przyznaje naklejkę ze Słodziakiem  za co najmniej 10 minut dziennego, głośnego czytnia.

       W ramach konkursu w szkole zorganizowany zostanie "Dzień głośnego czytania". Dodatkowo uczniowie poszczególnych klas indywidualnie lub grupowo wykonają prace konkursowe:

  Klasa I narysuje swoją historię dotyczącą Gangu Słodziaków.

  Klasa II stworzy komiks o Słodziakach.

  Klasa III napisze krótką historię o Gangu Słodziaków i ją zilutruje.

        Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie na zakup księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3 000 zł oraz nagrody dla ucznió zwycięskich klas i ich auczycieli.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

      Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie www.gangsłodziaków.pl/szkolneprzygody 

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI

       2 października br. klasa VI razem z wychowawcami uczestniczyła w grilu zorganizowanym z okazji "Dnia Chłopaka". Oprócz pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, nie zabrakło wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI - Obrazek 1  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI - Obrazek 2

  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI - Obrazek 3   DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI - Obrazek 4   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE III

    DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE III - Obrazek 1 

      Dziewczynki z klasy III doceniły swoich chłopców "Dyplomami czadowego chłopaka". Z samego rana złożyły im życzenia, zaśpiewały "sto lat", a mamy postarały się o słodkości dla swoich pociech.

 • SUKCESY UCZNIÓW

    Z radością informujemy, że uczennica klasy III - Klaudia Burek i klasy IV - Daria Czajka otrzymały wyróżnienie w III edycji Konkursu Plastycznego "Trześniowskie Anioły".

  30 września podczas obchodów Dnia Anioła w Trześni odbyło się wręczenie nagród oraz wernisaż wytawy pokonkursowej.

  Prace plastyczne do konkursu zostały wykonane pod kierunkiem pani Kingi Roszuk.

  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 1  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 2  SUKCESY UCZNIÓW - Obrazek 3

  Serdecznie gratulujemy!

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018

  "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

     28 września br. nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do Światowych Dni Tabliczki Mnożenia.  W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół z całego świata. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie lekcji i zabaw. Akcja została przeprowadzona w szkole i w Urzędzie Gminy Gorzyce. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia  kolegów oraz dorosłych. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki.

  Koordynatorami akcji w szkole były pani Ewelina Drzazga i pani Katarzyna Szeląg.

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 1    ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 2

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 3    ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 4

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 5    ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018 - Obrazek 6

  Wszystkim serdecznie gratulujemy zdobycia certyfikatów i dziękujemy za wspólną zabawę.

 • WYCIECZKA KLAS "0" - II DO KINA

  WYCIECZKA KLAS "0" - II DO KINA

      27 września br. uczniowie przedszkola, klasy I i II razem z wychowawcami pojechali do kina Helios w Stalowej Woli na projekcję filmu „Księżniczka i smok”. Animacja ta, to opowieść o księżniczce Basi,  która uwielbia czytać książki. W przeddzień swoich siódmych urodzin, dziewczynka sięga po nową książkę, która okazuje się być zaczarowana. Kiedy ją otwiera, spomiędzy kartek wyfruwa chmara wielokolorowych motyli. Próbując złapać jednego z nich, w magiczny sposób przenosi się do baśniowej krainy...

       Film wywarł ogromne wrażenie na małych widzach, niektórzy z nich byli w kinie po raz pierwszy.
   

 • PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

      W dniu 27 września br.  w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

     Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy bezpiecznie opuścili budynek szkoły.

  PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY - Obrazek 1  PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY - Obrazek 2

  PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY - Obrazek 3  PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY - Obrazek 4

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018

  Szanowni Rodzice,

  nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września pod hasłem:

  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  Program:

  24-27.09.2018r. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

  28.09.2018r. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  - Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł:
  Eksperta Tabliczki Mnożenia

  W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

   

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, ul. Szkolna 45, 39-432 Gorzyce
 • (015) 836-28-14

Galeria zdjęć